A Mazda6 2008-ban megjelent második generációját a gyáriak alig két év után máris átszabták valamelyest. És tudják, hogy miért változtattak a mérnökök néhány ponton a 6-oson? Azért, mert a világ keleti csücskében a maximalizmus uralkodik, és a japánok meg szerettek volna felelni a vásárlóközönség, illetve az újságírók elvárásainak, kritikáinak.
A Párizsi Autószalonra készülve második alkalommal frissítette a Lexus az IS-t, amely az apróbb külső módosításokon túl a motorházba költöztethető egységeket is érintette.
Talán senkinek sem kell mondani, a Mazda MX-5 sorozata a világ egyik nagy sikersztorija, amit a számtalan eladott példányon túl az is bizonyít, hogy 21 éves kora ellenére az idő vasfoga még mindig nem kezdte ki a koncepciót. Külön érdekesség ebben, hogy úgy maradt a felszínen az MX-5, hogy mindig csak a legszükségesebb változtatásokat eszközölték rajta, semmilyen felesleges lépéssel nem…
A váltózó idők egyik félreérthetetlen jele, hogy az idei Év Autója választáson egy tisztán elektromos üzemű autó – a Nissan Leaf – esélyes a győzelemre. A mai nappal hétszereplősre szűkített listán a jövő év elejétől Európában is kapható újdonság jó esélyekkel szerepel.
A szokásos láthatatlan frissítést hajtották végre a franciák a nagy családi egyterűjükön. Egy helyen – az árcédulán – azért mégis figyelemreméltó a változás, ugyanis 500 ezer forint kedvezmény jár a modellhez.
Unja már Fiestáját? A tesztekben élvezeteses vezethetőséget és időtlen mókát ígértek, ám mégis messze van az autó az elvárásaitól? Most itt a lehetőség: bármikor raliautót faraghat belőle!
A Lotusokra mostanság kicsit furcsa szemmel nézek, egyszerűen, ha valaki kimondja a brit márka nevét, mindig a szépséges kocka Espritre, vagy a kissé lekerekített vonalakkal megszelídített utódjára asszociálok, esetleg a sötétszín Forma-1-es gépekre. Ilyenkor eszembe sem jut a kis izgága Elise, sem az Evora, pedig mindkettő a maga nemében kiváló koncepció.
Párizsból már beszámoltunk olvasóinknak a megújult Mazda2-esről, sőt, üléspróbát is vettünk a japánok legkisebb európai modelljétől, de részletesebb technikai információkat akkor még nem tudtunk megosztani Önökkel.
A Renault napjainkban reneszánszát éli. A történelmi emlékek felelevenítése eddig is minden gyártó kezében erős ütőkártya volt, de a franciák a Gordini lapot épp jó időben csapták az asztalra.
Jól időzített a Škoda, ugyanis az ősz végének közeledtével piacra dobták legújabb összkerékhajtású rendszerüket, mely immár a DSG névre hallgató hatfokozatú, duplakuplungos automataváltóval dolgozik együtt.
A Renault napjainkban reneszánszát éli. A történelmi emlékek felelevenítése eddig is minden gyártó kezében erős ütőkártya volt, de a franciák a Gordini lapot épp jó időben csapták az asztalra.
A Pontiac, mint autógyártással foglalkozó önálló márka 1926-ban vált ismertté a General Motors által, de a cég már 1890-ben működött, mint fuvarozással foglalkozó óriás a Detroittól 40 km-re fekvő Pontiac városában. A név 1907-ben már mint rugó és kocsigyártó volt bejegyezve, míg be nem olvadt az oaklandi Motor Car Company üzemébe, amit aztán 1909-ben vásárolt fel a GM.
Elbaltázták – néhány kivételtől eltekintve talán ezzel a szóval lehet legjobban leírni az elmúlt 20 év produktumát az amerikai autógyártás területén. Tízezrek dobálóztak a válság szóval és tízmilliók bólogattak, csak épp nem a lényeget adó jelzőt tették hozzá. Az USA autógyártása ugyanis nem gazdasági, hanem kulturális okok miatt került látszólagos mélypontra. És mi, európaiak húzzuk majd őket ki…
Wankel-motor nélkül nem telik el hónap: hol jön a világmegváltás, hol elmarad, de legalább annyi biztos, hogy a forgótárcsás erőforrás feltámasztásán gőzerővel dolgoznak a mérnökök.
