96 éves korában meghalt Dumitru Popescu, aki Nicolae Ceausescu beszédírója és a rezsim ideológiai őre volt, ezzel vált hírhedtté. A román kommunista diktatúrában komoly befolyásoltsággal rendelkezett, különleges státuszt élvezett a hierarchiában. Olyan befolyása volt a közéletre és sajtóra, hogy "Istenként" becézték.
Videón rögzítették, ahogy egy óriási medve perceken keresztül marcangol egy férfit, majd a földön húzva magával viszi. Az eset nem a vadonban, hanem thaiföldi szerzetesek egy közösségében történt, egy fogságban tartott medvével. Állítólag a férfi szándékosan incselkedett a medvével, ez vezetett ahhoz, hogy az ingerült állat a ketrecébe rántotta.
Nő a feszültség az ENSZ bakui klímakonferenciáján, miután a tárgyalások utolsó napján, pénteken nem sikerült kompromisszumos megállapodásra jutni az éghajlatváltozás megfékezésére és az ahhoz való alkalmazkodásra szánt finanszírozásról.
Hiába védi őket szinte egy kisebb hadsereg, állnak mögöttük profi titkosszolgálatok. Megannyi merénylet, megannyi rejtély, az utóbbi hónapok is mutatják, hogy a politikusok milyen gyakran válnak merénylők célpontjává. Lehet elvakult őrült vagy számító bérgyilkos, néha csodára van szükség, hogy túléljék az orvtámadásokat.
A Reuters arról ír, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette: Oroszország továbbra is tesztelni fogja új hiperszonikus rakétáját a háborúban. Ukrajna erre közölte: már dolgozik a fegyver elleni légi rendszerek kifejlesztésén.
Az összlakosság 6 százalékát kitevő magyarságnak is van képviselője az elnökjelöltek között: a Romániai Magyar Demokrata Szövetég (Rmdsz) Kelemen Hunor szövetségi elnököt indítja.
A volt német kancellár Szabadság című, hamarosan megjelenő memoárkötetében kitér a NATO-csatlakozás elutasításának okai mellett a Donald Trumppal és Ferenc pápával folytatott megbeszélésére is.
Azonban egyáltalán nem biztos, hogy a Szenátuson mindenki átmegy majd - mondja az Amerika-szakértő, aki szerint ebből a névsorból egyelőre azt sem látni, mi lehet majd Trump öröksége, azon kívül, amit eddig mondott: hogy minden frankó lesz.
Az éles helyzet tapasztalati hiánya viszont máig jelentős hátrányt jelent, ebben egyértelműen az Egyesült Államoknál az előny, ám Peking kétévente látványosan bizonyítja, hogy érdemes számolni velük.
Az utóbbi hetek eseményei miatt mindenki az orosz-ukrán háború eszkalációjától tart, ebben a helyzetben pedig különösen fontos, hogy Ukrajna gazdagabb nyugati támogatói hogyan reagálnak. A francia külügyminiszter most erős kijelentéseket tett: szerinte nincs vörös vonal, ha Ukrajna támogatásáról van szó, és azt sem tartja kizártnak, hogy francia cs
Helyi idő szerint vasárnap reggel hét órakor - magyar idő szerint 6-kor - kinyitottak a belföldi szavazóhelyiségek Romániában, ahol az ország 19 millió szavazópolgára államfőt választ a következő ötéves időszakra.
Jean-Noel Barrot francia külügyminiszter a BBC-nek adott interjúban közölte, hogy "önvédelemnek" minősül, ha Ukrajna beveti ezeket a fegyvereket Oroszországban.
Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Franciaország is jelezte, hogy engedélyezi Ukrajnának nagy hatótávolságú fegyverek bevetését orosz területen lévő célpontok ellen.
Oroszország élesen bírálta a francia külügyminiszter bejelentését, aki szerint "önvédelemnek" minősül, ha Ukrajna beveti a franciáktól kapott nagyhatótávolságú rakétákat Oroszország ellen.
Néhány napja ugyanezt az engedélyt megkapták az ukránok az Egyesült Államoktól és az Egyesült Királyságtól is. Azt egyelőre nem tudni, hogy a francia Scalp rakétákat bevetették-e már.
Korábbi gazdasági tanácsadóját, Brooke L. Rollins-t jelöli agrárminiszterévé Donald Trump - az Egyesült Államok leendő elnöke döntését szombaton jelentette be.
Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Franciaország is jelezte, hogy engedélyezi Ukrajnának nagy hatótávolságú fegyverek bevetését orosz területen lévő célpontok ellen.
India, a világ legnépesebb országa sem elégedett a megállapodással. Az Egyesült Államok és Kína – a világ két legnagyobb gazdasága és az üvegházhatású gázok legnagyobb kibocsátója – nem exponálta magát az eseményen.