A Queen együttes 1986-ban ezen a napon lépett fel a Népstadionban. A koncert emlékezetes momentuma volt, hogy Freddy Mercury – tenyeréről olvasva a szöveget – elénekelte a Tavaszi szél vizet áraszt című népdalunkat.
A heti streamingajánlónkban nemcsak az önfeledt kilencvenes évek térnek vissza, de azt is megmutatjuk, mennyit ér egy barátság a szakítás csöndes poklában.
Mit jelent szépnek lenni? Ez a kérdés évezredek óta foglalkoztatja az embereket – leginkább a nőket. Az ideálisnak tartott női testkép időről időre változott: volt, hogy a telt idomok számítottak kívánatosnak, máskor a csontsovány, fiús alkat lett a mérce. De vajon hová jutottunk napjainkra? A szépségtrendek történetét járjuk körül, az őskortól egé
A túlfogyasztás világnapján, azaz július 24-én indított projekt keretében új, moduláris alkotóműhelyek jönnek létre európai közkönyvtárakban a fenntarthatóság és az innováció jegyében. A résztvevők közt ott van a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (Fszek) is.
„Azonban, ha írsz, tán mégis inkább Pilvax kávéházába címezd; ott könnyebben hozzájutok, minthogy otthon nagy néha szoktam lenni” – kérte levélben barátait Petőfi Sándor. Kedvelt kávéháza ma már nem létezik, de a pesti belváros még több helyszínen is őrzi a pezsgő reformkori irodalmi élet és az 1848-as forradalom emlékét. Az Evangélikus Országos Mú
Kétszázötven éve, 1775. július 27-én született Brunszvik Teréz, az első magyarországi óvoda megalapítója, a magyar nevelés- és oktatásügy úttörője, a reformkor egyik legismertebb nőalakja.
Kevés olyan hagyomány van, amely két évszázadot átívelően is meg tudott maradni nemcsak külsőségeiben, hanem szellemében és méltóságában is – méltatta az Anna-bált annak szombati balatonfüredi megnyitóján a Magyar Tudományos Akadémia (Mta) elnöke.
Vicky Krieps szerint a társadalom szabályait nehéz felrúgni, akik megteszik, azokat magánnyal büntetik. Nem akar vitázni a mesterséges intelligenciáról, inkább jól megnéz egy igazi fát. Interjú.
Különös időutazás az, ha az ember felismeri egy archívum újságcikkeiben vagy fotóanyagában azokat a pillanatokat, amelyek valahogy koncentráltan már magukban hordozzák mindazt, ami a jövőt meghatározza. Ilyen az Amerikai Magyar Népszava 1939. május 2-i lapszáma, amely beszámol a New York-i világkiállítás megnyitójáról, és ilyen Albók János önarckép
Adam Sandler visszatér a golfpályára, de sajnos már csak botladozni tud rajta. Ez a film nem több egy Netflixre gyártott sztárparádénál, ahol a legnagyobb poén az, hogy ki mindenkit sikerült összetrombitálni.