László professzor, akit az OOOM nemzetközi magazin 2020 leginspirálóbb személyiségének 100-as listáján egyedüli magyarként a 28. helyre rangsorolt, arról beszélt, miért nagy lehetőség a válság.
Újra a tüskefehérje áll az érdeklődés középpontjában: nemcsak a vakcinagyártók célozták meg a vírus sejtekhez való kapcsolódásáról gondoskodó proteint, hanem a mutációk is.
A King's College London kutatása szerint azokban az országokban, amelyekben az emberek jobban figyelnek egymásra, fontosabb a fenntarthatóság, és jobban sikerült kezelni a koronavírus-járványt is.
Egyre nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók az onkológiai betegségek – mondta az InfoRádiónak az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Holchacker Péter hozzátette: Európában éves szinten több mint 3000 milliárd forintnak megfelelő forrást fordítanak a kapcsolódó orvostudományi kutatásokra és gyógyszerfejlesztésekre.
Az Egyesült Államok új elnökének klímapolitikájáról és a klímaváltozás elleni lehetséges lépésekről beszélgetett Bartus Gábor környezetgazdásszal Áder János köztársasági elnök Kék Bolygó című podcastjának hétfőn közzétett adásában.
Az úgynevezett nagy intenzitású vízenergia-telepek gyorsabban és olcsóbban megépülhetnek, mint a hagyományos vízerőművek, ráadásul a környezeti hatásuk is kisebb.
A tudóscsoport gyakorlatilag kizártnak tartja, hogy a virológiai intézet laborját lehetne felelőssé tenni a pandémia kirobbanásáért. Ugyanakkor az is valószínű, hogy nem decemberben kezdett embert fertőzni a vírus.
Egy amerikai férfi sorozatosan újra és újra kórházba került koronavírus miatt. Bár gyógyultnak kellett volna lennie, mégis hónapokon át betegeskedett: orvosai megtalálták az ijesztő magyarázatot állapotára.
Magyarországon a háztartások a legnagyobb energiafogyasztók, és ezzel együtt az egyik legnagyobb üvegházgáz-kibocsátók is, így nagyon nem mindegy, hogyan újítjuk fel őket. A helyzet pedig nem mutat valami jól.
Az autóbusz-állomány környezetbarát fejlesztésére Mobiliti Volánbusz Kft. néven közös állami vállalatot alapítottak – jelentette be Mager Andrea miniszter.
A Facebook évek óta ígéri az oltástagadó tartalmak csökkentését felületén, tavaly év végén pedig arra esküdött föl, hogy a kifejezetten a koronavírus elleni oltással kapcsolatosan dezinformáló tartalmakat tünteti el – nos, ez eddig még nem sikerült.
A gyorsabban terjedő, fertőzőbb vírusvariánsok miatt nagyobb védelmet adó maszk, esetleg sebészi és textilmaszk együttes használatára biztatnak a szakemberek.
A fenyegetettségre adott reakciónál kialakuló válaszadást szabályozó sejtcsoportot azonosítottak az agyban a Semmelweis Egyetem kutatóinak vezetésével.
A brit Sanger Intézet kutatói éjt nappallá téve dolgoznak koronavírusos minták garmadájának szekvenálásán, hogy a lehető leghamarabb megtudhassuk, ha új törzs jelentkezik – sok országnak azonban erre nincsen kapacitása.
Közel egy hónapnyi vizsgálódás után elhagyta Kínát a WHO kutatócsoportja: a koronavírus eredetéről feltett kérdések közül néhányra adtak csak eddig válaszokat.
A brit genetikai megfigyelési program szakemberei azt jelzik előre, hogy a Kentben felbukkant variáns át fogja venni a világon domináns törzs szerepét.