A fertőzött katonákat karszalaggal jelölik meg, sérüléseiket sokszor nem hajlandók ellátni – az ukrán titkosszolgálat szerint egyre nagyobb a feszültség emiatt a magánhadseregen belül.
Novembertől a Koszovóban élő szerbek nem használhatják tovább a Szerbiában kiadott rendszámtábláikat, hanem koszovóira kell őket cserélniük – jelentette ki Albin Kurti koszovói miniszterelnök.
Talán Németország kancellárjának a lépéseit sem követi most olyan szoros figyelem, mint Olaszország napokban hivatalba lépő első női miniszterelnökét, akinek leendő kapcsolata az uniós folyamatokkal sokak szerint rányomhatja a bélyegét az EU közeljövőbeli működésére. Cserébe Rómának sem lesz könnyű.
Ezt leginkább az Orbán-kormány helyi szövetségese, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség tudná elárulni, ha nyilatkozna a témában bármit. Azt sem tudni, Brenzo még mindig szokott-e telefonálni Orbánnal.
Rishi Sunak az első miniszterelnök, aki hindu, és aki gazdagabb, mint az angol király. Viszont gyenge legitimációval kellene vezetnie egy megosztott pártot és egy recesszióba tartó országot.
Újraválasztották Hszi Csin-ping kínai elnököt, így harmadik ötéves ciklusát kezdheti meg. Milyen lesz a kapcsolata Kínának a Nyugattal? Mi lesz Tajvannal? És mit kezd Kína a gazdasággal? Ezeket a kérdéseket járta körbe a CNN a cikkében.
Egy jelentés szerint két kínai tartomány 54 tengerentúli rendőrségi szolgáltató központot hozott létre öt kontinens 21 országában, a legtöbbet Európában. A holland külügyminisztérium szóvivője szerint a nem hivatalos rendőrségi őrsök létezése illegális.
Húsz éve, 2002. október 26-án ért véget a három napig tartó túszdráma a moszkvai Dubrovka színházban. A hatóságok altatógázzal ártalmatlanították a csecsen fegyvereseket, de a több száz túsz orvosi ellátására nem készültek fel, és azt sem árulták el, hogy milyen hatóanyagot használtak. Putyin kitüntette a tragikus akció irányítóját.
Az Európai Unió két gazdasági nagyhatalmának vezetője között azonban már annyira fagyos a viszony, hogy még abban is nehezen tudnak megegyezni, hogy együtt mutatkozzanak– e a sajtó előtt.
Az orosz hajók általános kikötési tilalmának fenntartása mellett Norvégia úgy döntött, hogy az orosz halászhajók kivételt képeznek, és lehorgonyozhatnak a norvég kikötőkben.
Mérnököknek csak egy évet, bölcsészeknek viszont minden évben kell majd tanulniuk arról, Oroszország milyen jó, a Nyugat pedig milyen rossz, és amúgy is hamarosan összeomlik.
Alig egy éve, hogy Olaf Scholz német kancellár bemutatkozó látogatást tett Emmanuel Macron francia államfőnél a párizsi Élysée-palotában. Akkor még szinte kifogástalanul működött az elmúlt években sokat emlegetett, az Európai Unió fő hajtóerejének tartott német–francia motor. Mostanra azonban a korábbinál feszültebbé vált a két ország közötti visz
George Friedman magyar származású, de nemzetközileg is elismert amerikai geopolitikai stratéga, aki már az orosz-ukrán konfliktus kitörése előtt évekkel megjósolta a harcokat. Akkor még vészmadárnak gondolták, ám úgy tűnik mégis csak ő látott tisztán. Most arról is beszámolt, milyen kimenetele lehet a tőlünk keletre zajló háborúnak.
Az M1-nek nyilatkozó szakértő szerint amíg Ukrajnában nem ér véget a háború, addig lesznek kísérletek arra, hogy újabb és újabb szankciókat vezessenek be, a magyarok többsége azonban ezeket nem támogatja.