Az Egyesült Királyság lehet az első nyugati ország, amely koronavírus-vakcinát engedélyez: gyors eljárásra készülnek, bármelyik nap megérkezhet már a hatósági jóváhagyás.
Újabb fontos bejegyzéssel szolgáltak a pécsi virológusok. Mint írják, egy Kínából érkezett tanulmány, amely nemrégiben jelent meg a Science-ben, sok előző eredménnyel együtt mára már jó képet fest arról, hogy: mennyire és mikor fertőzünk, milyen eséllyel adjuk tovább a koronavírust.
Tavaly december elsején jelentkeztek koronavírusos tünetek az első regisztrált betegnél Vuhanban, és a tények az eddigieknél is erőteljesebben utalnak arra, hogy amit a vuhani kitörésről tudtunk, csak töredéke volt a valóságnak.
Az oltásellenesek kedvenc platformja, a Facebook több, a mozgalomhoz kötődő oldalt távolított el a közelmúltban, ez azonban nem fogja megakadályozni azt, hogy a vakcinát ellenzők megtalálják a meggyőzhető internetezőket.
Az ESA 86 millió eurós szerződést írt alá a ClearSpace nevű svájci start-up vezette csoporttal a világ első űrszemét-eltakarító misszióját megrendelve.
A koronavírus elleni oltást leghamarabb valószínűleg az egészségügy frontvonalában dolgozók és az idősek kapják majd meg világszerte, az alapbetegségek terén viszont súlyozni kell. A BMI-t érdemes lehet figyelembe venni döntéskor, akár az elhízás ,értéke is megmutathatja, ki az, akinek fontos lehet az oltás.
Az új koronavírus terjedésének hatékony elfojtása érdekében kötelezővé tenné mindenki beoltását Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, virológus. Lényeges kérdést tisztázott az oltások mellékhatásaival kapcsolatban.
A brit kormány tervei szerint az Egyesült Királyságban jövő kedden kezdődik az oltási kampány, és ehhez az első menetben 800 ezer adag vakcina áll majd rendelkezésre.
A klímaváltozásnak mélyreható, azonnali és súlyosbodó következményei vannak az emberi egészségre nézve és ez alól egyetlen ország sem élvez kivételt – derül ki a The Lancet Countdown elnevezésű nemzetközi együttműködés révén született éves jelentésből.
Töredeznek a világ legnagyobb jéghegyének a szélei – derült ki az A68a nevű jéghegyről készült nagy felbontású felvételekből, amelyek szerint repedések tarkítják.
Összehasonlítottak tavaszi és őszi mintákat, számos érdekes dolog kiderült. Az eredményekből kirajzolódik a vírus terjedési lánca és előrevetíthetik a tudósok a vakcinák hatékonyságát is.
A Pfizer, a Moderna és a Janssen is úgy nyilatkozott: a fair elosztás lehet az egyik legnagyobb kihívás az oltással kapcsolatban, ennek megoldása pedig még előttük áll.
Új utakat nyithat az energiatermelésben. Jelenleg 150 millió Celsius-fok feletti hőmérsékletet is képes létrehozni, amely tízszer forróbb a Nap belsejénél.
Moszkvában már pénteken megkezdődik a koronavírus elleni tömeges védőoltás beadása – közölte az orosz főváros polgármestere csütörtöki blogbejegyzésében. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint azonban kevés a jelenleg rendelkezésre álló vakcinamennyiség a széleskörű oltásra.
Meggyorsíthatja az orvosi diagnózis felállítását, személyre szabott gyógymódokat javasolhat, segíthet a rendszer-irányítóknak az elektromos áram elosztásában és a szélsőségek okozta problémák elkerülésében – minderre és még rengeteg más speciális területen használható fel a mesterséges intelligencia – hangzott el egy, a témában tartott online beszé
A hálózatelmélet alapjainak alkalmazása akár véget is vethetne a pandémiának: ha a legsérülékenyebbek helyett a szuperfertőzőket oltják be, behúzhatják a féket a pandémiában. Ehhez azonban olyan térképre lenne szükség, ami egyelőre nem létezik.
Az első erőmű méretű fúziós reaktor egyik kulcstechnológiáját tesztelik majd az Eötvös Lóránd Kutatási Hálózathoz tartozó Energiatudományi Kutatóközpontban. A csillagok energiatermelésének földi körülmények között történő megvalósításáról az InfoRádió Szigma, a holnap világa című magazinműsorában a Fúziós Plazmafizika Laboratórium vezetője beszélt.
Új adatokkal, köztük a Nap háromszázezer legközelebbi szomszédjának pontos helyzeteivel bővült a Tejútrendszerről készített legpontosabb térképünk, amelynek készítésében az ELKH Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) csillagászai is közreműködtek.
Két, a Ryugu aszteroidáról származó szervesanyag-mintát küldött a Hajabusza-2, a tudósok izgatottan várták. Az űrkapszula maga nem szállt le, hanem egy újabb izgalmas küldetésre indult.
A mesterséges intelligencia terjedése jelentősen megelőzi a szabályozást – mondta el az MVM témában rendezett nemzetközi konferenciája után az InfoRádiónak a Fehér Ház MI etikai munkacsoportjának tagja, aki szerint a nemzetek közötti versenyben Kína áll az élen az Egyesült Államok előtt.
Szombaton napközben egy vakító tűzgolyó hasított át az égen az ausztráliai Coober Pedy város fölött. A nagy érdeklődéssel várt kapszula kétféle talajmintát szállított.