Az év végéig több frissítés is érkezik a YouTube Shorst videószerkesztőjébe, a mesterséges intelligencia pedig már a tavasszal beköltözik, hogy segítse a felhasználókat.
Végre megismerheti lánya kérőjét Szandi. A Duna dalválasztójának zsűrizése után hamarosan egy újabb életre szóló élmény várja az énekest: Kaliforniába utazik a teljes család, hogy meglátogassák Blankát és vőlegényét, Ricardót – a vakáció részleteiről a Család-barát magazinban számolt be.
Michael Jackson 26 éves lánya, Paris élete nem volt mindig könnyű, ám ő sikeresen maga mögött hagyta a legnehezebb éveit, s most minden erejével felfelé ívelő karrierjére összpontosít.
Bár a szabadedzéseken, illetve az időmérő elején igazán versenyképesnek tűnt, Yuki Tsunoda végül nem tudott jó eredményt elérni első red bullos időmérőjén. A japán csak a 15. helyről rajtolhat, a szereplése miatt pedig természetesen csalódott.
A Decathlon Magyarország négy különböző Protein Bar termék visszahívását kezdeményezte, mert nem jelölt allergén, glutén van a termékekben. Ezt közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton reggel az MTI-vel. A visszahívás érinti a 2026. január 10-i minőségmegőrzési idejű, Protein bar 70g banán szeletet, a 2026. január
Április 1-jén kezdődött és június 30-ig tart az idei Tavaszi természetles, a velünk élő madarak, kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök lakossági megfigyelési akciója.
Az ételmérgezést az agy sosem felejti. Új kutatások szerint olyan mélyreható agyi változásokat idézhet elő, amelyek hosszú távon formálják viszonyunkat az ételekhez.
Kiderült, hogy az ember által érintett területeken átlagosan ötödével kisebb a jelen lévő fajok száma, köszönhetően a különböző típusú szennyezéseknek.
A teknősök különleges biológiája lehetővé teszi, hogy idős korukig szaporodjanak. Az, hogy Mama a galapagosi teknős100 évesen lett anya, nem csak lenyűgöző, hanem tudományos szempontból is értékes.
A sarki örvény 2025 tavaszán szokatlanul korán mozdult el az Északi-sarkról Észak-Európa felé. A meteorológusok szerint az örvény lassan el fog tűnni – „hibernációba vonul" –, de addig még hatással lesz a tavaszi időjárás alakulására.
Több kockázati tőkebefektető, több kurázsi és szabályozásbeli változások kellenének ahhoz, hogy szaporodjon a magyarországi startupcégek száma – ez a tanulsága annak a nemzetközi konferenciának, amit a Mathias Corvinus Collegium szervezett a balti startupsiker receptjéről. Magyarországon a Baltikum országaival összehasonlítva kevesebb startupvállal
Az orvosi Nobel-díj egyik 1993-as kitüntetettje, a brit molekuláris biológus, Richard Roberts árulta el a Kossuth Rádiónak adott interjújában, miként vált mégis valóra egyik fiatalkori álma.
Carl Gustav Jung, az analitikus pszichológia megalapítója a Delta legutóbbi, az árnyék témakörét bemutató adásában szólalt meg a mesterséges intelligencia segítségével.
A Meta hétfőn befejezi évek óta működő tényellenőrzési programját, hogy helyette a közösségi jegyzetekre építsen, amelyek felhasználói közreműködéssel próbálják szűrni a dezinformációt.
Garamszegi László, az Ökológiai Kutatóközpont főigazgatója szerint a ragadós száj- és körömfájás járványát inváziós jelenségként kell értelmezni. A társadalom, a szabályzók és a tudomány sincs hasonlókra felkészülve, pedig erősebb kontrollal és monitoringgal lehetne késleltetni a káros hatásokat.
Így alakultak ki Új-Zélandon új, ember által befolyásolt ökoszisztémák. Mit tanulhatunk ezekből a rendszerekből a természet jövőjéről és megőrzéséről a klímaváltozás korában?
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez.
Egy friss kutatás megvizsgálta, milyen folyamat okozza a környezetben és az emberi testben nagyjából mindenhol megtalálható káros mikro- és nanoműanyagok létrejöttét.
Három különleges, genetikailag módosított farkaskölyök született az Egyesült Államokban, melyek külsejükben a több mint 10 ezer éve kihalt rémfarkasokra hasonlítanak.