A találkozó első hetében sok témában jutottak megegyezésre a glasgow-i COP 26-csúcs résztvevői: szakértők szerint az áttörések ellenére sem sikerül a helyzet sürgősségéhez méltó egyezségre jutni egyes témákban.
Fekete lyukak és neutroncsillagok mozgása, összeolvadása került a tudósok látókörébe és hozott érdekes tanulságokat. Van még megválaszolatlan kérdés is.
Kutatótársával, Drew Weissmannal együtt Karikó Katalin magyar biokémikus is megkapja a New York-i Orvosi Akadémia (New York Academy of Medicine – NYAM) díját, amelyet – magyar idő szerint – kedden késő este adnak át egy virtuális eseményen.
Az utcák minden nap feketék a szállingózó vulkáni hamutól, az utcára csak FFP2 maszkban lehet kilépni a légzőszervek védelme miatt. Nyaralók sehol, csak pár katasztrófaturista érkezik, már ha egyáltalán nyitva a repülőtér.
1895. november 10-én Pákán született Öveges József, a későbbi piarista szerzetes. A tudományos ismeretterjesztés úttörője volt, szemléletesen, szórakoztatóan és érthetően mutatta és magyarázta a fizikát.
Rusvai Miklós virológus szerint egyelőre még fokozott figyelemmel sem kell kísérni a szlovák koronavírus mutánst, mivel jelenleg ezt sem a terjedőképessége, sem a vakcinák iránti ellenálló képessége nem indokolja. Az eddigi vizsgálatok szerint a védőoltások legkevésbé a dél-afrikai mutáns ellen hatékonyak, az a mutáns azonban széles körben nem okoz
A massachusettsi Wellesley College kutatója indiai méhek (Apis cerana) zümmögéseit és mormogásait rögzítették mikrofonnal olyan fészkeknél, amelyeket lódarazsak támadtak meg.
A koronavírusos halálozások 10 százalékkal nőttek Európában az elmúlt egy hétben a WHO adatai szerint: ez azt jelenti, hogy kontinensünk az egyetlen olyan régió a világban, ahol folyamatosan nő a covidos halálozások száma.
Az úgynevezett CRISPR eljárással létrehozott baktériumok célzottan tudnak elpusztítani egy másik, kártékony baktériumot. Az eljárás akár a rák gyógyításában is új távlatokat nyithat.
A kutatócsoport 2020 augusztusa és 2021 márciusa között közel 1300 koronavírus-fertőzés gyanúját mutató eset adatait gyűjtötte össze a profi ligákból, valamint az amatőr labdarúgó- és ifjúsági klubokból.
Új-zélandi kutatók 1 kilométer mély lyukat fognak fúrni az Antarktiszon, a Ross-selfjégen át, hogy kiderítsék, az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése segíthet-e elkerülni a kontinensen lévő jég katasztrofális mértékű olvadását.
Rengeteg természeti változást hoz a világra a klímaváltozás, ezeket foglalta össze egy európai kutatóintézet. Magyarországon az őshonos Culex szúnyogok által hordozott nyugat-nílusi lázat okozó vírustól tarthatunk.