Kiderült, hogy az ember által érintett területeken átlagosan ötödével kisebb a jelen lévő fajok száma, köszönhetően a különböző típusú szennyezéseknek.
A teknősök különleges biológiája lehetővé teszi, hogy idős korukig szaporodjanak. Az, hogy Mama a galapagosi teknős100 évesen lett anya, nem csak lenyűgöző, hanem tudományos szempontból is értékes.
A sarki örvény 2025 tavaszán szokatlanul korán mozdult el az Északi-sarkról Észak-Európa felé. A meteorológusok szerint az örvény lassan el fog tűnni – „hibernációba vonul" –, de addig még hatással lesz a tavaszi időjárás alakulására.
Több kockázati tőkebefektető, több kurázsi és szabályozásbeli változások kellenének ahhoz, hogy szaporodjon a magyarországi startupcégek száma – ez a tanulsága annak a nemzetközi konferenciának, amit a Mathias Corvinus Collegium szervezett a balti startupsiker receptjéről. Magyarországon a Baltikum országaival összehasonlítva kevesebb startupvállal
Az orvosi Nobel-díj egyik 1993-as kitüntetettje, a brit molekuláris biológus, Richard Roberts árulta el a Kossuth Rádiónak adott interjújában, miként vált mégis valóra egyik fiatalkori álma.
Carl Gustav Jung, az analitikus pszichológia megalapítója a Delta legutóbbi, az árnyék témakörét bemutató adásában szólalt meg a mesterséges intelligencia segítségével.
A Meta hétfőn befejezi évek óta működő tényellenőrzési programját, hogy helyette a közösségi jegyzetekre építsen, amelyek felhasználói közreműködéssel próbálják szűrni a dezinformációt.
Garamszegi László, az Ökológiai Kutatóközpont főigazgatója szerint a ragadós száj- és körömfájás járványát inváziós jelenségként kell értelmezni. A társadalom, a szabályzók és a tudomány sincs hasonlókra felkészülve, pedig erősebb kontrollal és monitoringgal lehetne késleltetni a káros hatásokat.
Így alakultak ki Új-Zélandon új, ember által befolyásolt ökoszisztémák. Mit tanulhatunk ezekből a rendszerekből a természet jövőjéről és megőrzéséről a klímaváltozás korában?
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez.
Egy friss kutatás megvizsgálta, milyen folyamat okozza a környezetben és az emberi testben nagyjából mindenhol megtalálható káros mikro- és nanoműanyagok létrejöttét.
Három különleges, genetikailag módosított farkaskölyök született az Egyesült Államokban, melyek külsejükben a több mint 10 ezer éve kihalt rémfarkasokra hasonlítanak.