Lehet, hogy a fertőzések kialakulásának megelőzésében gynegébben teljesít a védőoltás, mint az mRNS-vakcinák, de a halálozás és a kórházba kerülés kapcsán ez ellen sem lehet panasz.
Óriási létszámú, oltottakon végzett kutatások bizonyítják, hogy csak nagyon ritkán fordul elő köztük újrafertőződés, és annak lefolyása is rendkívül enyhe.
Az Ingenuity szoftverével vannak gondok, a probléma elhárításán már dolgoznak a mérnökök, de egy ilyen javítást nem olyan egyszerű eljuttatni a Marsra, mint frissíteni az otthoni számítógépünket.
A DARPA, a Pentagon kutatási részlege azt tervezi, hogy megvalósít egy hosszú ideje vizsgált űrkutatási megoldást. Alig négy éven belül, 2025-ben fellőhetik az első nukleáris termális meghajtórendszerrel működő rakétákat.
A virológus arra biztat, hogy éljünk az oltás lehetőségével, mert jelenleg nagy a vírusnak való kitettség esélye. Szerinte az AstraZeneca oltását is mindenképpen érdemes beadatni a mostani járványhelyzetet tekintve.
Az amerikai tesztben akadnak olyanok, akik egy éve önkénteskedtek már a Moderna alapoltásának kifejlesztésében is, ők harmadik adagot kapnak a szerből, de vannak olyanok is, akiket még egyáltalán nem oltottak be semmilyen vakcinával. Az ellenfél a dél-afrikai variáns.
Kutatók vizsgálták, milyen hatása lehet a meleg, napos évszaknak a koronavírus terjedésére: úgy tűnik, az UV-sugárzás gyakorol némi hatást, de ez eltörpül az emberi viselkedésé mellett.
Egy rangos tudományos folyóirat, a Nano Letters közölte címoldalán a Semmelweis Egyetem kutatóinak publikációját az aktív, fertőzőképes koronavírus szerkezetének vizsgálatáról.
A koronavírus-járvány további lefolyásáról, a nyárra és az őszre várható helyzetről fejtette ki álláspontját a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjának virológusa.
„Képzeljük el a jelenlegi helyzetet a tűzvész tombolásaként, de ne feledjük, hogy a tűz utáni parázsló erdő is veszélyes lehet, ha jön egy szélvihar, ami feltámasztja” – magyarázta a virológus.
Tiszta vizet öntöttek a pohárba: a gyógyszerek koncentrációja a Duna menti kutakban és a csapvízmintákban is elhanyagolható, de sokfélét kimutattak, és a kutatók arra figyelmeztetnek, hogy óvatosnak kell lennünk, hogy ne romoljanak az értékek.
Vizsgálatot indított az ír adatvédelmi hatóság abban az adatszivárgási ügyben, melynek részeként több mint félmilliárd Facebook-felhasználó személyes adatai kerültek illetéktelen kézbe, illetve érhetők el most is az interneten.
A földön kívüli anyagok Földre áramlásának megértése fontos az asztrofizika és a geofizika számos területén, mert ezek az űrkőzetek sok elemet hozhattak a bolygóra.
A koronavírus-járvány hatására egyre több embernek vannak furcsa álmai. A kutatók szerint azonban két különböző dolog az, ha valakinek néha furcsa, rossz álmai vannak, illetve ha krónikus rémálmoktól szenved.
„A gázokból, vulkáni törmelékekből álló áradat több mint 100 km/óra sebességgel zúdul le a vulkán oldalán” – mondja Dr. Harangi Szabolcs vulkanológus-geológus a Saint Vincent szigeti kitörésről.
Az új festék a napfény 98 százalékát veri vissza és a világűrbe sugározza ki az infravörös hőt. A teszteken a környező levegő hőmérsékletnél 4,5 Celsius-fokkal hidegebbre hűtötte le a felületeket még közvetlen, erős napsugárzás esetén is.
Egy friss kutatás szerint a vérrákokban, csontvelőrákban vagy nyirokcsomórákban szenvedők testében nem biztos, hogy antitestek jelennek meg az oltást követően.
Egy brit biotechnikai cég dolgozik a szeren, amely megakadályozhatja, hogy a vírus bejusson sejtjeinkbe: most kezdődik a klinikai tesztek második fázisa.
A túlsúlyos vagy elhízott Covid-19-páciensek esetében annak is nagyobb a valószínűsége, hogy oxigénpótlásra vagy lélegeztetésre szorulnak, szemben az egészséges súlyú betegekkel.
A kognitív funkciók hanyatlása teljesen természetes olyan traumatikus események következtében, mint egy több mint egy éven át húzódó világjárvány: a jó hír az, hogy amint kicsit szabadabban élhetünk, gondolkodásunk is újra közelíteni kezd a régihez.
Jelenleg minden elérhető koronavírus elleni védőoltást az izomszövetbe kell beadni, de kutatók szerint az is hatékony lehet, ha csak a bőrbe injektálnák a vakcinát: ezzel ráadásul ötször annyi ember válna beolthatóvá azonos mennyiségű szerrel.