A hétvégén ismét kánikula vár ránk, ami a lakásokat és a szervezetünket is csúcsra járatja. Miközben mindenki a légkondit kapcsolgatja, létezik néhány pofonegyszerű, mégis alulértékelt praktika, amivel elkerülhető a hősokk. De mi a titok?
A hét eleje még nem csak a napsütésről szól: hétfőn és kedden záporok, zivatarok is megzavarhatják a nyári időt. A folytatásban viszont egyre inkább a meleg kerül főszerepbe, Budapesten a hét második felében már 34-37 fok körüli csúcsértékek is jöhetnek.
Bár a hét első napja napsütéssel indult, a délutáni órákban drasztikus fordulatot vesz az időjárás. A HungaroMet elsőfokú, citromsárga riasztást léptetett életbe a várható heves zivatarok, felhőszakadások és jégeső miatt. Délutántól több hullámban szakadhat le az ég, miközben a kánikula sem tágít: a csúcshőmérséklet elérheti a 35 fokot. Mutatjuk, m
Megosztotta a közösségi médiában a nyilvánosan igénybe vehető hűsölőhelyek listáját a magyar kormány. A feltüntetett helyiségek bárki számára elérhetőek a forróság idején.
Kiadta a vészjelzést a HungaroMet, miután elsőfokú, citromsárga riasztás lépett életbe a felhőszakadások veszélye miatt. Az érintett területeken rövid idő alatt akár több mint 25–30 milliméter eső is zúdulhat a nyakunkba, ami pillanatok alatt hömpölygő folyamot csinálhat az utcákból.
A mai napot túlnyomóan napos, igazi nyári időjárás jellemzi. Helyenként azonban záporok és zivatarok is kialakulhatnak. A legmagasabb hőmérséklet 35 fok is lehet.
A kitartónak bizonyuló kánikula miatt megugrott a vízfogyasztás, emiatt rendkívüli intézkedéseket kellett bevezetni több zalai településen is. A szolgáltató szerint majdnem üresek a tározók, ezért a nyomáscsökkenés mellett itt-ott akár átmeneti vízhiánnyal is számolni kell.
Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
Az országos tisztifőorvos szombat 0 órától kedd éjfélig az egész országra elrendelte a legmagasabb szintű hőségriasztást. A döntést a tartósan extrém meleget jelző előrejelzések indokolták, ami a veszélyeztetett csoportokra kockázatot jelent.