2050-re, akik megérik a 65 évet, valamiféle rákos daganatban fognak szenvedni - hangzott el a Közép- és Kelet-Európai Onkológiai Akadémia konferenciáján. Az InfoRádió Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológus professzort, a Közép- és Kelet-Európai Onkológiai Akadémia elnökét kérdezte több témában.
A történelem során most először sikerült egy mesterséges intelligencia-modellnek megcsinálnia egy olyan tesztet, ami eddig csak és kizárólag emberek tudtak átmenni.
Évek óta terjed az az elmélet, hogy az interneten már nincsenek emberek, csak botok és fizetett influenszerek, akiken keresztül valakik befolyásolni akarják az emberiséget. Ez így, ebben a formában nem igaz, de sok tekintetben igaznak érződik, és van is némi alapja. A valóságban viszont nem is kellett a botok hatalomátvétele, simán elrontjuk magunk
Sikerrel teljesítette az első nyilvános tesztrepülését Kína első, saját fejlesztésű repülő taxija. A próba után már csak néhány technikai jellegű vizsgálatot kell elvégezni, hogy ki lehessen állítani a légi alkalmassági bizonyítványt. Ezt követően megkezdődhet a különleges légi jármű sorozatgyártása.
Hány kilométert kell megtenni évente, hogy megérje dízelmotorral vásárolni az új Opel Astrát vagy Seat Leont? Mi az, amiben ezek az autók igazán jók és mikor okoznak csalódást? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ tesztünkben.
Kutatók azt vizsgálták, hogy az európai országokban mit isznak legszívesebben a helyiek, hogy hogyan rúgnak be, és azt, hogy milyen hatása van ennek a társadalomra.
A Viva Tech-en egy figyelemre méltó bionyomtatott bőrtechnológiát mutatott be a L’Oréal, amely képes teljesen megváltoztatni a termékek tesztelését a jövőben. De nem csak ezzel az újdonsággal készültek!
A második világháború után a szövetségeseknek jó ötletnek tűnt, hogy a német fegyvereket, lőszereket és vegyi fegyvereket egyszerűen a tengerbe szórják, de azóta természetesen kiderült, hogy ez rendkívül veszélyes.
Elmerültünk az összegyurcsányozás történetében, nem kicsit, nagyon. Menet közben viszont elkövettünk egy böszmeséget: véletlenül beneveztük az év szava versenybe.
A beszélgetésen Kapu Tibor és Cserényi Gyula az űrhajósok kiválasztásának menetéről, a kiképzés folyamatairól és részleteiről tartottak beszámolót a közönségnek.
Felrobbant egy orosz megfigyelő műhold szerda éjjel, a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósoknak fedezékbe kellett húzódniuk az incidens miatt – közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Bár a kategória többi szereplőjét szinte kizárólag költségcsökkentő megoldások jellemzik, a dél-koreai modell kívül-belül rendes autónak tűnik, persze az alacsony ár így is kompromisszumokkal jár.
Az apró eszköz úgy tudja megfogni, szállítani, majd elengedni a sejtet, hogy nem nyomja össze, nem tesz kárt benne, így sokkal hatékonyabb velük a kutatás.
Szabadalommal zárulhat a magyar koronavírus-kutatás – erről beszélt az InfoRádióban az Országos Vérellátó Szolgálat kutatási, fejlesztési és innovációs igazgatója. Nacsa János elmondta, hogy egy most előállított, faktor H nevű molekula képes meggátolni a gyulladásos folyamatokat.
Bemutatták az első teljesen magyar fejlesztésű, VR technológiával felszerelt szimulációs űrkabint Budapesten. A SpaceBuzz-HU, amellyel virtuális űrutazást lehet tenni, a bolygónk törékenységét bemutató oktatási program részeként ingyenesen juthat el magyar iskolákhoz.
A testedzés hiánya miatt világszerte csaknem 1,8 milliárd felnőtt van kitéve olyan betegségeknek, mint a rák, stroke, demencia és cukorbetegség, és a helyzet csak egyre romlik - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése.
Egy eldugott szibériai szigeten egy pár száz fős mamutpopuláció hatezer évvel élte túl fajtársaik kipusztulását, és a DNS-ük sem segített megérteni, mi történhetett velük, sőt.
Pár éve létezik az a magyar gazda-molnár-pék hálózat, amely kiváló minőségű biokenyereket állít elő. Rövid láncolatban, személyes kapcsolatokban gondolkodnak, minden kenyerük önéletrajzát tudják, és azt is, hogy a föld íze van benne egy jó kenyérben. Filmbemutató a Telexen.