Megérkezett a hazai mozikba a legújabb Marvel-film, az Amerika Kapitány: Szép új világ. Ahogy a címéből is sejthető, immár nem a Chris Evans által alakított karakter veszi fel a harcot a rosszfiúkkal, ugyanis a pajzsot átruházta Sólyomra, akit Anthony Mackie formál meg. A film talán legnagyobb érdekessége azonban nem is ez, hanem az, hogy a legendá
Örülhetnek a legnagyobb horrorfanatikusok, ugyanis még mindig nem érkeztünk meg a végső állomáshoz... Tizennégy év után újraéled a horror műfaj egyik legikonikusabb franchise-a, ami huszonöt évvel ezelőtt indult útjának, három hónap múlva pedig már ismét a nagyvásznon láthatjuk majd. Elevenítsük fel most együtt a Végső állomás-filmeket, és a legdur
Sokan a Genesis egykori énekeseként hivatkoznak rá, szólóban azonban sokkal nagyobb karriert futott be: Peter Gabriel saját zenei stílust és műfajt alkotott.
A rapmogul rágalmazási pert indított, szerinte a Peacock műsora sérti a hírnevét, a benne szereplő gyilkossággal és szexkereskedelemmel kapcsolatos vádak pedig hamisak.
Február 13-án, csütörtökön ünnepli 80. születésnapját Földes László Kossuth-díjas bluesénekes, dalszerző, a Hobo Blues Band alapítótagja, énekese. Zenei karrierje 1968-ban indult, amikor megírta első dalszövegét, a Lakájdalt. A dal az Eötvös Klubban működő Omega zenekart, illetve annak közönségét leszóló Népszabadság egyik cikke ellen szólt.
Hevesi Tamás a magyar könnyűzene kiemelkedő alakja, aki egy exkluzív színházi koncertélménnyel készül 2025. február 14-ére, vagyis Valentin-napra a rajongóknak. Az "Ezt egy életen át kell játszani" előadója különleges produkcióval készül kifejezetten a szerelmesek ünnepére hangolva.
Legyen szó bulizásról, sörözésről, adrenalindús kihívásokról vagy egy laza gaming estéről, itt mindent megtalálsz, ami egy tökéletes pasis naphoz kell!
Belle Gibson, egy fiatal ausztrál influenszer milliókat győzött meg arról, hogy alternatív gyógymódokkal győzte le a rákot, miközben soha nem is volt beteg. Ezzel éveken át nemcsak követőit, hanem nagyvállalatokat is megtévesztett, mígnem lelepleződött, és ma már egy etióp közösség tagjaként, Sabontu néven éli mindennapjait. A Netflix február 6-án
A színésznő a Telex After+ adásában beszélt a magyar filmes világ kihívásairól, a független filmek helyzetéről és az SZFE jövőjéről. Emellett mesélt Schwechtje Mihály legújabb filmjéről és a hétköznapi drámák fontosságáról.
A Valentin-nap tökéletes alkalom arra, hogy bekuckózz a kanapéra és elmerülj a szerelem világában. A Moziklub csatornáján egész nap romantikus filmekkel hangolódhatsz az ünnepre, legyen szó könnyed vígjátékról, szívhez szóló történetről vagy szenvedélyes románcról. Nézd meg, milyen filmeket érdemes megnézni február 14-én!
Már a moziig sem kell elmennünk azért, hogy lássuk a rendszerváltás utáni időszak legnézettebb magyar filmjét, ami nemrég a 700 ezres nézőszámot is átlépte.
Évről évre elkészül a legkiválóbb magyar gyerek- és ifjúsági könyvek angol nyelvű katalógusa New Hungarian Childlit címmel. Magyar nyelvű ajánlónk első részében a legkisebbek, az óvodások és a fiatalabb kisiskolások számára emeltünk ki egy csokrot az idei katalógusból.
Orbán Viktor cinikus kijelentése a magyar filmről, a Káel Csaba által kiosztott filmes támogatások, és a szülők lelkiismeret-furdalásának a bemutatása: az After+ vendége Jakab Juli, filmdramaturg, forgatókönyvíró, színész volt.
Egy hídszerkezetet kellett megtervezniük 3D-ben egy pécsi verseny középiskolás résztvevőinek, amelyet aztán kinyomtattak, majd a szerkezet teherbíró képessége döntötte el a helyezéseket.
1931-ben ezen a napon mutatták be a Drakula című filmet. A fekete-fehér amerikai horrorfilm Bram Stoker azonos című regényéből készült, Tod Browning rendezésében, Lugosi Béla főszereplésével. Drakula szerepének emlékezetes megformálása Lugosi Bélát világhírűvé, a klasszikus horrorfilmek sztárjává tette, egyike lett azoknak a magyaroknak, akik csill
Az After+ vendége Jakab Juli dramaturg, a Sünvadászat című film szereplője, akivel a magyar filmezés jelenlegi helyzetéről beszélgettünk, és arról is, hogy milyen volt, amikor egy Facebook-poszt után kitették egy készülő filmből.
