Szankciókkal sújtotta szerdán a brit kormány annak az oroszországi börtöntelepnek a parancsnokságát, ahol Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus meghalt.
Az Európai Unió pár nappal az orosz invázió kétéves évfordulója előtt, szerdán jóváhagyta Oroszországgal szembeni 13. szankciós csomagját, amely közel 2000 személyt és entitást érint, de új ágazati intézkedéseket nem vezet be.
Az ENSZ a Gázai-övezet északi részébe szállított volna élelmiszert, mikor az egyik kocsi lövést kapott. Az eset után úgy döntöttek, többet nem szállítanak a régió északi részére.
Alekszej Navalnij, az elhunyt orosz ellenzéki vezető anyja bírósági keresetet nyújtott be a fia holttestének kiadatásáért az illetékes, északi-sarkvidéki Szalehard város bíróságához, mert a hatóságok megtagadták a test kiadását.
Megszavazta a Barents-tengeren folytatott halászatról Nagy-Britanniával kötött megállapodás felmondásáról szóló törvényt szerdán az orosz parlament alsóháza.
Az Európai Számvevőszék megállapításai a kormány több állításával ellentétesek a befagyasztásokról. Úgy vélik, az EU új jogállamisági biztosítékai dicséretes előrelépést jelentenek, de vannak repedések a páncélzaton.
Az oregoni Rebecca Tribelhorn egyedül járja a világot, most pedig megosztott egy listát arról, hogy milyen hazugságokat mond annak érdekében, hogy biztonságban érezze magát.
A New York-i csalási perben rá kiszabott 355 millió dolláros bírság miatt durván felháborodott, mondván, hasonló ahhoz az üldözéshez, ami Navalnij esetében történt.
Kárpátalját ellepték a maszkos toborzók, akik a távoli Harkivból érkeztek begyűjteni a hadköteleseket, és lengyel rendszámú mikrobuszokkal közlekednek.
Négy önvédelmi csapást mért hét húszi mobil hajóelhárító rakéta és egy ballisztikus rakétakilövő ellen, továbbá megsemmisített egy pilóta nélküli légi járművet is.
A vizsgálatot végző laboratórium megállapította, hogy a nukleáris mintákban található plutónium izotóp-összetétele fegyverminőségű, ami azt jelenti, hogy megfelelő mennyiségben alkalmas lenne atomfegyverben való felhasználásra.
A szibériai börtönben ismeretlen körülmények közt elhunyt orosz ellenzéki politikus anyja azután nyújtott be keresetet, hogy kiderült: március elejéig még biztosan nem adják ki a holttestét. Navalnaja szerint azért, hogy a novicsok idegméreg eltűnjön a fia szervezetéből.
Zárt ajtók mögött hallgatta meg James Bident, az amerikai elnök testvérét a törvényhozás alsóházának bizottsága a Joe Bidennel szemben indított vizsgálatban.
Az orosz-iráni kapcsolatok régóta szorosak, ami az ukrajnai háború kezdete óta csak tovább mélyült. Friss hírek szerint a síita hatalom rendszeresen és egyre veszélyesebb fegyvereket szállít Moszkvának.
Újonnan nyilvánosságra hozott dokumentumok szerint az azóta kiköltöztetett Parancsnok rendesen rettegésben tartotta az elnök védelméről gondoskodó titkosügynököket.
Az Egyesült Államok elnökének hírhedten mogorva a kedvence: a német juhász olyan sokszor harapta meg az Fehér ház titkosszolgálatának ügynökeit, hogy azok már nem mertek a közelébe menni.
Már évek óta tervben volt, hogy ütközéselkerülőt építsenek a hídra, de soha nem készült el. Csütörtök kora reggel egy teherhajó neki is ütközött, több autó és egy busz is a folyóba zuhant.
"Navalnijt már nem lehet megmenteni, de az én férjemet még igen" – ezt mondta Julian Assange felesége. A WikiLeaks alapítója szerdán tett egy utolsó kísérletet, hogy megakadályozza kiadatását az Egyesült Államoknak, ahol 175 év börtönt is kaphat.