A glasgow-i klímacsúcs újra a mindennapok témájává tette az éghajlatváltozást. Ennek egyik következménye a globális tengerszint-emelkedés. Erről idehaza kevesebbet hallani, mert közvetlenül nem fenyegeti mindennapjainkat, pedig ez az egyik legsúlyosabb probléma, amivel az emberiségnek szembe kell néznie az elkövetkező évtizedekben. De vajon az a pá
Egyes vérnyomáscsökkentő gyógyszerek világszerte több millió embernél csökkenthetik a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát – állapította meg brit kutatók tanulmánya a The Lancet című orvostudományi folyóiratban.
Több tízezer éves sziklarajzokat tesz tönkre a globális felmelegedés szakemberek szerint. A partvidékek eróziója, az áradások, tüzek, ciklonok és más szélsőséges időjárási jelenségek egyre súlyosabbakká válnak a globális felmelegedés hatására. A régészek és történészek arra figyelmeztetnek, hogy már most súlyos károkat okoztak több tízezer éven át
Ő lehet a világon a második, akinek immunrendszere legyűrte a fertőzést: 2013-ban diagnosztizálták az állapottal, mostanra gyógyszert sem kell szednie.
Vajon milyen újabb kórokozók várakoznak a holnap kivágandó esőerdők mélyén vagy a trópusi állatpiacok zsúfolt zugaiban? – erre is válaszolt Kemenesi Gábor virológus és Földvári Gábor biológus a Magyar Tudomány Ünnepén.
Molnupiravir, paxlovid - ezekkel a nevekkel kell és érdemes is megbarátkoznunk. Hogy melyik mire lehet jó, arról Mátyus Péter gyógyszerkutató beszélt az InfoRádióban.
A felfedezés nyomába a Kossuth Rádió riportere, Tarnóczi László eredet a Hajnal-táj című műsorban, melyben az is kiderült, élhetett-e ott valaha ősember.