A mai hackertámadások fényében ismét érdemes fontolóra venni az eszközök fokozott védelmét. 6 milliárd potenciálisan sebezhető okos eszköz van világszerte: az okos készülékeket célzó rosszindulatú programok száma idén megkétszereződött.
A Cybereason izraeli cég egyik alkalmazottja rájött, hogy miként lehet egyszerűen blokkolni a világszerte károkat okozó Petya néven ismert zsarolóvírust - jelentette a Háárec című újság honlapja szerdán.
A zsarolóvírusnak, amely az elmúlt két nap folyamán számos országban támadott meg szervereket, a Kaspersky Lab orosz számítógépes biztonsági cég az ExPetr nevet adta, mert arra a megállapításra jutott, hogy az többsornyi kódazonosság ellenére nem tartozik a Petya víruscsaládhoz.
Egyelőre még felmérni sem tudják a szakemberek, hogy mekkora károkat okozott pontosan az újabb világméretű hackertámadás. Még arról is zajlik a vita, hogy a Petya nevű vírus, vagy egy másik zsarolóvírus szabadult el tegnap. Félő, hogy egyre gyakrabban lesznek ilyen támadások.
A magyarok magasra értékelik az ország turisztikai vonzerejét, a válaszadók 92 százaléka ajánlaná Magyarországot külföldi turistáknak, csupán 4 százalék nem.
Egyik pillanatról a másikra semmihez nem férhetünk a telefonon? Nem érjük el a képeket és a dokumentumokat, nem lehet megnyitni egy névjegyet sem a kontaktlistában?
Humanitárius drónok is besegítenek a segélyszállítmányok eljuttatásában Afrikában. Az UNICEF június 29-én hivatalosan is megnyitotta a kontinens első légi folyosóját, amit kifejezetten orvosi szállítmányok küldésére használnak.