Vasárnap délután északnyugaton fagypontig hűlhet a levegő a magasban. A felszínen viszont nem lesznek ennyire elviselhetetlenek a körülmények, ugyanis napos, 15 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani. Szombaton északnyugaton néhol, másutt pedig sokfelé lehetnek záporok, de helyenként zivatarok is előfordulhatnak.
Az USA partvidéke számára a viharok nem ismeretlenek, de szerencsére az igazán pusztító erejű hurrikánok azért viszonylag ritkábbak. Most azonban megérkezett Helene, mely bizony felforgatja a mindennapokat.
Tagadhatatlan, hogy a víz az úr a világ számos pontján, és ez nincsen másképpen Szicíliában vagy Szardínián sem. Csakhogy itt a víz hiánya, nem pedig az áradás okozza a kiemelkedő gondokat.
A HungaroMet Zrt. oldalán szombat délelőtt arról közölt adatot, hogy megdőlt a hajnali melegrekord a fővárosban szeptember 27-én, pénteken - írja a porfolio.hu.
Ausztrália számára az elmúlt tél nagyon sok helyen aszályos volt, a csapadék mennyisége messze elmaradt a várttól. Most azonban rengeteg eső érkezett, ráadásul a kontinens mintegy 80%-án esik!
Különleges látványosságokkal, égi metropoliszt ábrázoló felhőjátékkel és selyemtakaróként hullámzó ritka felhőtípussal érkezett meg a hidegfront az országba.
A frontális felhőzet kelet felé halad, a csapadékzóna is egyre inkább hazánk keleti, délkeleti felét érinti. Mögötte a Dunántúlon elkezd szakadozni, csökkenni a felhőzet, így vasárnap arrafelé már nagyrészt napos idő várható.
Vasárnap eleinte keleten még előfordulhat záporeső, majd mindenhol naposra fordul az idő. Az északi, északnyugati szél nagy területen lesz erős, olykor viharos. Délután 15 fok körül alakul a hőmérséklet.
A frontrendszer bekebelezte hazánkat, és mindenhol véget vetett a nyárias időnek. Erős, néhol viharos északnyugati áramlással érkezett a hidegebb levegő, ami a jövő hét elején juthat nyugalomba. Azonban a jövő hét első felében már akár fagyos hajnalokkal is számolnunk kell, miközben jobbára gyengén felhős, napos idő lesz, csapadék nélkül.
A mezőgazdaságnak változnia kell, ez nem is kérdés. A gyümölcstermesztés terén pedig ez már meg is valósult. Igaz, azért még kell hozzá némi föld és egy kevés víz is, de messze nem annyi, mint a hagyományos eljárások során.
2024 júliusa törte meg azt a trendet, mely több mint egy évig zsínórban szolgáltatta a rekordmeleg hónapokat. A július “csak” a második lett a sorban, de úgy tűnik, ez csak egy kis szünet volt...
Mielőtt bárki nagyon megijedne, 2026-ig várni kell. 1960-ban ugyanis úgy gondolták, ekkor jön a világvége, összeomlanak az emberiség fennmaradását biztosító rendszerek. Az ok pedig a túlnépesedés.
Jönnek az első őszi fagyok, az Őrség völgyeiben akár -2, -3 fokot is mutathatnak a hőmérők hétfő hajnalban, kedd reggel pedig az északi völgyekben lesz hasonlóan hideg. Az ország délkeleti felén kiadós csapadékot hagyott maga mögött a hidegfront, többfelé 20-30 milliméter eső is esett, ráadásul van, ahol még mindig esik.
Hétfőn gyengén felhős és napos idő várható, csapadékra nem kell számítani. Eleinte élénk lesz az északi szél, majd délutántól délire fordul a légmozgás. A hőmérséklet 14 és 19 fok között alakul.
A most kezdődő október igazi vénasszonyok nyarával köszönt be - a Dávid naptár szerint. Az első néhány napban kellemes, 20 fok körüli nappali hőmérséklet és sok napsütés várható.
A nyugalomba jutó hűvös légtömeg az eddigieknél jóval csípősebb reggelt eredményez, helyenként 0 fok közelébe süllyedhet a hőmérséklet, talajmenti fagyra is kell számítani. Legközelebb szerdán érkezhet térségünkbe újabb hullámzó frontrendszer, emiatt növekszik a felhőzet és a csapadékhajlam.
Szeptember utolsó napján felszakadozik a felhőzet, délután gomolyfelhők zavarhatják a napsütést, csapadék nem várható. Elsősorban a Tiszántúlon élénk marad az északi szél, sőt, néhol időnként erős széllökések sem zárhatók ki. Mindazonáltal az ország többi részén többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, az Észak-Dunántúlon pedig már délire fordul az ár
A kütyütöltés nagyon jó piac, főleg akkor, ha még a természetvédelemre is hajazunk. Ennek megfelelően sok olyan termékkel találkozhatunk, melyeket széthajtogatva a Nap energiáját tudjuk hasznosítani.
A brit mezőgazdászok a borz legnagyobb ellenségei. A gazdák ugyanis úgy vélik, hogy ez a ragadozó tehető felelőssé a marhákat érintő gümőkór terjedéséért. A tüdőbetegség megfékezése érdekében 10 éve irtják a borzokat.