Évek óta nem csomagolok ajándékokat azon a klasszikus módon. Nem vásárolok csomagolópapírt, teljesen fölöslegesen tartom, amitől mindenki csak megszabadul az ünnepek után, leginkább még aznap. Ha valamilyen ajándék attól izgalmasabb, hogy aktuálisan le kell rántani róla a leplet, akkor – értsétek szó szerint – lerántom a leplet róla. Vagyis lepedőb
Tom Cruise számára már több mint 25 éve nem létezik lehetetlen küldetés, a Mission: Impossible franchise következő részének forgatásán pedig minden eddiginél magasabbra emelték a lécet.
Ez a verseny is eldőlt. Kezdetben heccnek indult, de végül egy tojás közel négy évig a világ legtöbb kedvelésével rendelkező Instagram-posztja volt. Még 2019 januárjában egy Chris Godfrey nevű úriember létrehozott egy Instagram-fiókot, ahol azóta is egyetlen kép található: egy tojás. Tette mindezt azért, mert megtudta, hogy az addigi rekor
Egyes babonák szerint ha pénzt dobunk a Trevi-kútba Rómában, akkor visszatérünk oda egyszer. Ha kétszer tesszük ezt meg, akkor ránk talál a szerelem is. Na de mégis mennyi pénz lapulhat a kút alján?
Egyre gyorsabb szuperszámítógépek épülnek, és olyan sebességtartományba lépnek be, amit ép ésszel már nem is igazán tudunk felfogni. A közeljövőben üzembe álló három gigász közül kettő az USA-ban, egy pedig Európában hagyja faképnél a számítási rekordokat.
Vírusjárvány, szomszédban zajló háború, egekbe szökő árak... Nehéz éveken vagyunk túl, és a jövő talán minden eddiginél bizonytalanabb. Éppen ezért sokak fejében megfordul, hogyan is legyenek idén az ünnepek?
Azt hiszitek, csak egyféleképpen lehet elkészíteni az ünnepi töltött káposztát? Dehogy! Mutatjuk a recepteket, így mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelőt: van exkluzív, hagyományos, diétás, és olyan is, ami földhöz vág, pedig vegetáriánus. A savanyú káposztát régen a „magyarok címere” névvel illették, hiszen rengeteg olyan receptünk volt, a
Közismert anekdota, hogy Isaac Newton (1643–1727), a klasszikus fizika tudományának talán legnagyobb alakja akkor világosodott meg a tömegvonzást illetően, amikor egy alma a fejére pottyant a fáról, amely alatt éppen üldögélt a kertjében. Ki is dolgozta gravitációs elméletét, amely azóta is szilárdan áll a lábán. Most azonban megingani látszik.
Főzésben, takarításban kimerült családanyák, ajándékok utáni hajsza, kényszerű rokonlátogatás… Persze ez a túlzóan lehangoló kép csak egy lehetséges forgatókönyve az ünnepnek, mégis érdemes időről időre újragondolnunk a karácsonyi szokásainkat. Különösen, hogy a Kárpát-medencében évszázadokon át egész faluközösségeket megmozgató eseményt jelentett
Több településen javult a levegő minősége - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ által közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképének adataiból.
Mostanában jobban meg kell vizsgálnunk az élelmiszerek árcéduláit, mert egyre inkább nem mindegy, milyen összeget hagyunk ott a kasszánál. Szerencsére olcsó alapanyagból is készülhet finom, ünnepi és minőségi étel, íme néhány pénztárcakímélő karácsonyi fogás Buday Péter mesterszakács ajánlásával!
Testünk működését belső biológiai óránk szabályozza, melynek központja az agyban található. Az itt termelődő anyagok egy 24-27 órás ritmus mentén hangolják össze a biológiai folyamatokat, így azok egymással összhangban, egymás hatásait kiegészítve működnek. Ezt a szabályos ismétlődést nevezzük élettani napszaki ritmusnak vagy cirkadián ritmusnak.
Justin Bieber alaposan berágott a H&M nevű vállalatra, amiért az az ő képmásával és dalszövegeivel ellátott ruhákat árul. Az énekes azt állítja, hogy a termékek az ő jóváhagyása nélkül kerültek forgalomba.
Egy fiatalember Tihany partjainál meglátott egy horgászdamil fogságában vergődő szárcsát. A közösségi oldalon terjedt a segítségkérése, és így sikerült megmentenie a madarat. A gyors összefogás, és a bátorság példája a történet, Szabó Miklós a Balaton 2,5 fokos vizén kelt útra, életében először Sup-ozva. A szárcsamentő így számolt be a történtekről
„Ez vagy a világ legjobb, vagy a világ legrosszabb dokufilmje lesz. Valószínűleg mindkettő.” A végeredmény azonban minden kétséget kizáróan nemcsak páratlan, de gyógyító erővel bíró alkotás is lett. A Phil Stutz-módszert szerintünk annak is látnia kell, aki nagy ívben kerüli a terapeutákat.
Kiváltságos helyzetben vagyunk, ehhez kétség nem férhet: Tárnok határában van ugyanis az angyalka varázsműhelye, ahol Magyarország legszebb karácsonyfadíszei készülnek, még mindig hagyományos eljárással: üvegből, kézi foncsorozással és festéssel. Az ilyentájt zsibongó műhely és üzlet ontja magából gyermekkorunk ismerős üveggömbjeit, hagyományos kar
Az intelligens pacemakerektől az okosórákig, a hangasszisztensektől az okos kapucsengőkig a technológia segít életünket egészségesebbé, kényelmesebbé, és szórakoztatóbbá tenni – ez a dolgok internete (Internet of Things – IoT), mely egyúttal lehetővé teszi a gyártók számára, hogy új, izgalmas játékokat dobjanak piacra. Az okosjátékok globális piacá
Hat fokban vizsgáztak tanárszakos hallgatók az Elte Bölcsészettudományi Karán hétfőn. Az intézmény szerint műszaki probléma szerint kellett áttenni a vizsgát az egyetem épületébe, elmondásuk szerint a szóban forgó helyiségekben 15-16 Celsius-fok volt, a tanulók azonban mást tapasztaltak.
Mostantól egy 20 esztendős iráni férfi, Afshin Ghaderzadeh birtokolja a különleges titulust, ő a negyedik legalacsonyabb ember, akit valaha is igazolt a Guinness Rekordok Könyve.