Az Akadémiai Dolgozók Fóruma szerint a június 23-án tartott tanácskozáson a szenátus nem döntött a Magyar Tudományos Akadémiától elcsatolt kutatóhálózat felosztása kérdésében. Egyelőre nem tudni, mikor szavaznak róla.
A chilei Vera Rubin Obszervatóriumban található eszköz 10 év alatt minden éjjel ezer felvételt fog készíteni az égboltról, és a célja a galaxisok, aszteroidák és a sötét anyag vizsgálata.
Harmincegy év után újra fül-orr-gégészeti "világkongresszust" rendeznek Budapesten. Három nemzetközi társaság tart közös konferenciát a Hungexpon, amelyen a szakma jeles képviselői tartanak előadásokat, majd a Sebészeti Klinikán műtéti bemutatókat - nyilatkozta az InfoRádiónak szervezőbizottságának vezetője.
A texasi Austinban elindultak az első teljesen önjáró Tesla-taxik, de nem volt zökkenőmentes a kezdés. A kocsik hirtelen megállnak az úton, padkáznak, és a sávot sem mindig tudják tartani.
Olyan elmélettel állt elő egy alaszkai fizikus, amihez fogható Einstein óta nem volt. Egy helyett három dimenziója lehet az időnek, úgy, mint a térnek – állítja Gunther Kletetschka alaszkai fizikus. A mérések azt mutatják, valóban igaza lehet.
A tudósok több mint tíz éve vizsgálták a rejtélyes esetet, mire kiderült az igazság. Az új vércsoportot egy francia nőnél azonosították, akinek különleges genetikai öröksége van.
Az európai lakosság több mint 20 százalékát veszélyezteti a közlekedés egészségtelenül magas zajszintje - állapította meg kedden kiadott jelentésében az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA).
A Magyar Tudományos Akadémia elnöksége hibás döntésnek tartja a kutatóhálózat megbontását, véleményük szerint a döntés az átalakítás céljának, magyarázatának és várható hatásának megjelölése nélkül, az érintettek tiltakozása ellenére, indokolatlan gyorsasággal született meg - közölte kedden az MTA Elnökségének állásfoglalását a köztestület.
A HUN-REN elnöke szerint nincs sok együttműködés a humán és reál kutatóközpontok között, és szerinte abszolút érthető, hogy a status quo megbontása ellenkezést szül a kutatókban.
45 év után újra magyar asztronauta megy az űrbe, aki elsősorban anyagtudományi, biológiai és viselkedéskutatási vizsgálatokat fog végezni majd a Nemzetközi Űrállomáson.
Avarcsere, lépőkövek, holtfák – hazai erdőgazdálkodók egy csomó apró dologgal természetesebbé és ellenállóbbá tudják tenni az erdőket, amivel az ember is jól jár. A legjobb ötleteket most díjazták.
Az Adriai-tenger különleges vendége, egy fehér cápa akadt fenn Kotor mellett egy montenegrói halász hálóján, aki később visszaengedte az állatot a vízbe. A tengeri ragadozót a kotori Tengerbiológiai Intézet szakemberei azonosították egy fotó alapján, amelyet a halász juttatott el hozzájuk – számolt be az intézet a történtekről közösségi oldalán.
A chilei Vera C. Rubin Obszervatórium égboltfelmérése minden eddiginél részletesebb képet nyújt majd az univerzum közeli és távoli objektumairól, és azok változásairól.
A kísérlet célja elsősorban a villámaktivitás és az ezzel összefüggésben levő, zivatarfelhők felett megjelenő, elektromos eredetű fényfelvillanások megfigyelése.
25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi – kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi – problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szem
Kapu Tibor magyar űrhajós közép-európai idő szerint június 25-én, 8 óra 31 perckor az Axiom-4 küldetés tagjaként elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a NASA floridai Kennedy Űrközpontjából.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóssal a fedélzetén június 25-én a floridai Kennedy Űrközpontból elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) az Ax-4 nemzetközi kereskedelmi űrmisszió.
A fellövés után 2 perccel rendben levált az Ax-4 küldetés Dragon C213-as űrhajójának első fokozata, és 8 óra 40 perc körül landolt a Földön; 10 perccel a kilövés után levált a második fokozat is, ekkor az űrhajó már alacsony Föld körüli pályán haladt, elérte a súlytalanság határát.
Június 25-én 8 óra 31 perckor Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóssal a fedélzetén a floridai Kennedy Űrközpontból elindul a Nemzetközi Űrállomásra az Ax-4 nemzetközi kereskedelmi űrmisszió.
A magyar űrhajós családja a floridai kilövés előtt beszélt az elmúlt három év izgalmairól és nehézségeiről. Elárulták: Tibor egy vacsora közben jelentette be, hogy jelentkezett.
Magyar idő szerint 8 óra 31 perckor elstartolt a NASA, a SpaceX és az Axiom–4 űrmissziója. Az űrhajó fedélzetén utazik a Nemzetközi Űrállomás felé Kapu Tibor, a második magyar űrhajós. Szabó Róbert, a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének igazgatója az InfoRádióban elmondta, mennyi ideig tart az út, "mennyiv
Június 25-én, 8 óra 31 perckor a floridai Kennedy Űrközpontból elindul a Nemzetközi Űrállomásra az Ax-4 nemzetközi kereskedelmi űrmisszió. A személyzet tagja Kapu Tibor, a második magyar űrhajós, az első űrhajósunk, aki az ISS-re látogat.
A magyar kutatóűrhajós, Kapu Tibor a Axiom-4 űrmisszió keretébe na HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet által javasolt földmegfigyelési kísérletet is elvégez a tudományos küldetése részeként. A feladata a Föld éjszakai féltekéjén zajló aktív zivatartevékenység fényképezése lesz.