Ingatlant vásárolt a Nógrád vármegyei Ecsegen Gyurcsány Ferenc. A hírt az alig 1200 fős kisközség polgármestere, Baráth Éva is megerősítette, miután személyesen egyeztetett a volt miniszterelnökkel. A politikától 2025 tavaszán teljesen visszavonult, regényírással foglalkozó egykori kormányfő hosszabb távon tervez a településen, ahová a fiával, Marc
A most szombaton tartandó Pride-felvonulás ellen szólalt fel a Mi Hazánk és a KDNP képviselője hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben, és szó volt a jobboldalt ért pedofilvádakról és a korrupcióellenes fellépésről is.
Valótlanul híreszteltük, hogy Kovács senkinek nem szólt, hogy Tiborcz érkezik, hogy megtiltotta iratok kiadását, és hogy bizonyos jelentések az asztalára kerültek.
Napok óta víznyomásproblémákkal küzdenek a Ráckevén, Dömsödön és Szigetbecsén élők. A szolgáltató szerint a rendkívüli hőség miatt a hétvégén annyira megugrott a vízfogyasztás, hogy túlterhelődött a rendszer. A lakókat arra kérik, hogy csak a legszükségesebb célokra használják az ivóvizet, mert a nagy meleg még napokig kitart.
Noha már a kampányban sem tudta bizonyítani senki "Zsolti bácsi" létezését, a titokzatos figura a közélet része lett. A kampányban a Fideszre, most viszont Magyar Péterre lőnek vele, más-más okból. Gyorstalpaló.
A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához - írta a Havasi Bertalan, az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója hétfőn.
"Bekövetkezett, amitől tartottunk" – írta a Zalavíz Zrt. a közösségi oldalán, miután a zalaszentgróti és kehidakustányi vízmedencéik teljesen kiürültek. A vállalat közölte, hogy a tartalékok elfogytak, és a rendszer már nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást, ezért a teljes hálózaton nemcsak nyomáscsökkenés, hanem szakaszos vízhiány is
Életének 88. évében vasárnap elhunyt Simor András irodalmár, író, költő, műfordító, pedagógus, az Ezredvég folyóirat főszerkesztője – közölte családja hétfőn.
A TISZA egyszerre több közjogi tisztségviselő megbízatásának megszüntetését vagy átalakítását kezdeményezi. A tervezet alapján megszűnne Sulyok Tamás köztársasági elnöki mandátuma, ismét 70 év lenne az alkotmánybírók korhatára, valamint visszahívhatóvá válna a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal vezetője. A párt szerint ezzel állítanák helyre az
Szabó Bence korábbi rendőrnyomozó egy friss Instagram-posztban jelentette be, hogy június 16-án visszatért a rendőrség kötelékébe, immár őrnagyi rangban. A poszthoz csatolt fotón egy rendőrségi dosszié és egy "Visszavétel hivatásos szolgálati viszonyba" feliratú dokumentum látható. Szabó visszatérése a Belügyminisztérium májusi döntésének eredménye
A héten Baranya, Békés, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Pest vármegyében lesz biológiai lárvagyérítés – közölte a katasztrófavédelem hétfőn.
A TISZA egyszerre több közjogi tisztségviselő megbízatásának megszüntetését vagy átalakítását kezdeményezi. A tervezet alapján megszűnne Sulyok Tamás köztársasági elnöki mandátuma, ismét 70 év lenne az alkotmánybírók korhatára, valamint visszahívhatóvá válna a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal vezetője. A párt szerint ezzel állítanák helyre az
Komoly probléma adódott az Országos Onkológiai Intézetben. Hétfőn este bejelentették, hogy teljesen meghibásodott a 3-as épület műtőinek légtechnikai és klimatizációs rendszere. A kritikus hiba miatt a tervezett operációkat azonnal fel kellett függeszteni, a betegek és családjaik pedig aggódhatnak az életmentő beavatkozások miatt.
Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, f
Kell egy jól működő hivatal, és egy olyan elnök, aki megszólal súlyos erkölcsi kérdésekben - mondta Magyar Péter a 444-nek. Arról is beszélt, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal az egyik legerősebb hivatal lesz az unióban.
Leváltása után Magyar Péter posztban ígérte meg, hogy majd újra vezetőként számítanak rá, mivel eltávolítása "nyilvánvalóan politikai okokból" történt.
A gyermekvédelem ügyéről, a mohácsi Duna-hídról, nagyváradi premontrei apátság ügyéről, az azbesztszennyezésről, a magyar külpolitikáról és gazdaságról is esett szó hétfőn az Országgyűlésben, az azonnali kérdések és válaszok órájában, aminek zárásaként a Fidesz arra várt választ, hogy a kormány milyen jogalappal akarja elmozdítani Sulyok Tamás közt
Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet – jelentette ki a miniszterelnök egy hétfő esti interjúban. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a héten kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Budapesten kívül.
Az Amnesty International Magyarország szerint Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából, de csak tisztességes eljárás után; a kormány által választott megoldás "nincs rendben" – közölte a jogvédő szervezet hétfőn.
A politikai elemző a Pride-körüli parlamenti vitára reflektált – kezdve azzal, hogy a felmérések alapján a társadalom kétharmada támogatná az azonos nemű párok örökbefogadási jogát.
Elsőfokú vízkorlátozást rendeltek el Zalaszentgrót térségében, de számos településen további lépések is várhatók, mert a rendszer nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást – közölte a Zalavíz Zrt hétfőn közösségi oldalán.
A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
Elindult a társadalmi egyeztetés a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállításáról, miután hétfő este a kormány közzé tette az erről szóló törvényjavaslatát.
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalokkal együttműködve az idén is ellenőrzi, hogy a vállalkozások betartják-e a reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályokat. Az ellenőrzések célja a tisztességes piaci tájékoztatás és a tudatos fogyasztói döntések erősítése - közölte a hatóság az MTI-vel hé
Akár 52 ezer forintos bírságot is kockáztathatnak azok az autósok, akik vezetés közben mobiltelefont használnak. A jelenség nemcsak Európában, hanem Magyarországon is széles körben elterjedt, a szakértők szerint viszont már néhány másodpercnyi figyelemkiesés is súlyos következményekkel járhat.