Ez nem népszavazás lesz - tisztázta Brüsszelben a miniszterelnök az EU-csúcs után tett nyilatkozatában a véleménynyilvánító szavazásról. "Ott már a szakadék van" - mondta Orbán Viktor a vétója után arra, hogy a 26-ok Ukrajna felfegyverzésének folytatásával megkerülték este Magyarországot.
A miniszterelnök megvétózta az Ukrajnának szánt uniós támogatásokat, így a képlékeny világpolitikai helyzetben valódi kárt tudott okozni a közösségnek. Könnyen lehet azonban, hogy ez volt az utolsó ilyen lehetősége.
A miniszterelnök megvétózta az EU-csúcson az Ukrajna-konklúziót, amit a 26-ok aláírtak. Már februárban azt kérte António Costától: ne legyenek a mostani EU-csúcson Ukrajna-konklúziók, azok ugyanis a háború folytatását jelentik - amikor Trump amerikai elnök már a békéről tárgyal.
Véleménynyilvánító szavazást kezdeményez Ukrajna európai uniós tagságáról Orbán Viktor. A miniszterelnök erről az Ukrajnáról szóló, rendkívüli uniós csúcstalálkozó után beszélt újságíróknak csütörtök éjjel Brüsszelben.
Véleménynyilvánító szavazást kezdeményez Ukrajna európai uniós tagságáról Orbán Viktor. A miniszterelnök erről az Ukrajnáról szóló, rendkívüli uniós csúcstalálkozó után beszélt újságíróknak csütörtök éjjel Brüsszelben. Orbán Viktor hangsúlyozta, komolyan újra "elő kell vennünk" Ukrajna európai uniós tagságának a kérdését, mert felelősen emellett mo
Mindannyian igazságos és tartós, de az erő pozíciójából kiinduló békét akarunk, ez Donald Trump érdeke is, és ha ezt el akarja érni, akkor ez csak az EU és tagállamai támogatásával lehetséges, mert előfeltételeket kell teljesíteni - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a rendkívüli uniós csúcsot lezáró csütörtök esti sajt
Wang bizakodóan nyilatkozott az amerikai-kínai technológiai versenyről, mondván, hogy "ahol blokád van, ott áttörés is van, és ahol elnyomás van, ott innováció is van".
Ahogy azt előre sejteni lehetett, Orbán Viktor nem szavazta meg az Ukrajnával kapcsolatos uniós álláspontot, ezért a többi 26 tagállam nyilatkozataként fogadták el a szöveget csütörtök este.
Mindannyian igazságos és tartós, de az erő pozíciójából kiinduló békét akarunk, ez Donald Trump érdeke is, és ha ezt el akarja érni, akkor ez csak az EU és tagállamai támogatásával lehetséges, mert előfeltételeket kell teljesíteni - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a rendkívüli uniós csúcsot lezáró csütörtök esti sajt
Ezt Orbán Viktor jelentette be a csütörtöki rendkívüli EU-csúcs után. A kormányfő nem szeretné, ha az emberek feje fölött születne döntés, és azt ígérte, hogy gyorsan és egyszerűen lebonyolítják a szavazást.
Mindannyian igazságos és tartós, de az erő pozíciójából kiinduló békét akarunk, ez Donald Trump érdeke is, és ha ezt el akarja érni, akkor ez csak az EU és tagállamai támogatásával lehetséges.
Orbán Viktor szokásos péntek reggeli interjúja ma sem maradhatott el: a magyar miniszterelnök a tegnapi, maratoni EU-csúcs után Brüsszelben ült be a Kossuth rádió stúdiójába. Természetesen a csütörtöki EU-csúcson történtekről volt leginkább szó a beszélgetésben.
A Hamász palesztin terrorszervezet nem lesz része a Gázai övezet kormányzatának a jövőben, de ha ezt hajlandó megérteni, lehetőséget kap a távozásra – jelentette ki csütörtökön az amerikai elnök közel-keleti különmegbízottja.
Szerinte az EU-csúcs egy, az amerikaival szembeni "ellenstratégiát" alkotni jött össze a héten, de megerősítette, egy gyors és egyszerű véleménynyilvánítást kezdeményez abban az ügyben, hogy Ukrajna lehet-e gyorsított eljárással az unió tagja. Szólt "jó és rossz dollárokról", a boltoknak adott árletörő határidőről, és további vitákról is Brüsszelle
Több ezer embert evakuáltak Ausztrália keleti partvidékén és a brisbane-i repülőteret is lezárták az esővel és óriási hullámokkal közelítő Alfred trópusi ciklon miatt.
Ferenc pápa hangüzenetével kezdődött a rózsafüzér-imádság a Szent Péter téren csütörtök este: az egyházfő megköszönte mindazoknak, akik érte imádkoznak. Ez az első alkalom, hogy az egyházfő a saját hangján szól a hívekhez, mióta kórházba került. A pápa hangja erőtlennek tűnik a felvételen.
240 ezer ukrán menekült ideiglenes tartózkodási engedélyét vonhatja vissza az amerikai elnök. Donald Trump rendelete az orosz–ukrán konfliktus idején az Egyesült Államokba érkezettekre is vonatkozna.
Julija Timosenko és Petro Porosenko reagáltak a Politico által közölt hírekre, miszerint titkos tárgyalásokat folytattak Donald Trump csapatának tagjaival. A két politikus egyetért abban, hogy Ukrajnában választások csak a háború befejezése után lehetségesek.
"Szlovákia és Magyarország egyetért abban, hogy az ukrajnai háború kérdésében mindkét ország a béke oldalán áll, és maximálisan támogatják az új amerikai adminisztráció és Donald Trump elnök politikáját" – nyilatkozta Juraj Blanár szlovák külügyminiszter a Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszterrel közös csütörtöki találkozóját követ
Ukrajnának nincs pénze, és amúgy sem a közbiztonságáról híres, Brüsszel is be fogja látni, hogy Orbán Viktornak van igaza, a guruló dollárok lefülelése pedig a magyar nyilvánosságnak tesz majd jót. Szerinte.