A Covid-19-et okozó új koronavírus legkorábban már 2019 októberétől elkezdhetett terjedni Kínában, azaz két hónappal korábban, mint amikor az első megbetegedést azonosították a közép-kínai Vuhanban.
Jelenleg is zajlik a Nemzetközi Űrállomás legénységének harmadik napelem-cserélő űrsétája. A NASA élőben közvetít, tudósításában pedig hozzáteszi: a napelemek cseréje azon túl, hogy több energiát fog biztosítani az ISS-nek, a Hold körül keringő űrállomás létrehozására és az újabb holdra szállásra vonatkozó programot segíti.
Világszerte rengeteg a szellemváros. Sok helyen betegség, netán atomtámadás, vagy háború pusztított. Olyan is előfordult, hogy gyilkosság miatt evakuáltak egy lakónegyedet, vagy netán gazdasági csőd miatt. Van ahová be sem költöztek. Ez utóbbi ráadásul okosváros, tele innovatív megoldással. A szellemvárosok kialakulásáért elsősorban a gazdasági vál
Az első csillagok 250-350 millió évvel a világegyetem keletkezése után keletkeztek a University College London és a Cambridge-i Egyetem tudósai vezette nemzetközi csillagászcsoport közös tanulmánya szerint. A brit Királyi Csillagászati Társaság folyóiratában közzétett kutatásuk azt jelzi, hogy az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) James Webb űrtele
Egy friss kutatás szerint az ember megfertőzésére ideális az új koronavírus, nem pedig denevérek vagy tobzoskák megbetegítésére: a felfedezés újabb kérdéseket vet fel az eredetével kapcsolatosan.
1835-ben ezen a napon született Herman Ottó magyar természettudós, zoológus, ornitológus, biológus, arachnológus, néprajzkutató, régész és politikus. A nagy tudósra emlékeztek az M1 Időjárás-jelentésében.
Az emberiségnek 2,5 millió évvel ezelőtt a növényevésről át kellett térnie a vadászatra. Zenés és táncos rituálékkal csökkentették a stresszt és a szorongást. A zene okozta öröm pedig máig velünk maradt.
Főként az időjárás természetes változékonysága és nem az új koronavírus-járvány feltartóztatására életbe léptetett korlátozások miatt javult a levegő minősége a pandémia idején az amerikai, európai városokban – állapították meg amerikai kutatók, feltérképezve az emberi egészségre káros, 2,5 mikronos finomszemcsés anyagok (szálló por) légköri koncen
A Netflix új dokumentumfilmjében Attenborough és Johan Rockström professzor azokat a kritikus határvonalakat veszi sorra, ahonnan már nem lesz visszaút.
A hosszú távú fenntartható fejlődéssel kapcsolatos tudományos munka új központját kívánja létrehozni a Neumann János Egyetem, amelynek szenátusa május első napjaiban hagyta jóvá a Centre For Long-term Sustainability indítását. Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a központ speciális kutatási és ösztöndíjprogramot indít szoros együttműködésben a