A Néppártból származó értesülések szerint Orbán Viktor hétvégi levele semmit sem változtatott a pártcsaládon belüli hangulaton - ma elfogadják a szabályozást, és azonnal kezdeményezik a Fidesz tagságának felfüggesztését, majd a párt kizárását. FRISSÍTÉS: lapinformáció szerint a Fidesz még ma ki is lép a frakcióból.
Hétvégén a tavasziasan szép idő hatására sokan választották Szentendrét kikapcsolódásul, a koronavírus-járvány miatti fegyelem azonban lankadt – a helyiek beszámolói szerint. A kirándulók között sokan nem viseltek maszkot és nem tartották a másfél méteres távolságot sem – adta hírül a budapestkornyeke.hu.
4211 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdet óta összesen 439 900 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 136 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 15 324 főre emelkedett.
2020-ban is folytatódott az évek óta tartó pozitív trend, újra kevesebb autót loptak el hazánkban, mint előtte. A rendőrségi statisztikák alapján mutatjuk, mit és mennyit vittek el tavaly az autótolvajok. Tavaly tovább javultak
A járvány miatt már 273 óvodában és 536 iskolában kellett rendkívüli szünetet, illetve részleges vagy teljes digitális oktatást elrendelni. A PSZ szerint egy-egy intézményben nagyon súlyos a helyzet.
Folyamatosan zajlik az oltás, már 758 037 a beoltottak száma, közülük 253 368an már a második oltást is megkapták. A járvány harmadik hullámának felszálló ágában vagyunk, egyre nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma.
Az Origo információi szerint a Fidesz szerdán kilép az Európai Néppárt frakciójából. A portál szerdai cikke szerint ezt a Fidesz még délelőtt bejelenti.
A fokozódó járványhelyzet ellenére is történelmi előrelépés valósul meg a magyar egészségügyben; ennek keretében jelentősen emelkednek az orvosi és szakdolgozó bérek, kivezetésre kerül a hálapénz, valamint különválik a magán és az állami ellátás – olvasható az emberi erőforrások miniszterének szerdán közzétett Facebook-bejegyzésében.
Orbán Viktor a tervezett alapszabályzat-módosítás ellen emelt kifogást, mert meglátása szerint a jogállamiság elveivel ellentétesen próbálják büntetni a Fideszt a frakcióban.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt az elmúlt két hétben a téli időszak végén keletkezett burkolathibák javítására helyezte a hangsúlyt, melynek során csak február második felében több mint 1600 tonna aszfaltot dolgozott be az országos hálózaton.
„A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház Kardiológia Szakági Szubintenzív részlegén humánerőforrás hiány miatt 2021. március 1-én 19 órától beteget fogadni és ellátni nem képes" – olvasható Dr. Bedros J. Róbert főigazgató elektronikus levelében, amelyet Kunetz Zsombor orvos hozott nyilvánosságra Facebook-oldalán.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai több mint egy tonna illegális gyógyszert foglaltak le egy Dubaiból érkező légi szállítmányból, amelynek címzettje nem rendelkezett annak behozatalához és kereskedelméhez szükséges gyógyszerhatósági engedéllyel.
Két-három kilométeres a torlódás az M1-es autópályán a főváros irányába, a Győr-Moson-Sopron megyei Nagyszentjános térségében, továbbá az M0-ás autóút keleti szakaszán is lassabb haladásra kell számítani - közölte az Útinform szerdán.
Miután ma várhatóan megszavazzák az Európai Parlament új rendtartását, amely előkészíti a Fidesz felfüggesztését és kizárását a pártcsaládból, a kormányközeli Magyar Nemzet szerint Orbán Viktorék távoznak az Európai Parlament legerősebb szövetségéből.
2-3 kilométeres a torlódás az M1-es autópályán a főváros irányába, a Győr-Moson-Sopron megyei Nagyszentjános térségében, továbbá az M0-s autóút keleti szakaszán is lassabb haladásra kell számítani – közölte az Útinform szerdán.
A koronavírus-járvány harmadik hullámában egyre fiatalabbak egyre súlyosabb állapotban kerülnek intenzív osztályra - hangsúlyozta Péter Ádám, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ intenzív terápiás szakorvosa az M1 kedd esti műsorában. A
A koronavírus-járvány harmadik hullámában egyre fiatalabbak egyre súlyosabb állapotban kerülnek intenzív osztályra - hangsúlyozta Péter Ádám, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ intenzív terápiás szakorvosa az M1 kedd esti műsorában. A
Drámai összeomlás, katasztrófa jellemzi a művészeti életet. Sok zenész ma pizzafutárként tevékenykedik. Lotfi Begi zenész, producer és Pajor Tamás költő, rockzenész eljutott odáig, hogy két hétre zenementes időszakot kellene összehozni, hogy ez emberek rájöjjenek arra mennyire igaz az a sláger, hogy „zene nélkül mit érek én".
Megszavazta az Európai Néppárt frakciója az alapszabálymódosítást, 148 igen, 28 nem ellenében, 4 tartózkodás mellett. Ez azt jelenti, hogy a Fidesz kilép az EPP-frakcióból.
A szubintenzív ellátást igénylő betegek ellátására más kórházakat jelöltek ki. Az erről szóló dokumentumot dr. Kunetz Zsombor osztotta meg a Facebook-oldalán.