Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet csütörtökön megerősítette vezetője, Abu Ibrahim al-Hasemi al-Kurasi halálát, és bejelentette, hogy a terrorszervezet új vezetője Abu Hamza al-Kuraiszi.
Számos jogszabály jelent meg az éjszaka, jórészt az orosz–ukrán háború Magyarországot érintő hatásaival kapcsolatos intézkedésekről. Egyrészt a benzinárstopot érintő változásokról, másrészt a menekülteknek munkát adók támogatásáról.
Műholdfelvételek alapján szétszóródott a Kijev környékén veszteglő, 64 kilométer hosszú katonai konvoj - számolt be a szatellit képek készítésével foglalkozó Maxar Technologies amerikai cég pénteken.
A menekülteket segítő összefogásban a Keleti és a Nyugati pályaudvaron a budapesti rendőrök mellett látnak el szolgálatot a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának hallgatói.
A pénzt teljes egészében a Flexport és az Airbnb szervezeteknek adják. Az árufuvarozó cég menekülttelepekre szervez segélyszállítmányokat, míg az Airbnb ingyenes, rövid távú lakhatást biztosít az Ukrajnából menekülőknek.
Soron kívül teszünk eleget az ukránok segítségkérésének és tízezer vérvételhez szükséges zsákot küldünk az országba – közölte Szijjártó Péter külügyminiszter a közösségi oldalán.
Csütörtökön, március 14-én politikai nyilatkozatot fogadott el a magyar Országgyűlés az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban. Az Országgyűlés kimondja, hogy elítéli az orosz katonai beavatkozást.
Éjjel 11 körül robbant valami Zágráb népszerű pihenőhelyén, a Jarun tónál, ahol ezután repülő-, vagy talán drónmaradványokat és két ejtőernyőt is találtak.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll beszélni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, de „a tárgyalások során nem fog kompromisszumot kötni az orosz állásponttal” – mondta a helyettese a CNN-nek.
Már nemcsak északi és északnyugati, hanem keleti irányból is elérték az orosz csapatok Kijevet – derül ki a Le Figaro című francia lap infógrafikájából.
A Meta ezzel lehetővé teszi, hogy a bejegyzésekben erőszakra szólítsanak fel az oroszok és az orosz katonák ellen, az ukrajnai invázióval összefüggésben.
Elemzők szerint már csak pár nap, és az orosz csapatok megkezdik Kijev ostromát. Az ukrán főváros sorsával kapcsolatban egyre többször merül fel rémisztő példának a csecsen főváros, Groznij neve. A városé, amit pár éven belül kétszer rombolt porig a csecsen szeparatisták ellen küzdő orosz hadsereg, és másodszor nem más vezényelte le minden idők egy
Légitámadásról számoltak be hajnalban a délnyugat-ukrajnai Ivano-Frankivszk városában is. Az Origo szerint a reptér közelében voltak robbanások. A város alig 180 kilométerre fekszik légvonalban a magyar határtól.
A japán iskolákban megtiltották a diáklányoknak, hogy lófarokban hordják a hajukat, mert a tarkójuk látványa „szexuális izgalomba” hozhatja a fiú diáktársaikat.
A két ország együtt a Föld gabonaellátásának közel egyharmadát adja. A fennakadások miatt drasztikusan megugrott árakat más sok helyen, például az arab világban is érzik.
Az izraeli tárcavezetőnek ez már a második találkozója volt a kormány tavaly nyári beiktatása óta II. Abdalláh királlyal, az elsőt tavaly szeptemberben tartották.
A műholdképek szerint a katonai járművek szétszéledtek a közeli erdőkben, páncélosokat láttak a fővárostól északra, a közelben felszerelt ágyúk pedig tüzelésre készen állnak.
Az oroszok nem kímélik a civileket sem. Egy, a Facebookon megosztott videón egy orosz tank szétlő egy civil autót, majd távozik a helyszínről. Felkavaró felvétel.
Műholdfelvételek alapján szétszóródott a Kijev környékén veszteglő konvoj, amelynek hosszúságát korábban 64 kilométere becsülték – írja az MTI a Maxar Technologies nevű amerikai cég közlése és képei alapján.
A szakértők szerint egy feltehetően Ukrajnából elindított, TU-141 típusú szovjet hadműveleti-harcászati felderítő robotrepülőgépről zuhant le a horvát főváros területén.
Az elmúlt napokban az Ukrajnában kialakult háborús helyzetnek, az üzemanyagokkal, gázzal kapcsolatos, addig bizonytalan uniós és amerikai döntéseknek köszönhetően komoly pánik alakult ki az autósok között.
A „minőségi fejlesztések” állnak a középpontban a „két gyűlés” nevű éves rendezvényen Kínában. A világ második legnagyobb gazdaságával rendelkező országa következő évei az innovációról és a környezetvédelmi szempontokat figyelembe vevő növekedésről fognak szólni. A fórum jelenleg is zajlik.
Jelentősen enyhítettek a nyugat-balkáni országok a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozásokon, például több helyen eltörölték a kötelező maszkviselést.