A mikroműanyagok felhalmozódása komoly fenyegetést jelent a sekélyvízi korallzátonyok élővilágára, a helyi közösségek megélhetésére, de az emberek egészségre is.
Sokrétű vizsgálatokat folytatnak a Marson azok az űreszközök, amelyeket múlt héten indítottak el, és várhatóan 2021 februárjában szállnak le a vörös bolygón, az élet jelei után kutatva. Az Eötvös Lóránd Kutatási Hálózat Csillagászati és Földtudományi Intézetének csillagásza az InfoRádióban azt mondta: a NASA már lényegében az emberek utazását is el
„Jó életet szeretnék a gyermekeimnek. Szabad életet, külön életet. Ezért kérem, segítsenek!” – mondta Rabeya és Rukaya édesanyja, Taslima a megörökített első találkozáskor.
Több ezren kapnak postai csomagban világszerte ilyen magokat, és miután az amerikai férfi két hónapja elvetette őket, most kiderült, hogy mi is az a növény.
Az elmúlt öt évben mérték a három legforróbb júliust a világban - közölte az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálata (C3S), amelynek friss adatai szerint világszerte a harmadik legmelegebb július volt az idei.
A hírek alapján a jégolvadás miatt bekövetkező tengerszintemelkedés egyelőre távoli földrészek elvont problémája, pedig a valóságban a mi kontinensünknek is szembe kell néznie vele.
A Roszkozmosz orosz űrkutatási hivatal vezetője, Dmitrij Rogozin pénteken közölte, vissza akarnak térni a Vénusz bolygóra, hogy talajmintákat gyűjtsenek. Űrhajóikkal pedig túl akarják a jövőben szárnyalni Elon Musk rakétáit.
A hatóságok 281 döglött elefántot találtak az elmúlt hónapokban az északnyugati országrészben, az Okavango-folyó deltavidékén, más szervezetek 350 állat elpusztulásáról tudnak.
A zsiráfnyakú Tanystropheus nembe tartozó őslények sok fejtörést okoztak a paleontológusoknak – még azt sem tudták, hogy a szárazföldön vagy a vízben éltek.
Először hamisítványnak hitték a szakemberek az állatról készült fotókat, de most már azt kutatják, öröklődnek-e a feltételezéseik szerint elhalt bőrsejtekből képződött szarvacskák.
Az arcátültetés nem régi orvosi beavatkozás, de egyre inkább úgy tűnik, hogy nem örökre jelent megoldást. Hat évvel az első beavatkozást követően elkezdett kilökődni a beültetett szövet, ezért ismételt arcátültetésre szorul egy amerikai nő. Az USA-ban ez volt az első, a világon pedig a második ilyen beavatkozás.
Gyakoribbá és nagyobb kiterjedésűvé válhatnak a szélsőséges szárazságok Közép-Európában az évszázad végére, ha az üvegházhatású gázok kibocsátásának mértéke nem csökken.
Viszik, mint a cukrot, a tapasztalatok szerint ugyanis az oroszlánok és a tigrisek végtermékei elriasztják a virágos- és veteményeskerteket összemászkáló macskákat és menyétféléket, de még a vaddisznókat is.
Indiai tudósok jöttek rá, hogy lehet egy régebb óta ismert eljárással lebontani, és folyékony bioüzemanyaggá alakítani a polipropilén-alapú védőfelszereléseket.
Az allergiások könnyebben elkaphatják, és jobban megszenvedik a koronavírust - figyelmeztetett az InfoRádióban Endre László tüdőgyógyász-allergológus a legújabb kutatási eredményekre hivatkozva. Tanácsok allergiásoknak a fertőzésveszély csökkentése érdekében.
A theropodák egy új faját fedezték fel az Angliától délre fekvő Wight-szigeten, az új dinoszauruszfaj a T.rex unokatestvére - közölték kedden a Southamptoni Egyetem kutatói.
A kongói esőerdő szívében gyógyít Dr. Hardi Richárd, egy magyar szemészorvos, immár 25 éve. A doktorról most egy dokumentumfilm készült Szemtestvér címmel.
A PTE Orvosi Képalkotó Klinika és a Pécsi Diagnosztikai Központ (PDK) szakembereinek együttműködésében olyan megoldás született, amely a diagnosztika helyszínétől távol lévő kórházaknak is lehetővé teszi a számítógépes kiértékelő rendszer alkalmazását.
A gleccserek változása elérte azt a pontot, amikor a jégtakarót tápláló hóesés már nem tud lépést tartani a gleccserekből az óceánba csúszó jég mennyiségével.
Tavalyhoz képest több mint három héttel későbbre, augusztus 22-ére esik idén a túlfogyasztás világnapja, vagyis az a dátum, amikorra a Föld lakossága elhasználja a bolygó egyéves erőforrásait - olvasható a Természetvédelmi Világalap (WWF) közleményében, amely szerint az emberiség ökológiai lábnyomának zsugorodása a koronavírus-járvány miatti korlát