Világszerte a szív- és érrendszeri betegségek vezető haláloknak számítanak. Épp ezért minden olyan eszköz, amely segít időben felismerni a problémát, életet menthet. A mesterséges intelligencia ebben valódi társunk lehet – nem helyettesítve, hanem támogatva az orvosi döntéshozatalt.
Génszerkesztés és klónozás útján sikerült "feltámasztania" egy amerikai biotechnológiai vállalatnak a Trónok harca sorozatban is szereplő, a valóságban tízezer éve kihalt óriásfarkast.
A kínai BYD autógyár építése nemcsak gazdasági, hanem régészeti szempontból is mérföldkő lehet Szeged életében. A több száz hektáron zajló beruházás területén olyan leletek kerültek elő a földből, amelyek alapjaiban változtathatják meg a térség múltjáról alkotott eddigi elképzeléseinket. A feltárások során avar kori temetőt, arany ékszereket és biz
A madarak világában a túlélés gyakran a gyors alkalmazkodáson múlik. A gólyák pedig ebben igazán profik. Minden évben előfordulnak késői fagyok, hirtelen lehűlések, de a tapasztalt madarak tudják, mikor kell megállni és kivárni.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivője szerint a fecskék jól tudnak időzíteni, elsőként a szuperhímek érkeznek meg, amelyek a leginkább képesek ellenállni a hideg időjárásnak, az állomány java része pedig a hidegfront levonulásával a hétvége felé érkezhet meg Magyarországra.
A troponinszint mérése pontosabban jelezheti előre a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, mint a jelenlegi módszerek. A kutatók több mint 62 ezer ember adatait elemezték.