Ha a napot keressük az égen szerdán, nem lesz könnyű dolgunk, ám abban bízhatunk, hogy záporok már nem csapnak majd le olyan gyakorisággal az országra.
A hétfői nap nem alakult valami szerencsésen idehaza, hiszen volt pusztító szupercella és még tornádó is. Sőt, kora őszies idővel is találkozhattunk – persze nem mindenhol, délen a nyár tombolt...
Wyomingban a 22-es számmal jelölt nem éppen a legszerencsésebb útvonal. Június 7-én egy jelentős sárlavina betemette az út egy részét, így azon a forgalom nem haladhatott – talán ennek is köszönhető, hogy a június 8-án bekövetkezett földcsuszamlásnak nincsenek áldozatai.
Sokunk fejében él úgy Florida, mint a mindig napos, forró félsziget, mely végtelennek tűnő tengerpartjaival kínál hihetetlen élményeket az ide látogatóknak. Ez igaz is, júniusig, akkor ugyanis esni kezd.
Csütörtökön eleinte erősen felhős lesz az ég, majd késő délutántól északnyugat felől csökken a felhőzet. Szórványosan, de főleg délen és keleten fordul elő záporeső. Az ÉNy-i szél többfelé megélénkül. 22 fok körül alakul a hőmérséklet.
Ismét hatalmas mennyiségű csapadékkal kellett szembenéznie Ausztrália legnagyobb városának. Sydney-ben az alacsonyabban fekvő területekről evakuálni kellett az embereket, mivel a vízelvezetők már nem bírták a terhelést.
Az ország két környezeti katasztrófa szorításában vergődik. Rio Grande do Sul területén még alig vonultak le a Brazília történetében is egyedülálló áradások, melyek 172 halálos áldozatot követeltek, Caatinga területén már most aszállyal kell szembenézni.
A nyár az utóbbi pár napban szégyenlősen visszahúzódott, mi pedig pulóverben és paplan alatt igyekszünk átvészelni az őszt, ami június elején köszöntött ránk. De a helyzet változik!
Elsőfokú, citromsárga riasztást adtak ki zivatarok kialakulása miatt. Az egyes területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, továbbá esetenként megerősödhet a szél, ráadásul jégeső is előfordulhat.
Pénteken fátyol- és gomolyfelhők zavarják a többórás napsütést. Nem lesz csapadék. Gyenge marad a légmozgás is. 21 és 27 fok közötti mérsékelten meleg időnk lesz.
Napokon belül elér minket az idei év első komoly hőhulláma. Napokon keresztül 30 fok feletti csúcsokra számíthatunk, és az éjszakák sem lesznek hűvösek.
Nem kell tikkasztó hőségre számítanunk pénteken sem. A keleti, felhős részeken fokozatosan szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, majd kisüt a nap, közben nyugat felől fátyolfelhőzet sodródik fölénk, amely fokozatosan meg is vastagszik, és délután egyre jobban szűri a napsütést, sőt, átmenetileg be is borulhat az ég.
Florida déli részének több megyéjére hirdetett vészhelyzetet az állam kormányzója csütörtökön a rövid idő alatt lehullott, hatalmas mennyiségű csapadék nyomán, ami áradásokhoz vezetett.
Nem kellemes a levegőben átélni egy turbulenciát, hiszen a gép dobál és rázkódik. De még rosszabb egy erős jégesővel találkozni, mely kopog a repülőgépen és adott esetben a pilótafülke ablakait is bezúzza.
A klímakatasztrófa nem állt meg, robog tovább, nem is akármekkora sebességgel. Történelmi melegrekord dőlt meg Cipruson, a hónapban már másodszorra, de Egyiptomban is rekordmeleget regisztráltak.
Tízmilliárd forintos fejlesztés kezdődik a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt.-nél, a projektben egy olyan klimatológiai adatgyűjtő rendszert és adatbázist építenek ki, amellyel segítik a klímaváltozás hatásaihoz való alkalmazkodást.
A Rábán nem várható utánpótlása az árhullámnak, a Dunán pedig a péntek–szombati mohácsi tetőzés után elhagyja az országot az ár, a védekezéshez átrendelt vízügyes szakemberek jelentős része már hazatért – közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF).
Az országnak június 4-től meggyűlik a baja a felhőszakadásokkal. A heves esőzések nyomán villámáradások pusztítanak Algériában, aminek eddig már 15 halálos áldozata is van.
Rengeteg szurkolót várnak hazánkban a szabadtéri kivetítőkhöz, és többen a helyszínen szurkolják majd végig a magyar válogatott meccseit. Az előrejelzés szerint a Svájc elleni mérkőzésünkre szombat délután hazánk nagy részén sok napsütésre van kilátás, azonban átmeneti jelleggel egy-egy zápor, zivatar elszórtan előfordulhat.
Szombaton estig sok napsütés várható csapadék nélkül. Estétől aztán északnyugaton erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, és itt zápor, zivatar is előfordul. Estig a DK-i, estétől az ÉNy-i szél élénkülhet meg. 24 és 29 fok között alakul a hőmérséklet.
Jelentős hőhullám pusztít Görögországban, mely várhatóan a héten lecseng, de addig is komolyan beleszól a mindennapokba. Nemcsak a távmunka engedélyezett, hanem bizonyos napszakokban még a futárok sem közlekedhetnek.
Erős hőhullámmal néznek szembe Mexikó lakói. Chihuahua államban a hőség a 40°C-ot is meghaladja, ez pedig a helyi állóvizekre sem gyakorol valami jó hatást, különösképpen a Bustillos lagúnára nem.
Floridában esik, méghozzá nem is kicsit. A heves esőzéseket egy állófront okozza, ami ráadásul napokig is jelen lehet a területen, özönvízszerű esőzésekkel árasztva el a félszigetet.
Vasárnap sok napsütésre számíthatunk főleg északon gomolyfelhőkkel. Reggel ÉNy-on, délután ÉK-en fordul elő zápor, zivatar. Az ÉNy-i szél többfelé megélénkül. 26 fok körül alakul a hőmérséklet.