Az ELTE Etológia Tanszékének új, átfogó kutatása betekintést nyújt abba, milyen tényezők befolyásolják a családi kutyák szaglási képességét. Meglepő módon a border collie, amely terelőkutyaként ismert, jobban teljesített egy egyszerű keresési feladatban, mint néhány vadászkutyafajta.
Egyre többször és egyre nagyobb mennyiségben érik el Magyarországot is a Szaharából induló porviharok. A HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont kutatói a Pannon Egyetemmel együttműködve a porviharok napelemes energiatermelésre, illetve a termelés előrejelzésére gyakorolt hatását vizsgálták.
A fecskék védelmének fontosságára hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), mivel az ezredfordulót követően több mint 50 százalékkal csökkent a hazai fecskeállomány.
A csatornát átnevezték Brad G.-re, és egy mesterséges intelligenciával módosított videóval próbáltak átverni embereket. Az M1 – Híradó csatornája jelenleg nem elérhető.
A szén-dioxid-leválasztás és -hasznosítás (CCUS) kulcsfontosságú a fenntartható fejlődés útján. A kisléptékű CCU-erőművek már évtizedek óta léteznek, de a nagyléptékű létesítmények egyre elterjedtebbek. A legújabb kutatások szerint egy új szén-dioxid-leválasztó technológia jelentős előrelépést jelenthet ezen a területen.
Norfolk partjainál élő fókák száma az utóbbi években jelentősen megnövekedett, és úgy tűnik, hogy igencsak élvezik a norfolki életet. Úgy tűnik, hogy a fókák is értékelik a fenntartható fejlődést és a tiszta környezetet!