A szlovák miniszterelnök nem ért egyet azzal, hogy Joe Biden amerikai elnök engedélyezte Ukrajnának a nagy hatótávolságú amerikai rakéták bevetését oroszországi célpontok ellen. A kormányfő utasította a külügyminiszterét és a védelmi miniszterét, hogy ne támogassák a döntést.
Több orosz oldal és Telegram-csatorna videófelvételekkel számolt be róla, hogy rakétacsapás történt a brjanszki területen található Karacsev közelében, egy lőszerraktár volt a célpont. A depó mintegy 115 kilométerre található Ukrajnától.
A kínai és az orosz külügyminiszter a Brazíliában zajló G20-as találkozó alkalmával a kétoldalú kapcsolatokról, az ukrajnai konfliktusról és a Koreai-félszigeten kialakult helyzetről tárgyalt - közölte kedden a két ország külügyminisztériuma.
Georgiában Szalome Zurabisvili államfő kedden az alkotmánybíróságtól kérte a parlamenti választások eredményének érvénytelenítését – jelentette be ügyvédje.
Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
Volodimir Zelenszkij videón keresztül kért még több szankciót Moszkva ellen, a legtöbb EP-frakció pedig az oroszokra nehezedő nyomás fokozását követelte. A fideszes Gál Kinga azonban azonnali fegyverszünetet és békét akarva kimaradt a szólamból.
A békét kívánjuk valamennyien, Oroszországot rá kell kényszeríteni a béke elfogadására, és mindent meg kell tenni egy igazságos béke elérése érdekében – jelentette ki az ukrán elnök, az Európai Parlamentnek.
Az európaiaknak meg kell szervezniük a védelmüket, természetesen a NATO-n belül, de ki kell építeniük saját stratégiai kapacitásaikat – jelentette ki az uniós főképviselő.
A békét kívánjuk valamennyien, Oroszországot rá kell kényszeríteni a béke elfogadására, és mindent meg kell tenni egy igazságos béke elérése érdekében - jelentette ki az ukrán elnök kedden, az Európai Parlamentnek a 2022. február 24-én kezdődött ukrajnai háború ezredik napja alkalmából tartott soron kívüli plenáris ülésén, videókapcsolaton keresztü
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta az ország frissített nukleáris doktrínáját, amely jelentősen bővítette azokat a körülményeket, amelyek esetén Oroszország megengedettnek tekinti nukleáris fegyverek alkalmazását.
Ez lehet a válasz arra, hogy Biden engedélyezte amerikai rakéták bevetését orosz területen. A doktrína a katonai szövetségek kérdését is szigorúbban veszi az eddiginél.
Matt Gaetz mindent tagad, és azt állítja, sosem szexelt kiskorúval, és nem fizetett szexuális szolgáltatásokért. Dagad a botrány a korábbi floridai képviselő körül.
Noha a korábbi hírekben az volt, hogy az amerikai elnök csak Kurszk elleni támadásra adott engedélyt, az oroszok szerint egy Brjanszk megyei létesítményt lőttek az ukránok.
"A következő Európai Bizottságnak "bővítési bizottságnak kell lennie", azon kell dolgoznia, hogy mandátuma végén új tagok tudjanak belépni az unióba, ehhez minden feltétel adott." Így tette hozzá Várhelyi Olivér.
Döntő fontosságú megakadályozni Vlagyimir Putyin orosz elnök győzelmét Ukrajnában, máskülönben "határainkon egy felbátorodott és területben, valamint katonai képességeiben gyarapodott Oroszországgal kell majd szembenéznünk" – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár kedden az európai uniós tagállamok védelmi minisztereinek brüsszeli tanácskozására ér
Az EU bővítési biztosa szerint talán nem szerénytelen azt állítani, hogy az ő területe lett az egyik legfontosabb az Európai Bizottságban, de büszke arra is, hogy ezt az egészségügyre cserélik.
Az ukrán vezérkar megerősítette, hogy keddre virradó éjjel a védelmi erők csapást mértek az orosz csapatok 1046-os logisztikai központjának fegyverarzenáljára a brjanszki régióban található Karacsov városnál.