A BMW virágzó brit márkái miatt hatalmas profittal zárja a harmadik negyedévet, a tavalyi évhez képest tizenegyszeres növekedést elérve. A prémiumgyártók mostanában amúgy is a rivaldafényben tündökölhetnek, de a rohamosan fejlesztő BMW-nek még több jut a reflektorok fényéből: az amerikai és a kínai kereslet megélénküléséből riválisaihoz képest jobban profitál a márka.
A kabriók piaca már jó ideje nem olyan, mint a régi szép időkben, mikor ezek az autók kifejezetten rétegmodellnek számítottak és tulajdonosaik a télvíz beköszöntével hosszú álomra kényszerítették kedvenceiket. Eljött a kupé-kabriók kora, melyek szinte bármilyen időjárási körülmények közt megállják helyüket, próbálnak praktikusak és a hétköznapi életben használhatóak lenni.
Az Audi már időtlen idők óta igyekszik a sportos vonalat életben tartani gyakorlatilag minden modelljével, így a kifejezetten sportolásra készített verziók – például az S4, RS5… és így tovább – mellett folyamatosan fut a hagyományosabb modellekhez kapható S-Line felszereltség is, mely külső-belső elemekkel és adott esetben sportfutóművel teszi kívánatosabbá az érintett Audikat. A németek azonban…
Évekkel ezelőtt jómagam is egy háromajtós Suzuki Swiftet hajtottam, igaz, két generációval korábbi kiadásban. Amikor megtudtam, hogy én tesztelhetem a legújabb modellt, már előre sanda mosoly jelent meg a szemem sarkában. Kellemes élmények sejlettek fel előttem azokból az időkből, amikor még olyan autót vezettem, aminek ülése alig volt kényelmesebb egy konyhai széknél, aminek váltóját és kormányát…
Ezt is megéltük. Az Opel nemrég bejelentette, hogy pár éven belül egy városi törpével készül vihart kavarni a pöttöm kisautók kategóriájában, ahol is egyik fő riválisa a VW up! névre keresztelt négykerekűje lehet.
Alig álcázva már megtekinthettük a hamarosan érkező új A6 –generációt, ám az Audi ezúttal egy fehér lepel segítségével próbálja felcsigázni a kedélyeket.
Alig álcázva már megtekinthettük a hamarosan érkező új A6 –generációt, ám az Audi ezúttal egy fehér lepel segítségével próbálja felcsigázni a kedélyeket.
A Volkswagen hatodik generációt is megélt Jettájáról cikkeztünk már hivatalos bemutatása, valamint Európába érkezése kapcsán is. Amiről azonban eddig nem esett szó, az a modell esetleges R változatának gyártása.
Évekkel ezelőtt jómagam is egy háromajtós Suzuki Swiftet hajtottam, igaz, két generációval korábbi kiadásban. Amikor megtudtam, hogy én tesztelhetem a legújabb modellt, már előre sanda mosoly jelent meg a szemem sarkában. Kellemes élmények sejlettek fel előttem azokból az időkből, amikor még olyan autót vezettem, aminek ülése alig volt kényelmesebb egy konyhai széknél, aminek váltóját és kormányát…
Újra könnyekbe borulhatnak az autórajongók, újra „elment” egy legenda - azt hiszem, nem túlzok, ha ezzel a szóval illetem a Lamborghini Murciélagót, az olasz bikák Diablót követő vezérét. A Sant’ Agata-i gyártó a mai napon bejelentette, hogy legyártották az utolsót, egészen pontosan a 4099. példányt – amely egy narancssárga, svájci tulajdonba kerülő LP670-4 SV csúcsmodell.
Az autórajongók számára – ahogy a forgalmazók és az újságírók számára is – a legjelentősebb eseményként az autószalonok vad kavalkádja szolgál, elég, ha annyit mondok: Párizs, Frankfurt, Detroit, Los Angeles, Tokió, Genf; az értők rögtön rávágják a helyes választ, a helyszínek közötti kapocs, hogy a legrangosabb kiállításoknak adnak otthont.
