Azt remélik, egy változtatás nyomán könnyebb lesz megjegyezni őket, valamint hogy csökken az ázsiaiak elleni támadások száma ott, ahol ilyenből sok történt a vírus kínai eredete miatt.
Legalábbis egy brit felmérés szerint, amely megállapította: a rendszeres fűnyírás csak esztétikai szempontokat szolgál, ám ökológiailag rendkívül káros.
Egyelőre csak feltételezés, hogy az új koronavírus esetleg a Vuhani Virológiai Intézet laborjából került volna ki, de sok szakértő már most a szigorúbb biztonsági követelményeket sürgeti jövendőbeli balesetek elkerülésének érdekében.
Az mRNS-oltásokban alkalmazott technológia mögött álló magyar kutató felfedezésének számtalan további felhasználási lehetősége is van a koronavírus elleni vakcina mellett.
Arcfelismerő rendszert tesztelnek ausztrál kutatók a koalák védelmére: mesterséges intelligencia segítségével próbálják a jövőben monitorozni a főutaknál létesített vadátjárókon átkelő állatokat.
Milánói, kaliforniai és új-zélandi kutatók készítettek térképet, melyen azokat az ázsiai és európai területeket tüntetik fel, ahol a legnagyobb az esélye annak, hogy denevérekről emberekre léphessen át egy koronavírus.
Már 62 országban van jelen a Delta variáns. A WHO tájékoztatása szerint az először Indiában felbukkant törzs leginkább Ázsiában és Afrikában terjedt el. Olyan helyeken is okozott járványkitörést, ahol magas az átoltottság – más szempontok is kedveztek a fellángolásnak.
Ausztrál kutatók kifejlesztettek egy módszert, amivel rekord gyorsan tudják mondani, milyen vírusvariánssal van dolguk és az mennyire veszélyes. Egy látványos felvételt is közzétettek a vírus terjedéséről a sejtekben.
A legújabb, a szakma egyik legtekintélyesebb folyóiratában a minap publikált felfedezéseik szerint a Csomád kőzeteiben lévő cirkonkristályok azt mutatják, hogy a hegy alatt lévő magmatározóban még mindig lehet folyékony magma.
Más törzsekkel összehasonlítva az Indiában felismert Delta variánssal szemben hatékony antitestből nemcsak kevesebb van a Pfizer oltásával immunizáltak vérében, hanem a száma az életkorral, illetve az oltás óta eltelt idővel tovább csökken.
Még nem sikerült teljes bizonyosságot szerezni azzal kapcsolatosan, hogy az oltottak fertőzhetnek-e: az eddigi adatok nagyon biztatók, de nem lehet belőlük konklúziót vonni.
A városi bűnözés a járműlopásoktól és a betöréses lopásoktól kezdve a rablásokig és a testi sértésekig jelentősen csökkent a koronavírus karanténidőszakában, de vannak kivételek.
Közvetlenül a SARS-CoV-2-t támadó antivirális gyógyszerrel kísérletezik a Pfizer: ez vadonítúj megoldás, mivel az eddig a koronavírus kezelésére használt készítmények a szervezet gyulladásos és immunreakcióját kezelték.
Kilencven gyógyszer vagy gyógyszerjelölt fejt ki olyan antivirális hatást, amelyet érdemes a koronavírussal szemben kipróbálni: ezek közül négy gyógyszer és kilenc gyógyszerjelölt nagyon esélyes arra, hogy hatékonyan működjön a vírussal szemben.