A TEDxDanubia Countdown egyik előadója elmondta, melyek a legnagyobb kihívások a fenntartható élelmiszerellátásban, miért nem megoldható mindenütt a lokális élelmiszerbeszerzés, és miről fog beszélni szeptember 20-án, a Vígszínházban.
Az 1979-ben gyártott Aston Martin Bulldogból mindösszesen egy létezik a világon, ugyanis a drága költségek miatt az akkori vezetés nem engedélyezte az eredetileg tervezett 15–25 darab legyártását.
Bizonyítékot találtak a csillagászok arra, hogy egy fekete lyuk vagy neutroncsillag belesodródott egy társcsillaga magjába, aminek hatására a csillag szupernóvaként robbant fel - olvasható a PhysOrg tudományos-ismeretterjesztő hírportálon.
Az ember mindig sokat tanult az állatoktól, és valószínűleg a mesterséges intelligenciának is van mit tanulnia tőlük. A robotrepülőgépek például rengeteg energiát takaríthatnának meg, ha ki tudnák használni a felfelé haladó légáramlatokat, ami a madaraknak a kisujjukban van – bár nincs feltétlenül kisujjuk. Az MTA–ELTE Lendület Csoportos Viselkedés
Szeptember elsejével újra megteltek az iskolák padjai, valamint a bölcsődékbe és az óvodákba is sok olyan kisgyermek tért vissza, akik a nyarat családjaikkal töltötték. Szakértők szerint ennek egyértelmű eredménye lesz a koronavírusos esetek számának emelkedése.
Már májusban 40 fok lehet Budapest belvárosában a felszíni hőmérséklet – egy az ELTE által végzett kutatás szerint. A belváros és a zöldebb területek hőmérséklete között pedig akár 10 fokos eltérés is tapasztalható.
Hatalmas fejlődést hozhat az ökológiai kutatásokban az a módszer, melynek hatékonyságát legújabb kutatásukban a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet (BLKI) munkatársai vizsgálták. A környezeti DNS-vizsgálatok fejlődésével egy darabka talajból, vagy néhány liter vízből meg lehet mondani, hogy milyen élőlények élnek egy adott területen.
Miközben a felmelegedés kiolvaszthatja a fertőzőképes vírusokat, egyre több faj vándorol majd észak felé, és a találkozásuk komoly veszélyeket rejt magában.
A nőstény polipok olykor üledékkel dobálják meg azokat a hímeket, amelyek megpróbálnak párosodni velük - állapították meg ausztrál, kanadai és amerikai szakemberek.
A kutatók arra keresték a választ, milyen környezeti hatások alakíthatják a fertőzésátvitelek számának növekedését, két tényezőre sikerült szűkíteni a kört.
Az InfoRádiónak adott interjújában elmondta, jelentős mértékben nemzetköziesült az intézmény, rengeteget idézik, hivatkozzák és reagálják a tudományban az egyetem publikációit.
Ha átesett a koronavíruson és felvett egy adagnyi vakcinát, még nem érezheti magát teljes biztonságban: egy friss kutatás azt mutatja, sem magas antitestszintre, sem erős védelemre nem számíthatnak azok, akik átesettként egyetlen adaggal immunizáltatták magukat.