A Mercedes már javában dolgozik a 2013-ban a kereskedésekbe kerülő, új S-osztályos modellén. Az új csúcs-limuzintól sokkal többet várhatunk, mint egy egyszerű ráncfelvarrást, tudtuk meg Jürgen Hirsch-től, a cég koncepcióautókért felelős vezetőjétől. Hirsch Úr elmondása szerint az autó belső kialakítását illetően radikális változásokra számíthatunk, s a mérnökök szinte teljes mértékben szakítanak…
A prémium sportkupékból és szedánokból sportautókká avanzsált csúcsverziók mindig is alaposan megmozgatják az autós médiát – ez velünk sincs másképp. Viszont a kategóriát sok tekintetben vezető BMW M3 találkozója az új Audi RS5-tel végül nemzeti felfogások képzeletbeli csatájává változott.
A britek feltalálták volna a spanyolviaszt, avagy a csicsergő madarakat és a zöldellő erdőket megóvó sportgépet? Nem, nem erről van szó, ám mindenképp érdekes adat, hogy a McLaren 600 lóerős szupersportautója teljesítményre vonatkoztatott fajlagos emisszióban kenterbe veri a jelenleg kapható hibrid mezőny tagjait.
Az orosz kormány a katonai és nehézgépjárművek gyártására szakosodott ZiL-lel (Zavod imeni Likhachova) karöltve kilátásba helyezte, hogy elfogadja az új állami limuzinra vonatkozó terveket.
A hatalmas mélyzuhanás után némi változás következett be a Chrysler csoport pénzügyi helyzetében, de az őt birtokló Fiatnak még így sem húzódhat mosolyra a szája: az amerikai márka a harmadik negyedévben még mindig 84 millió dollár nettó veszteséget okozott a konszernnek.
Talán Önök között is akadnak néhányan, akikkel előfordult már, hogy nagy sietségükben rossz helyre parkoltak, és a jutalmuk egy (jó magyar szokásnak megfelelő, „ha már rossz helyen állsz, maradj is ott” elven működő) kerékbilincs volt – sőt, rosszabb esetben még az is előfordult talán, hogy elvontatott autójuknak hűlt helyét találták csak. Mindkét eset nagyon idegesítő tud lenni, főleg utóbbi…
Mindig is kíváncsi volt arra, hogy miként vizsgázna kedvenc autója egy teszten? Esetleg szeretné testközelből megtapasztalni egy sportautó hangját? Mindig is autós újságírókat akart ugráltatni? – most megteheti! A Karácsony angyala dacolva a vakító napsütéssel kissé idejekorán beköszönt hozzánk, és jó tettekre kényszerít minket. Most talán segíthetünk, hogy az Ön álma is megvalósuljon.
Hiromu Naruse az elmúlt négy évtized összes Toyota és Lexus sportmodelljének fejlesztésénél közreműködött. A Porsche Carrera GT japán reinkarnációjaként tekinthető Lexus LFA-t is ő idomította a Nordschleife rázós kanyarjain. És tette volna ezt még tovább, a különleges modell még különlegesebb kiadását fejlesztgetve, ám egy szerencsétlen baleset miatt el kellett búcsúznunk tőle.
Ha egy beszélgetés során közlekedési bírságokra terelődik a szó, az elsőre az emberek nagy hányadának a gyorshajtás jut eszébe: okkal, ugyanis hosszú évek óta ez a legnépszerűbb kihágás hazánkban. Ellenben a statisztikákat böngészve jól észrevehető, hogy az utóbbi időben a szabálysértések száma is csökkent, ezzel párhuzamosan pedig a gyorshajtásért bírságoltak aránya is.
A jelek szerint a C-osztály megkapja a Mercedes új formavilágának részleteit – legalábbis ez látszik a hivatalosnak nevezett rajzokon. Emellett még számos más újdonságra is számíthatunk.
Így utólag visszagondolva kimondottan sajnálom, hogy a Citroën egyik legfrissebb, és mindenképpen legvonzóbb újdonsága, a prémiumra szabott DS3 nem tudott részt venni harmadikként divatautókat bemutató összevont tesztünkben, ahol a külön kategóriába tartozó, ám hasonló küldetést betöltő Alfa MiTo és Volvo C30 vette le stílusával lábukról az utca embereit.
A németországi autógyártó-óriás egyik termékfejlesztésért felelős illetékese a napokban bejelentette, hogy a konszern mérnökei a braunschweigi (Németország) Fraunhofer Institute (IST) kutatóival együttműködve olyan különleges szélvédőket fejlesztenek, illetve tesztelnek, amelyek nagymértékben képesek ellenállni a párának – gyakorlatilag -18 Celsius fokig „párabiztosak” -, és nem is jegesednek.
