Teljes a bizonytalanság a balatoni algásodással kapcsolatban; az biztos, hogy az elmúlt évtizedekben ugyanilyen okból kifolyólag sokkal több iszapot szedtek ki, mint amennyit most terveznek.
Több mint 1,3 milliárd tonna műanyagszemét fog felhalmozódni a szárazföldön és az óceánokban 2040-ig, ha a világ nem tesz lépéseket ennek megakadályozása érdekében - derült ki egy új tanulmányból, amely a Science című tudományos folyóiratban jelent meg.
Gyorsan csökken az oxigén a fenék közeli vízben, a kutatók attól tartanak, hogy a jövő hét elején ismét jelentős algacsúcs alakul majd ki, lényegesen nagyobb, mint az eddigi.
Az Északi-sark rendkívüli felmelegedésére figyelmeztet a Meteorológiai Világszervezet, amely szerint az elmúlt hónapban a szibériai átlaghőmérsékletek 10 Celsius-fokkal haladták meg az átlagot, a rendkívüli hőhullám pedig hozzájárult az Északi-sarkkörön túl tomboló tüzekhez és az orosz partvidék jegének gyors ütemű olvadásához.
Már most a késő nyárra jellemző módon elszaporodtak az algák a Balaton nyugati medencéjében. A nyílt vízen nincs jelentős algatömeg, a kisebb, védett öblökben, nádasszegélyekben, csónakkikötőkben azonban már mérhető a mennyisége.
Lakótömb méretű gödör, épületkárok, tűzesetek, emberi sérülések és a kommunikáció hiánya – egy idei diplomamunka azt elemzi, miként reagálna a katasztrófavédelem egy hatméteres objektum budapesti becsapódására.
16 ezer éve élnek Skócia, Írország és Franciaország partjainál "drasztikus változásokat" is átvészelve, de most, az üvegházhatású gázok kibocsátásának következtében elpusztulhatnak.
Az Energiatudományi Kutatóközpont mérnökei is részt vettek annak a reaktornak az építésében, amelynek kedden megkezdődött az összeszerelése a franciaországi Cadarache-ban.
A kardszárnyú delfint két éve aggódva figyelték gyásza miatt a tudósok, hiszen 1600 kilométer vándorolt az óceánon Washinton állam partjai mentén, miközben 17 napig maga előtt tolta elpusztult újszülöttjét.