Mindketten hétülésesek, itthon támogatottak, kuplungmentes kényelmet adók, kvázi egy célt szolgálnak. Persze nagyon másként teszik, és tulajdonképp másra is valók. Mutatjuk, mik az eltérések.
Nehéz helyzetben van az autópiac: az európai szabályzás erőteljes emissziócsökkentést vár el, nem úgy az autóvásárlók - a Ford viszont egy egész érdekes ösvényt választott.
Nyugalom, még csak tájékoztatási fokozatában van a szmogriadó Budapesten, mivel azonban tavaly szigorodott a rendelet korlátozása, ha lesz riasztási fokozat, az szokatlanul sok autónak parancsol megálljt. Mutatjuk, melyeknek!
A Toyotát korábban sok olyan vád érte, hogy unalmas autókat gyárt, melyek teljesen nélkülözik az érzelmeket. A japánok pedig meghallották a kritikus hangokat, és a C-HR-rel kezdődően egyre mutatósabb, izgalmasabb típusokat dobnak piacra – említhetnénk a RAV4-et, a Corollát, a Suprát vagy az új Yarist is. A formáknál azonban nem álltak meg: a BMW te
A BMW mondhatni teljes mértékben elkötelezte magát az elektromos jövő mellett, amire egyre bővülő konnektoros hibrid palettája is kiváló példa. Mostanra már a legtöbb modelljük elérhető ilyen hajtáslánccal, és a kínálat most ismét tovább bővül: az X1 még szeptemberben kapta meg az xDrive25e névre keresztelt konnektoros hibrid rendszert, most pedig
A Peugeot első villanyautóját nem környezetvédelmi megfontolások hívták életre, és méreteit sem megalapozott közlekedésdinamikai kutatásoknak köszönhette. A történelem viharában mégis egy igen érdekes és szerethető jármű született.
A frissített Opel Insignia még tavaly év végén mutatkozott be, ám a villámosok akkor még nem osztották meg velünk, hogy milyen változások történtek a motorpalettán. Most végre erre is fény derült, ráadásul a sportos GSi kivitel megújult verzióját is megmutatták nekünk, ami sokak örömére ismét elérhető lesz egy izmos benzinmotorral.
Néhány hete már felkészült a szentgotthárdi gyár és személyzete az új motorok gyártására, ám a próbaüzemet követően a héten kezdődött az igazi sorozatgyártás.