Idén is 2,5 milliárd forinttal támogatja a Kulturális és Innovációs Minisztérium a Csoóri Sándor Programot, amelyből ebben az évben 1776 nyertes pályázó részesülhet – jelentette be Hankó Balázs pénteken Budapesten, a Hagyományok Házában.
Az 1760-as évekből származó darabot, amelyet valószínűleg Mozart tizenéves korában komponált, lipcsei kutatók fedezték fel egy németországi könyvtárban.
A Pontoonon hallottam őket először, és teljesen belelkesedtem attól, hogy van itt két srác, akik elképesztő érzékenységgel és energiával pörgetnek olyan műfajokat, mint a dubstep vagy a drum’n’bass. A Hamar Barni és Mógor Máté páros 2021 óta toldyuuso néven adja ki a számait, amelyek több szempontból is frissítően hatnak az itthoni zenei közegre.
Felújították a szentesi Koszta József Múzeum ipartörténeti bemutatóhelyét, a Fridrich Fényírda épületét, ahol ma is úgy készülnek fotók, mint az 1900-as évek elején.
Az Oscar- és Arany Pálma-díjas Thomas Vinterberg minisorozatában a jól szituált dánok válnak egy csapásra földönfutó menekültté. A Families Like Ours egy átlagos családon keresztül mutatja be azt a káoszt, ami akár a valóságban is elszabadulhat az éghajlatváltozás következtében. A sorozatot a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a világpremieren lá
J. K. Rowlingot megkérdezték, írna-e űrben játszódó regényt, mire elárulta, hogy bár nem pont űrbeli, de valóban elkezdett dolgozni egy futurisztikus regényen. Egyébként az írónő egyszerre három könyvet kezdett el írni, mert állítása szerint megrögzött munkamániás.
Franciaország és Jón Kalman Stefánsson izlandi író díszvendégségével rendezik meg az idei Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivált, amely szeptember 26. és 29. között csaknem 150 kiállítóval, neves magyar és külföldi írókkal várja látogatóit a Millenáris parkban.
Egy hosszú, nem mindennapi barátság története és két gyökeresen különböző út. Kovács Krisztián Ablakok az ébrenlétben című regényének témája, hogy hogyan boldogul az Y generáció az életben. Mutatunk egy részletet a kötetből.