A megszámlálhatatlan mennyiségben elvégzett PCR-teszt mellett a szexuális úton terjedő betegségek szűrésére egyszerűen nem jutott megfelelő mennyiségű energia az Egyesült Államokban: enélkül is évek óta emelkedett az esetek száma, így még rosszabbak a kilátások.
A kutatók csak néhány éve képesek megmagyarázni, mi kell ahhoz, hogy egy állatfaj igazán gyors legyen. Az izmok felépítése és a testtömeg is szerepet játszik.
A Szovjetunió egy űrállomás építésével próbált válaszolni a sikeres amerikai Holdra szállásra. 1971. április 19-én fel is lőtték a Szaljut-1-et, amit a második kísérletre sikerült beüzemelni, azonban az űrben 23 napot töltő kozmonauták küldetése végül katasztrofálisan végződött.
A kutatók többsége szívesen dolgozna többet otthonról, mint a karantén előtt, és csak egyharmaduk tart attól, hogy a távmunka fenntartása a hatékonyság romlásához vezetne a járvány után.
Kutatók szerint a jelenség hasonló ahhoz, mint amilyen reakciót ritka esetekben a vérhígító heparin vált ki a betegekből. Ez segíthet abban, hogy időben észleljék a bajt.
A Mars 2020 küldetés egyik kulcspillanatához érkezett hétfőn, a NASA helikoptere felszállt a vörös bolygó felszínéról, és ezzel az Ingenuity lett az emberiség első másik bolygón repülő eszköze.
Mindkét vakcina rengeteg antitestet vált ki már az első oltás után is, de az AstraZeneca oltás sokkal erősebb sejtes immunválaszt vált ki, mint a Pfizer.
Bár az oroszok bejelentették, hogy kiszállnának a Nemzetközi Űrállomás-projektből, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója szerint a politika mellett más szempontok is szerepet játszottak a döntésben.
Az Európai Gyógyszerügynökség szerint az előnyök ezen oltás esetében is jóval nagyobbak az oltás felvétele esetében, mint az esetleges rizikók. A mellékhatás nagyon ritkának számít.
A tegnap sikeresen tesztelt Ingenuity marsi helikopter rotorjainak hihetetlenül nagy sebességgel kell forogniuk, hogy a vörös bolygó ritka légkörében felemelkedjen a szerkezet.
Egy tanulmányra hivatkozva állították, a Pfizer és a Moderna koronavírus elleni oltásának beadása után is előfordulhat vérrögösödés, az azt jegyző kutatók ugyanakkor állítják, ők nem írtak le ilyesmit.
Az elmúlt héten már a második koronavírus elleni vakcina kapcsán merült fel a vérrögösödés problémája: az AstraZeneca után a Janssen szérumára is felfüggesztés és vizsgálatok vártak, miután gyanús eseteket fedeztek fel az oltások felvétele után.
Nemzetközi kutatócsoport állapította meg, hogy a brazil variánsként ismert törzs, melyet Manausban fedeztek fel, akár kétszer olyan gyorsan is terjedhet, mint a korábban globálisan elterjedt változat.
Az oltóanyag év végén vagy 2022 elején már orrcsepp formájában is bevihető lesz a szervezetbe a védőoltást kidolgozó Gamaleja Intézet igazgatója szerint.
„Itt kilenc hónapig teljesen egyedül van az ember a csapattal. Senki nem tud a segítségedre sietni, történjen bármi” – mondja a fizikus-sarkkutató, aki első magyarként telelt át a Neumayer III állomáson.
Így jellemezte az Ingenuity marsi helikopter keddi első repülését a NASA. A vörös bolygó nagy távolsága miatt csak lassan értek el a Földre a sikeres teszt részletes felvételei, de már teljes egészében megnézhetjük egy jó minőségű videón a helikopter felemelkedését.
Másként reagált a koronavírus-fertőzés tüneteit mutatók szervezete, mint a tünetmenteseké: ez megmagyarázhatja a vérrögösödés és a súlyos tüdőgyulladás kialakulásának hátterét is.
„Ha emlékszik reá Kegyelmes Uram, azt voltam bátor kérni, hogy (…) némi kis anyagi segítséget nyerjek párisi tanulmányaimhoz. (…) Kegyelmes Uramnak, ki olyan kegyesen és szívesen fogadott volt, jóságába és kegyességébe ajánlva kérésem vagyok legalázatosabb tisztelője: Ady Endre.” A kérést nem teljesítették. Többen innen eredeztetik a politikussal m
Nemzetközi kutatás vizsgálta, milyen összefüggés van egyes mozgástípusok és azok időtartama, valamint a Covid-19 betegséggel való megküzdés sikere, esetleg a fertőzés elkerülése között.