Vajon mennyire találod idegesítőnek az alábbi dolgokat? Ha szinte mindegyikben magadra ismersz, tuti, hogy te is a hiperérzékeny emberek közé tartozol.
Ahogy a héten is látszik, óriási a kontraszt az Alpok északi és déli oldala között a hóviszonyok tekintetében. Persze, ez nem minden évben van így, de az idei szezon nem indul jól a déli részeken, mint például Szlovéniában. De akad jó hír is, jövőre gyökeresen változhat a helyzet Vogelen.
Véget ért a már évtizedek óta csak "aranyhétnek" nevezett időszak a Magas-Tátrában. A szilveszter és az ortodox karácsony (idén január 7.) közötti időszakban jószerivel már nem lehetett szabad szobát kapni, és természetesen tömeg és magasabb árak voltak mindenhol.
Manapság már nem nagy ügy tetkót szerezni, boldog-boldogtalan villogtatja őket a strandon meg a fesztiválokon. Ha viszont ki akarsz tűnni a tömegből, érdemes néhány dolgot átgondolni, mielőtt magadra varratnál bármit is.
Az egész sztori ott kezdődik, hogy egy srác lerobbant egy motorral Vietnámban, és mivel nem beszélte a nyelvet, még az is gondot okozott neki, hogy megértesse a helyiekkel, mi a baj.
Hidegrázásnak nevezzük a külső hőmérséklettől gyakran független hidegérzetet, ami az izmok gyors, repetitív összehúzódásával és elernyedésével párosul.
Magyarországon 250-300 frissen diagnosztizált gyermeket érint évente az 1-es típusú diabétesz, ami háromszoros gyakoriságnövekedést jelent az elmúlt 30 évben.
Az alacsony hőmérséklet a szívproblémákkal küzdő páciensek számára különösen veszélyes, ugyanis a beteg szív számára a hideghez való alkalmazkodás nagyfokú megterhelést jelent. Sajnos ebben az időszakban megnövekszik a hirtelen szívhalál esélye, illetve megnő a szívinfarktusok száma is.