Mindenkinek érdemes megnéznie, hogy a bankja mennyit számít fel azért, ha nem forintban használja a kártyáját, hanem külföldön, vagy az interneten vásárol vele.
A kínai kommunikációs technológiai konszern közvetlenül Magyarországról is elérhetővé tette mesterséges intelligencia alkalmazására és adatbázis-elemzésre épülő kiberbiztonsági szolgáltatásait a kormányzati, a távközlési és a vállalati szektor intézményei számára.
Az internetes karácsonyi ajándékvásárlás kiemelt időszak az online bűnözőknek. A magyar webshopok tavaly a teljes hazai kiskereskedelmi forgalom több mint 5 százalékát, azaz 427 milliárd forintos forgalmat bonyolítottak le ebben az időszakban. Idén ez az összeg várhatóan tovább emelkedik, és ez egyre nagyobb kedvet hozhat az internetes csalóknak is
A vevők nagyobb védelmet kapnak, ha az Európai Unió tagállamaiban működő webáruházakból rendelnek, mint ha kínai vagy Amerikai Egyesült Államokbeli online kereskedőtől vásárolnak terméket.
Az egyre népszerűbb „webshoppingolásnak” megvannak a maga hátulütői, de a Hirado.hu által megkérdezett szakértő szerint nem biztos, hogy hosszú távon jól jár az az internetes áruház, amely szándékosan átveri a vásárlóit. A külföldi üzletekkel más a helyzet.
A november 1-jétől bevezetett elektronikus egészségügyi szolgáltatási térben az orvosi ellátások, a receptek, a beutalók, a laborvizsgálatok és egyéb leletek adatait egy országos online hálózatban rögzítik. Ezek így a betegeket kezelő minden orvos és gyógyszerész számára elérhetők lesznek.
Nem csak törvénytelen, de veszélyes is kalózkodni: egy szendvics árát megtakarítva kaphatunk vírust. Szerencsére vezetnek veszélytelen utak Androidon az ingyenességhez.
Nyílt levelet intéztek az amerikai kongresszus vezetőihez, felszólítva őket, hogy ne töröljék el a netsemlegességről szóló, két éve bevezetett jogszabályokat.
Várandós nőknek segít ülőhelyet találni a metrón egy új japán alkalmazás. Ha beválik, a fejlesztést az idősekre és a fogyatékkal élőkre is kiterjeszthetik.
A blokklánc-technológia, az autonóm eszközök és a virtuális asszisztensek lesznek az elkövetkezendő évek uralkodó technológiai trendjei az üzleti világban, de a hálózatok és a kiberbiztonság nélkül ezek a trendek csak víziók maradnak.
A Kantar Worldpanel legújabb adatai megmutatják, hogyan alakul az olyan piac, amin ki sem kell lépni a szereplőknek ország határain, hogy világméretűek legyenek.
Japán kisbefektetők garmadája volt az egyik fő hajtóereje a bitcoin látványos árfolyamemelkedésének, a legfrissebb szakértői becslések szerint a csúcsokat csúcsokra halmozó kriptodeviza globális forgalmából 30-50 százalék jut a japánokra.
Rosszul állnak a cégek a felkészülésben: a vállalkozások mindössze 15 százaléka véli úgy, hogy a jövő májusi határidőre teljes mértékben képes lesz megfelelni az új európai uniós adatvédelmi rendelet, a GDPR követelményeinek.
A kibertámadások száma folyamatosan nő, a kiberbiztonsági szakemberek száma viszont nem tart lépést a fenyegetések erősödésével. Mit lehet tenni ilyenkor?