A világunkat ma alapjaiban meghatározza a túlfogyasztás, amit a társadalom is kikényszerít azzal, hogy álságossá teszi az emberek boldogságforrásait. Kutatók a gazdasági nemnövekedés szükségességéről beszélgettek, aminek népszerű eleme lenne, hogy kevesebbet kellene dolgoznunk.
A közösségi média nem csupán az emberi kapcsolatok új terepe, hanem egyre inkább egy környezetterhelő infrastruktúra szimbóluma is. Miközben nap mint nap végigpörgetjük a TikTokot, hogy megnézzük, épp ki tanul meg táncolni egy mosógép mellett, vagy YouTube-on „egy gyors receptvideóval" indítjuk az estét, aztán ott ragadunk lakásfelújító tippeknél,
Az autóipar legsúlyosabb ballépéseként, de Elon Musk legzseniálisabb húzásaként is szokták minősíteni a Cybertruckot, amelyre a gyártás kezdetéig több mint kétmillió előrendelés érkezett, a Tesla pedig évi 250 ezer példány eladásával számolt. A valóság aztán egészen máshogy alakult.
Magyarországon évente 12 ezer embert ér el a szellemi leépülés, az internet pedig nem feltétlenül segít a tájékozódásban – ellentétben a tanulással, a kutyasétáltatással és a tánccal.
Az eszköz a látássérült vagy színvakságban szenvedőknek is úttörő lehet, de a kutatók szerint később kommunikációra és titkosításra is használhatják majd.
A legkedveltebb oldalak, de még fintech szolgáltatók felhasználóinak az adatai kerültek nyilvánosságra, egyelőre nem tudni, hogy mire használták fel a kiberbűnözők.
A jégeső évről évre óriási károkat okoz szerte a világon – tönkreteszi a termést, megrongálja az épületeket, autókat, és akár emberéletet is követelhet. Mégis, a tudomány számára a jégverés továbbra is részben rejtély maradt. Vajon miért van az, hogy egyes zivatarok hatalmas, pusztító jégdarabokat szórnak, míg mások csupán apró jégszemeket? Most eg
Ragaszkodik Magyarországhoz, ezt mondta az InfoRádiónak adott interjújában az idei Bolyai-díjas matematikus, Stipsicz András, aki bár többször is kapott lehetőséget külföldön, végül mindig hazatért. A topológia területét kutatja, nemzetközileg is jelentős eredményeket ért el, 2019 óta pedig a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet igazgatója.
Dubajban már az állampolgárság igénylése is egy appon keresztül megy, a pékségek teljesítményét pedig grafikonokon elemzik a döntéshozók. A GITEX tech expón bemutatott digitális város egyszerre lenyűgöző és ijesztő.