"Azt hallottam a Káma Szútra szerint az igazán jó és szeretetteljes együttlét során a felek egyszerre mennek el." - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből
Nyugat-Európában az összes rákos eset csaknem tíz százalékát a férfiaknál és három százalékát a nőknél a túlzott alkoholfogyasztás okozza - közölték pénteken kutatók a British Medical Journal (BMJ) című szakfolyóiratban.
Nincs is annál rosszabb, mint amikor a kiszemelt almába harapva hirtelen felmerül a gyanú: kukacos a gyümölcs. Először furcsa ízt érzünk, majd amikor lenézünk, apró, de fertelmes szemétdombot látunk a magház helyén. Az sem vigasztalja ilyenkor az éhes polgárt, hogy a gyümölcsdiétába bizony egy kis nyers hús is csúszott.
Az Amerikai Allergia, Asztma és Immunológiai Akadémia (ACAAI) legfrissebb közleményében az allergiával kapcsolatos gyakori tévedésekre hívja fel a figyelmet. Az allergia kezelésével kapcsolatos téves információk eloszlatásához dr. Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológusának segítségét kértük.
Napszemüvegekre specializálódott a londoni állatkert enyveskezű majmokat tömörítő bandája; az állatoknak már valóságos gyűjteménye van, még márkás darabokat is sikerült elcsenniük a látogatók fejéről.
Egyre többen alakítják ki saját maguk fűszerkertjét. De milyen növényeket is ajánlott balkonládákba ültetni? Cikkünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök három rendkívül hasznos fűszernövényről mesél: a medvehagymáról, a snidlingről és a petrezselyemről!
Ízlésünk kifejlődése már az anyaméhben kezdődik, amikor ízlelőbimbóink a nyolcadik héten megjelennek, és aztán születésünk után folyamatosan megtanuljuk, hogy milyen ízeket szeretünk a legjobban.
Ízlésünk kifejlődése ugyanis már az anyaméhben megkezdődik – állítják brit kutatók. A mama pocakjában fejlődő baba a magzatvizen keresztül már a nyolcadik héttől ismerkedni kezd az ízekkel. Megkóstolja a különféle cukrokat, a zsírsavakat, aminosavakat, fehérjéket és sókat.
Az alkoholizmus a szenvedélybetegségek közé tartozó kóros állapot, mely túlmutat az orvosi kereteken, társadalmi, egzisztenciális, kulturális probléma. Genetikai hajlam, látott-tanult minták szerepe és élethelyzeti események egyaránt lehetnek döntőek.
Az utolsó néhány évben több vizsgálat arra utalt, hogy mind a keveset alvók, mind a hosszú órákat szundikálók szívbetegség-kockázata fokozódik. Most egy angol és olasz kutatókból álló munkacsoport az eddigi legtöbb elérhető adat földolgozása alapján igyekezett ezt a kérdést megválaszolni, és eredményeiket az European Heart Journal közölte.
Kora estig több mint 70-szer vonultak ki a tűzoltók országszerte az erős szél okozta károk miatt. Petróczi Tímea, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta: senki sem sérült meg; a tűzoltókat épületkárokhoz, vezetékszakadásokhoz, kidőlt fákhoz, leszakadt ágakhoz hívták.
Napjainkban az orvos pácienssel való kapcsolatát irányítás helyett egyre inkább együttműködés jellemzi. A cukorbetegség kezelése élen jár ebben a folyamatban.