Egy amerikai tanulmány szerint egészségesebb felnőttek lesznek azokból a tinédzserekből, akik gyakran ebédelnek a családjukkal. Ez alátámasztja a hagyományos családi ebédek fontosságát, amelyek azonban eltűnőben vannak.
Húszmillió dollár - ennyi pénzt kap az a magánvállalkozó, aki 2013-ig egy holdjárót juttat fel az égitestre. Az X Prize néven ismert alapítvány és a Google internetes kereső támogatásával meghirdetett díj célja az, hogy a kormányzati ügynökségek megkerülésével meggyorsítsa a világűr felfedezését.
Lazacból képesek pisztrángot "előállítani" japán tudósok, akik ezzel a módszerrel próbálják megmenteni a veszélyeztetett halfajt. Kísérleteik eredményeként lazac szülőktől pisztráng utódok születtek.
Új kutatásokra hivatkozva vitatják tudósok azt a nagy port felvert elméletet, amely szerint a Neander-völgyi ősember egy váratlanul jött klímaváltozás miatt halt volna ki.
Főként római kori leletek, egyebek mellett vízvezeték, mozaikok, edények, egy ókori kocsma maradványai és az egykori települést körülvevő fal került elő a magyar régészek egyiptomi ásatásai során - közölte Vanek Zsuzsanna, az expedíció vezetője.
A dohány nem csak akkor okoz rákot, ha elszívják; a bagózás és a tubákolás jelentősen megnöveli a torokrák kockázatát - figyelmeztetnek indiai tudósok. Az országban egyre nagyobb népszerűségnek örvend a dohány élvezete, és ez komolyan aggasztja az orvosokat.
Eddig ismeretlen Hüpereidész-beszédeket fejtettek meg magyar tudósok egy speciális, új amerikai fényképészeti eljárás segítségével - közölte Horváth László, az Eötvös Loránd Tudományegyetem görög nyelv és irodalom tanszékének adjunktusa.
A Korall-tengerben lehet a világ legnagyobb vízi rezervátuma, ahol csak ellenőrzött körülmények között vadászhatnák a cápákat, és korlátoznák az olaj utáni kutatásokat.
A háziméhek újfajta védekezési stratégiáját figyelték meg a tudósok: a rovarok addig nyüzsögnek ellenségeik, a darazsak körül, amíg azok meg nem fulladnak.
Valószínűtlen, hogy teljesülne az Európai Unió célja, a felmelegedés 2 Celsius-fokon belül tartása - jelentette ki az egyik vezető éghajlatkutató. Marton Parry professzor szerint ezzel tízmilliók élete kerülhet veszélybe.
A törékeny X szindrómában szenvedők szervezetében nem termelődik egy fontos fehérje, emiatt agysejtjeik nem képesek egymással megfelelően kommunikálni, tanulási nehézségeket okozva - állapították meg brit kutatók, akik szerint hamarosan kezelhető lesz a betegség.
A merevedési problémákkal küzdő férfiak négyszer nagyobb eséllyel betegszenek meg Parkinson-kórban - derült ki egy átfogó vizsgálatból, amelyet harvardi kutatók készítettek.
Magyar kutatócsoport olyan művért képes előállítani, amelyik nem ürül ki gyorsan a szervezetből, és egy új eljárásnak köszönhetően vércsoporttól függetlenül bárkinek beadható.
Amerikai tudósok szerint két éven belül más emberekből származó immunsejtekkel kezelhetik a rákos betegeket. Az egereken folytatott kísérletek biztatóak.
A 16 éves brit lányok tizede már megfertőződött a szexuális úton terjedő humán papillomavírussal, amely kapcsolatba hozható a méhnyakrák kialakulásával.
Miután kikelnek, öt évre nyomtalanul eltűnnek a tengeri teknősök. A kutatóknak fogalmuk sem volt, hol töltik az apróságok ezt az időszakot - egészen mostanáig.
A legújabb feltételezések szerint toll boríthatta a Jurassic Park című filmben látható vérengző Velociraptorokat. Ráadásul az állatok magassága még az egy métert sem érte el.
A pozsonyi magyar nagykövetség ismertette a szlovák külügyminisztérium vezetésével, hogy a magyar kormány nem ért egyet a Benes-dekrétumok megerősítésével - közölte Szelestey Lajos, a magyar külügyi tárca szóvivője.
Újabb bizonyítékot hoztak fel amellett, hogy az indonéziai Flores szigetén talált törpe emberek külön fajt alkotnak, nem pedig a modern ember beteg példányai.
Egy lépéssel közelebb jutottak a kutatók az életelixír feltalálásához. Patkányokban ugyanis felfedezték azt a két gént, amelyek együtt képesek lassítani az öregedés folyamatát.
