A Carne Abbas-i óriás Anglia egyik legismertebb dombrajza. A pogány szimbólum a kutatók szerint akár a közeli keresztény kolostor építésére is lehetett egyfajta reakció.
A British Airways a légi közlekedés újraindítására teszteli azt a nagyon megbízható antigéntesztet, amely nyálból 25 másodperc alatt nagy bizonyossággal állapítja meg, fertőzött-e a vizsgált személy.
Egyéves távlatban majdnem meghétszerezte értékét a bitcoin, de Tarcsi Ádám, az ELTE Informatikai Kar kutatója mégsem ajánlaná mindenkinek, hogy ebbe fektessen. Fantáziát viszont lát benne.
Az enyhe és közepes mellékhatások előfordulásának gyakorisága nőtt, ha az oltott embereknél a két adag két különböző típusból származott – állapította meg egy kutatás.
A tarajos dinoszauruszok új faját azonosították Mexikóban, miután csaknem tíz éve megtalálták egy 72 millió éve fosszilizálódott egyed maradványait - közölte a mexikói Országos Antropológiai és Történeti Intézet (INAH).
Németh Erzsébet szociálpszichológus az InfoRádióban úgy vélekedett, ahogy a járványban az emberek "online" törődtek egymással, az valós volt, a véleménybuborékba kerülés viszont hosszabb távú veszélyeket is rejt még az értelmiséghez tartozó embereknél is.
Hungarosaurus, Pannoniasaurus, Komlosaurus és Ajkaceratops. Pecsics Tibor dinoszaurusz illusztrátorral beszélgettünk arról, hogy milyen módszerekkel lehet néhány csontdarabból hitelesen rekonstruálni az őshüllőket.
Rengeteg más betegség vagy törvénytelen tevékenység nyomára lehet bukkanni általa, de a koronavírus-járvány is hozott újdonságokat: van, ahol például egyes épületek vagy akár repülők szennyvizét vizsgálja a járványügy.
A hangos újságárus és videó vakoknak – két magyar ötlet, ami sokat segít a látássérülteknek. Dvariecki Bálint és Péter Gábor mesélt a nem mindennapi projektekről.
A Tienven-1 űrszonda szállította a hatkerekű, napenergiával működő Zsurong marsjárót, amelynek súlya körülbelül 240 kilogramm, és hat tudományos műszert hordoz.
Komoly dilemmát okozott Rékassy Balázs orvos, egészségügyi szakközgazdász szerint, hogy megtartsák-e maguknak vakcinafejlesztésüket a nagy cégek, vagy átadjanak-e a "köznek" a tudásból valamennyit. A szakember úgy látja, van jó kompromisszum.
Az immunhiányos állapot esetén orosz ruletthez hasonló, hogy megjelennek-e a vérben az antitestek: egy amerikai kutatás annak igyekszik utánajárni, mire számíthatnak ők.
Nagyon valószínűtlen, hogy a szív működésében vagy struktúrájában maradandó változás állna be, ha a koronavírus-fertőzés lefolyása enyhe volt – állapították meg kutatók.
Az újszülöttre nézve kis rizikót jelent az anya megbetegedése, a szoptatás is biztonságos, és nincs szükség a gyermek és az anya rutinszerű szeparációjára sem svéd adatok szerint. Oltatni is nyugodtan lehet.
Az óvodások 25 százalékánál alakult ki szorongás a koronavírus-járvány okozta bezártság miatt a felmérések szerint. Az iskolások között is többen vannak, akik rosszul jöttek ki az elmúlt időszakból. Többüknek nem is lehetett segíteni, mert teljesen megszakították a kapcsolataikat.
Az amerikai nyugdíjas Bob Petrella az az ember, aki semmit sem felejt el. Hogy e különleges képességnek mi az oka, és hogy áldás-e vagy átok, az a Kossuth Rádió Harminc perc alatt a Föld körül című műsorából derült ki.
A járvány kezdete óta vannak olyanok, akik hónapokkal felgyógyulásuk után is pozitív tesztmintát adnak élő vírus nélkül: most fény derülhetett az okra.
Közép-Afrikából hurcolták be utazók, és már legalább tucatnyi európai országban azonosították. Nemcsak fertőzőbb, az immunitást is hatékonyan kicselezi.
Régóta foglalkoztatja a kutatókat és a közvéleményt, hogy a második oltás megkapható-e más szérumból, mint az első – és ha igen, mely vakcinákat lehet így egymás után használni.
Hiába magas az átoltottság sok fejlett országban, mások nagyon súlyos hullámmal küzdenek jelenleg is: a járvány addig nem ér véget, míg nem ér véget mindeütt – figyelmeztet a WHO főigazgatója, Tedrosz Gebrejeszusz.