PEKING – A bírók ütötték el a továbbjutástól Ungvári Miklóst (27) a pekingi olimpián. A cselgáncsozók 66 kilogrammos versenyében a magyar sportoló élete legjobb formájában dzsúdózott, ám a nyolcaddöntőben csalás áldozata lett. Ungvári tajtékzik a dühtől, amiért tönkretették az olimpiai szereplését
Az utolsó másodpercben dobott góllal mentett pontot a magyar női kézilabda-válogatott Brazília ellen a pekingi olimpia B csoportjának második fordulójában.
Sidi Péter 698,4 körös összteljesítménnyel a hatodik helyen végzett a férfi légpuskások versenyében a pekingi olimpián. A magyar sportlövő az 595 körös alapverseny után a döntőben 103,4 kört ért el. Győzött az indiai Abhinav Bindra 700,5 körrel.
Elvesztette második mérkőzését a vigaszágon Baczkó Bernadett: az 57 kilogrammosok között induló magyar dzsúdós a francia Barbara Hareltől kapott ki. A tavalyi világbajnokságon bronzérmes magyar dzsúdós így a hetedik helyen zárt a pekingi olimpián.
Knapek Edina nem került a legjobb négy közé a női tőrözők versenyében a pekingi olimpián, mivel a negyeddöntőben kikapott a címvédő Maria Valentina Vezzalitól. A magyar sportoló ötödikként zárt, vagyis pontszerző helyen végzett.
A hollandok elleni 11-9-es győzelemmel kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a pekingi olimpián. A magyar szurkolók kényelmesen átsétálhattak a kézilabda-mérkőzésről a vízilabda-találkozó helyszínére, a Jingtong uszodába, ahol egy egész szektort lefoglaltak, s jelentős számbeli fölényben voltak a narancssárgába öltözött holland drukkerekkel szemben.
Nem jutott be az elődöntőbe Knapek Edina a pekingi olimpia női tőrversenyében, mivel a nyolc között 15-3-ra kikapott a címvédő Valentina Vezzalitól, de végül pontszerző lett, az ötödik helyen végzett. Mohamed Aida tizedikként, Varga Gabriella pedig tizenkettedikként fejezte be a versenyt.
Egy spanyol kerékpáros, Maria Isabel Moren bukott meg elsőként a doppingellenőrzésen a pekingi olimpián, miután a szervezetében EPO nyomaira bukkantak. Az InfoRádió által megkérdezett független doppingszakértő azt mondta, hogy az eritropoietin azért is népszerű a doppingoló sportolók körében, mert kiürül a szervezetből, így ha a verseny előtt mintegy két héttel szedik be, kimutathatatlanná válik.…
A magyar női kézilabda-válogatott döntetlennel folytatta szereplését a pekingi olimpián: Hajdú János szövetségi kapitány együttese Brazília ellen végzett 28-28-ra. Róth Kálmán szerint szerencséje volt a magyar csapatnak, hogy az utolsó másodpercben sikerült egyenlíteni; szerinte a brazilok egységesebbek és talán lelkesebbek voltak.
Cseh László a második legjobb idővel bejutott 200 méteres pillangóúszásban a keddi elődöntőbe a pekingi olimpián, Kerékjártó Tamás viszont búcsúzott. Verrasztó Evelyn 200 méteres vegyesúszásban ugyancsak döntős, míg Hosszú Katinka kiesett.
Nem különösebb szenzációja a pekingi olimpiának, hogy a brit szinkron toronyugró páros nyolcadik helyen végzett, de mégis van érdekessége a hírnek. A páros egyik tagja, Tom Daley csak tizennégy éves. Mint mondja: majd négy év múlva, a londoni olimpián hajt rá az aranyra, hiszen akkor már tapasztalt veterán műugró lesz: tizennyolc éves.
Még két érmet vár a magyar úszóktól a pekingi olimpián Hargitay András, aki az 1972-es müncheni játékokon harmadik lett 400 vegyesen. Ebben a számban ezúttal 4 perc 4 másodperc alatti világcsúccsal gyozött az amerikai Michael Phelps, Cseh László pedig Európa-rekorddal lett ezüstérmes. Az olimpiai bronzérmes egykori úszó úgy véli: az ember, a technika és az eredmény is folyamatosan fejlődik.