Az Audi a tegnapi nap során rengeteg információt közzétett a hamarosan szériagyártásban érkező hibrid Q5-tel kapcsolatban. A legnagyobb újdonság, hogy a négykarikás teljes hibrid hajtásláncot kap, azaz képes lesz önállóan elektromotorral is közlekedni.
Az autós újságírók élete nem csupa játék és mese. A tesztautók vezetése ugyan örömteli feladat, azonban a háttérben a járművekhez felelősségvállalás is társul, ami bizony számos esetben árnyalja a haladás felhőtlen élvezetét. Az elmúlt hónapokban egy szempontból mindenképp szélsőséges tesztalanyok jártak szerkesztőségünkben, s ez a tényező nem más, mint a kilátás kérdésköre. Néhány évvel ezelőtt a…
Az Audi az A1-es bemutatásával nem kis fába vágta a fejszéjét, hiszen egy konkurensekben gazdag területre merészkedett. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ne lennének képesek komoly sikerek elérésére, csak azt, hogy a divatos kompaktok hatásos piaci bevezetéséhez nem árt, ha van valakinek egy olyan jól felépített imázsa, vagy éppen a múltból örökölt romantikája mint a MINI-nek, vagy éppen a…
Bár elcsépelt téma, ennek ellenére a tél – és az egyre alacsonyabb hőmérséklet – közeledtével sosem lehet eléggé hangsúlyozni az időszaknak megfelelő gumik használatának pozitívumait. A Goodyear-Dunlop csoport is ennek szellemében tartotta meg a téli szezonnal kapcsolatos sajtótájékoztatóját, melyet a végén a meghívottak közt zajló izgalmas lézeres öldöklő csatával fűszereztek.
Bizonyára jó néhányan nem hallottak még az amerikai, ám Európában – és hazánkban - is komoly erőkkel jelen lévő Federal Mogulról, amely az autós iparban csak szép csendben, a háttérben húzódik meg, de beszállítóként és alkatrész-utánpótolóként a gyártók (illetve a szervizesek és felhasználók) számára komoly jelentőséggel bír.
Az indiai érdekeltségű Tata vállalatóriással kapcsolatban voltak fenntartásaink. A cégről tudva való, hogy autóipari üzletága csupán egy kisebb szelete a tortájának, s e témakörben a Jaguar és a Land Rover megvásárlása előtt Európában mindig a látószögünk perifériáján dolgoztak - mígnem egyszercsak berobbantak a köztudatba.
A Volkswagen a napokban hivatalosan is bemutatta a Golf blue-e-motion névre keresztelt elektromos verzióját, amely állítólag legkorábban 2014-ben kerülhet a kereskedésekbe. Európa legnépszerűbb autójának motorházteteje alatt ezúttal egy elektromotor rejtőzik, mely akár 85 kW/115 lóerős teljesítményt és 270 Nm-es maximális nyomatékot képes leadni - előbbi azonban a hatótávolság növelésének…
Az elmúlt hónapokban a magyar autósok számára fontos esemény történt: egy új autóklub megalakulásával ugyanis végre többszereplőssé vált ez a szegmens. Ez persze több kérdést is felvet.
Az Audi a jelek szerint célkeresztbe tűzte, hogy a japán és amerikai hibrid-elektromos hegemóniát megtörje, így a tegnapi Q5-öt után ma újabb különösen gazdaságos modellről rántotta le a leplet. Az A1 e-tron hajtásáról kizárólag elektromotor gondoskodik, és hamarosan szériagyártásban is visszaköszön.
Amikor autókról beszélünk, legyen az családi vagy sportmodell, tehergép vagy városi mini, legfőképp európai vagy japán, esetleg amerikai gyártók termékei azok, melyek megmozgatják az emberek fantáziáját. Az utóbbi években még Kína röppen fel egyszer-egyszer, ám leginkább csak érdekesen törő „autócsodákról” készült videók formájában.
Bizonyára jó néhányan nem hallottak még az amerikai, ám Európában – és hazánkban - is komoly erőkkel jelen lévő Federal Mogulról, amely az autós iparban csak szép csendben, a háttérben húzódik meg, de beszállítóként és alkatrész-utánpótolóként a gyártók (illetve a szervizesek és felhasználók) számára komoly jelentőséggel bír.