Megállapodtak a kanadai Montrealban rendezett ózonkonferencián az ózonréteget károsító anyagok kibocsátásának beszüntetésével kapcsolatban - jelentette be az ENSZ környezetvédelmi programjának (UNEP) szóvivője.
A keményítőben gazdag ételek, például a burgonya, a fehér kenyér és a fehér rizs a legújabb kutatások szerint a máj elzsírosodásához, s ezáltal súlyos betegséghez vezethet.
A Harvard Egyetem kutatóinak sikerült megfejteniük, miért hosszabbíthatja meg az életet a kalóriabevitel csökkentése. Ennek felhasználásával olyan gyógyszerek készülhetnek, amelyek megoldást nyújtanak több krónikus betegségre, mellékesen pedig hosszabb életet biztosítanak.
A korábbi tervekkel ellentétben csak 2008 márciusában bocsátják fel az európai műholdas irányítási rendszer második műholdját. A halasztást a Szojuz rakéta hibáival indokolta az Arianespace szóvivője.
A NASA 2037-ig szeretne embert küldeni a Marsra - jelezte hétfőn Michael Griffin, az amerikai űrkutatási hivatal vezetője egy Indiában zajló nemzetközi űrkutatási értekezleten.
A feltételezések szerint akár Álmos vezér nővérének csontmaradványai is lehetnek azok a leletek, amelyekre az észak-borsodi Kazincbarcikán bukkantak rá, az úgynevezett Boszorkányszögben - közölte Arday Zsolt történész. A megyei múzeumi igazgatóság szerint azonban óriási szélhámosságról van szó.
Sok öregember azért hal bele a rákba, mert nem kap megfelelő kezelést; ez a probléma ráadásul az idősek számának növekedésével egyre nagyobb méreteket ölt szerte Európában - figyelmeztet a téma egyik brit szakértője.
Amerikai kutatók határozott különbségeket találtak a pedofilok és az egészséges szexuális érdeklődéssel rendelkező emberek agyműködése között. A jövőben talán gyógyszerekkel kezelhető lesz a betegség.
Tele van meglepetésekkel az afrikai ugrópókok szexuális élete - derült ki egy friss kutatásból. A párosodás utáni kannibalizmusáról híres faj nőstényei például az első alkalommal még a méretesebb hímeket keresik, de az első rossz tapasztalatok rábírják őket arra, hogy legközelebb csak náluk kisebbekkel kezdjenek.
Az asztronauták a hosszabb űrutazások alkalmával, például amikor a Holdra, a Marsra vagy a Nemzetközi Űrállomásra mennek, sokkal nagyobb veszéllyel kapnak el fertőző betegségeket, mint a Földön élő emberek. Az űrben ugyanis a baktériumok könnyebben szaporodnak és életképesebbek.
A nők jobbak a csapatmunkában, könnyebben jutnak megegyezésre, és jobban oldják meg a konfliktusokat, a férfiaknak azonban jobban megy a megtévesztés és a csalás - derült ki egy friss kutatásból.
Napi egy vagy két pohár bor, nemhogy nem rontja az emlékezőképességet, hanem még serkentőleg is hat a memóriára, sőt, segít az Alzheimer-kór megelőzésében - állapította meg egy friss kutatás.
Ötvenhat millió forintba kerül a miskolci Herman Ottó Múzeumban található négy mocsárciprus konzerválása - közölte Pusztai Tamás igazgatóhelyettes. Hozzátette: a múzeum jelenleg nem rendelkezik ennyi pénzzel, ezért támogatókat keres az ősmaradványok megmentésére. A Mátra Erőmű bükkábrányi lignitbányájában még a nyáron bukkantak egy 16 fából álló több millió éves mocsárciprus-erdőre, és a megtalált…
A világon elsőként a Semmelweis Egyetemen vezették be a patológia oktatásában a digitális mikroszkópot - jelentette be az intézmény rektora. Tulassay Tivadar emlékeztetett arra, hogy a találmány Molnár Béla, az intézet egykori munkatársa nevéhez fűződik.
A legfrissebb felmérés szerint Magyarországon évente ezer ember vakul meg kezeletlen cukorbetegsége szövődményeként - mondta az InfoRádiónak a Semmelweis Egyetem Szemklinikájának igazgatója. A diabétesz okozta vakság ugyanakkor megelőzhető.
A laboratóriumi körülmények között előállított különleges hangokkal, a növények klónozásával, vagy éppen a világító uborka rejtelmeivel és a színtelen vörösborral is megismerkedhetnek a látogatók pénteken, a Kutatók Éjszakáján. Ezen az estén ugyanis az ország számos városának egyetemei és kutatóintézetei kinyitják a kapukat a látogatók előtt.
Útnak indította az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Dawn nevű űrszondáját csütörtökön a Naprendszer két legnagyobb kisbolygója, a Ceres és a Vesta felé.