Célegyenesbe értek a koronavírus elleni oltóanyagok: biztonságos és hatékony oltás már több is van. Hogyan működnek ezek, és mikortól lehet beadatni őket?
A kulturális intézmények idén elmaradt tárlataik jövő évi megvalósításán is dolgoznak, addig pedig az online térben várják az érdeklődőket programokkal.
A 2020-es év októberig tartó időszaka, vagyis az első 10 hónapja Európában melegebb volt, mint bármikor a rendszeres mérések kezdete óta a Meteorológiai Világszervezet (WMO) elemzése szerint.
A Blue Origin visz először nőt a Hold felszínére, adta hírül a milliárdos, miután a NASA bejelentette, hogy közeledik a döntés arról, hogy mely magáncégek vehetnek részt a következő Holdat célzó űrprogramjukban.
Musk szerint még a mi életünkben lehetnek városok a Marson. A rettenthetetlen milliárdos a Starship űrhajóflottája segítségével 2050-ig állandó támaszpontot akar létrehozni a vörös bolygón.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) számos kérdés érkezett az elmúlt két hétben azzal kapcsolatban, hogy miért nincsenek madarak az etetőkön?
Mérföldkőnek számít a rákkutatásban a mesterséges intelligencia használata. Ma már akad olyan páciens is, aki 20 éve él együtt a betegséggel - tünetmentesen.
Egyre többen szólalnak meg azok közül, akiket valamelyik kísérleti vakcinával önkéntesként már beoltottak. Az oltás helyének fájdalma, érzékenysége, láz és fáradtság: pontosan azokat a tüneteket tapasztalják, amelyekről a gyártók is beszámoltak.
Újramérték a világ legmagasabb hegycsúcsát, 8848,86 méter a Mount Everest (Csomolungma) – olvasható a közös kínai-nepáli közleményben. 8848,86 méter, nem több és nem kevesebb.
A brit hatóságok figyelmeztetést adtak ki a Pfizer koronavírus-vakcinájával kapcsolatosan, miután két egészségügyi dolgozónál is allergiás reakció lépett fel annak beadása után.
Magyarország nem megakadályozni akarja az uniós klímavédelmi célok elfogadását, hanem biztos és észszerű szakpolitikai kereteket akar – mondta Schanda Tamás.
Ugyan a nagyüzemi sertéstelepeknek rengeteg pénzt, a disznóknak jólétet hoz a mesterséges intelligenciával ellátott technológia, a kis farmereket nehéz helyzetbe hozza.
Nyilván rendkívül aggasztó egy olyan űrjárgány robbanása, ami majd embereket vinne a Marsra, azonban a Starship szerdai tesztje sokkal nagyobb siker, mint amekkora kudarc.
Karikó Katalin 35 éve azután hagyta el Magyarországot, hogy akkori munkahelyén, a szegedi laborban leépítés volt és őt is kirúgták. Amerikában talált új állást, és ma az általa kutatott mRNS-en alapuló módszer lett a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltás alapja. Lánya pedig Londonban olimpiai aranyérmet nyert.
Az ötlet alapjában nem új, de mindenképpen figyelemre méltó. Már sok évtizededdel ezelőtt voltak, akik a gyors és biztonságos áruszállítást, a nagyvárosok közlekedési zsúfoltságát enyhítendő, a talajszint alatt képzelték el. Cargo Sous Terrain, azaz szállítás a felszín alatt.
Több tucatnyi faj tűnt el a Földről, köztük egy cápa is, pedig ezek az állatok több százezer év alatt túléltek meteoritbecsapódást, kihalási hullámokat is.
A Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai kutatócsoportja összeszedte és egy ábrával is illusztrálta, mit lehet és kell tudni a Pfizer/BioNTech oltásról és a mellékhatásairól. Fontos tévhitet is cáfoltak.
A Másfélfok megvizsgálta, hogyan teljesítenek a nagykibocsátók a klímacélok elérésében, mi az Európai Unió szerepe és felelőssége, és hogyan viszonyul mindehhez Magyarország.
A mohácsi csata pontos helyszínének meghatározásához, a törökökkel harcoló katonák azonosításához és sorsának bemutatásához is hozzájárulhatnak azok a vizsgálatok, melybe a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több kutatócsoportja is bekapcsolódhat.
A világban jövőre becslések szerint mintegy ötezermilliárd eurós kárt okoznak majd a kibertámadások – mondta egy, a témában rendezett konferencián a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató elektronikus információbiztonsági igazgatója. A koronavírus-járvány alatt a kibertérben megjelenő idősebb korosztályt már világszerte célzottan támadják.
Hat fiatal, az idei évben kelt tarvarjú, két tojó és négy hím indult útnak december első napjaiban a Budapesti Állatkertből Spanyolországba, ahol egy visszatelepítési program keretében fogják elengedni őket természetes élőhelyükön. A program célja, hogy a veszélyeztetett tarvarjakat, amelyekből a vadonban ezernél is kevesebb egyed él, állatkertekbe
A második világháború óta sosem csökkent egy év alatt annyit a globális szén-dioxid-kibocsátás, mint az idén az új típusú koronavírus okozta világjárvány miatt.