Lengyel és magyar fotóművészek munkáin keresztül az európai identitásra reflektál kelet-európai nézőpontból az Európaiság – kelet-európai perspektívából című kiállítás, amely csütörtöktől látható Budapesten, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus vehette át a Semmelweis Budapest Award elnevezésű nemzetközi elismerést csütörtökön Budapesten. Az intézmény díját 2009 óta ítélik oda minden évben.
Bár a Szantorini szigetén zajló földrengéssorozat nem áll kapcsolatban a Szantorini vulkán tevékenységével, egyelőre teljes bizonyossággal nem zárható ki, vélik a Hun-Ren Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézetének szakemberei. A kutatók összefoglalták, milyen földtani okok állhatnak a háttérben, amelyek alakíthatják a történéseket, illetve mi vár
Február 26-ig tekinthető meg az Mbh Bank Művészeti Alapítvány Art Wall Café pályázatán nyertes művészek legújabb kamarakiállítása a Hungarian Art & Business (Hab) művészeti központ földszintjén. A művészettámogatói program részeként ezúttal Cseke Szilárd Kút című kamarakiállítása várja az érdeklődőket.
A kulturális kormányzat 2025-ben is minden támogatást megad ahhoz, hogy a Magyar Állami Operaház szolgáltatásai és programjai minél szélesebb rétegek számára váljanak elérhetővé – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (Kim) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten.
Nyolcvan évvel ezelőtt ért véget a második világháború egyik leghosszabb helységharca, Budapest ostroma, vagy ahogy gyakran nevezik: a második Sztálingrád. A harcban elesett civil áldozatokra emlékezett a Nemzeti Örökség Intézete (Nöri) a Farkasréti temetőben.
Péterfy Bori felmenői között sok izgalmas művészt találunk, dédapja Áprily Lajos költő, anyai nagyanyja Jancsó Adrienne előadóművész, anyai nagyapja Jékely Zoltán író, költő, édesapja Péterfy László képzőművész, és a lista itt még nem ér véget. Kiváltság vagy épp nehézség ez az örökség? Mit kapott a felmenőitől, amit aztán továbbörökíthet a gyermek
Február 14-től hat héten át mindenféle, őslényekkel kapcsolatos program lesz az állatkerti Biodómban, persze a legnagyobb látványosság a több tucat életnagyságú figura.
Most, Valentin-napon a szerelmesek már az utolsó "simításokat" végzik annak érdekében, hogy tökéletes legyen a szerelmükkel való randevújuk. Ön inkább az a típus, aki egy kávé melletti mély beszélgetéseket preferálja? Vagy a tökéletes románc Önnek inkább izgalmas kalandokkal, váratlan fordulatokkal és jó adag szellemes csipkelődéssel van tele? Eset
Ötven éve, 1975. február 14-én hunyt el P. G. Wodehouse író, humorista, „az angol irodalom cirkuszi bolhája”, akit Ii. Erzsébet királynő lovaggá ütött, és akinek legismertebb művei közül több – például a Forduljon Psmithhez, Az életművész, a Talált pénz és a Kirabol a komornyikom – magyarul is megjelent.
A tudomány nem csak a magányosan dolgozó, idős zsenik kiváltsága. Ezek a szerelmesek együtt kutatták a világ legnagyobb kérdéseire a válaszokat, és talán éppen ezért találták meg őket.
Hatszázhuszonöt éve, 1400. február 14-én halt meg Ii. Richárd Plantagenet-házi angol király, aki 1377-ben tízévesen került a trónra, és akinek története William Shakespeare-t, az európai irodalom talán legnagyobb hatású drámaíróját is megihlette.
A fúvós hangszerek gazdag világát és a fúvós zenészek generációinak hagyományőrző szerepét állítja a középpontba a Magyar Állami Népi Együttes Zenészportrék – Elfújt emlékek című új előadása, amelyet február 15-én a Hagyományok Házában tekinthetnek meg az érdeklődők.
A szerelem az egyik legmegfoghatatlanabb érzés. Nem született róla konkrét definíció, hiszen mindenki másként éli meg. Mégis, az irodalom nagyjai időnként újra és újra megpróbálták szavakba önteni, megérteni és megörökíteni. Most az ő gondolataikból válogattunk össze néhányat.
A szerelmeseket várják a Szent Márk térre pénteken, ahol az idén Valentin-napon kezdődik a március 4-ig tartó velencei karnevál, amely a Casanova kora címet kapta.
A múzeumpedagógia a vizuális és tárgyi kultúrát viszi közelebb az emberhez – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (Kim) közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára a Ludwig Múzeum Gyakran Ismételt Kérdések – Gyik című módszertani kiállításának csütörtöki megnyitóján.