Több mint tízezer ember tüntetett Rómában a védettségi igazolvány ellen, de a balhét az újfasiszta szervezetek vezéralakjai csinálták. Az ügy a gyülekezés szabályainak szigorításához vezethet.
Hosszú hetekig tartó alkudozás eredményeképpen több részletben interjút adott a BBC brit közszolgálati médiának egy Dél-Koreában élő, szökevény észak-koreai hírszerző tábornok, és felfedte a phenjani vezetés hírszerzési hadviselésének és legsötétebb üzelmeinek egyes részleteit. Az interjú hétfőn jelent meg.
Előzetes koalíciós megállapodás nélkül kezdődtek meg a kormányalakítási egyeztetések a román elnöki hivatalban, ahol Klaus Iohannis államfő külön-külön fogadta a parlamenti pártok küldöttségeit, miután a múlt héten a parlament megbuktatta a Florin Citu liberális miniszterelnök vezette jobbközép koalíciós kormányt.
Angel Merkel felelősségét firtató cikkek kezdtek megjelenni a német és a nemzetközi sajtóban, de immár nem kancellári, hanem kereszténydemokrata pártpolitikusi örökségét vizsgálva.
Londonnak már nem tetszik a Nagy-Britannia és az Európai Unió közötti a brexitszerződés északír záradéka, amelynek aláírásába korábban azért ment bele, hogy szabadon átjárható maradjon az ír–északír határ.
Hszincsiangban kegyetlen módszereket alkalmaznak a kínaiak, egy szivárogtató szerint a sztenderd procedúra része az is, hogy az ujgurok belehalnak a bántalmazásba.
Levélben fordult tizenkét uniós ország belügyminisztere az Európai Bizottsághoz, valamint a féléves szlovén EU-elnökséghez, szorgalmazva, hogy módosítsák a Schengen határvédelmi kódexet, elfogadottá és EU-finanszírozhatóvá téve a külső határon a kerítésépítést.
Az emberek életminőségének javítására szólította fel az országa vezetőit Kim Dzsongun az állampárt alapításának évfordulóján. Egy ENSZ jelentés szerint az éhínség veszélye jelenti a legnagyobb fenyegetést a kommunista diktatúrában élőkre. Az amerikai külügyminisztérium a phenjani kormányt tette felelőssé a rossz humanitárius helyzetért. Az ATV Híra
A nagy-britanniai koronavírus-járvány kezdeti szakaszának kezelése a brit közegészségügy egyetemes történetének legnagyobb kudarcai közé tartozik, a brit oltási kampány viszont világviszonylatban is példátlan siker – áll a londoni alsóház két szakbizottságának kedden ismertetett közös jelentésében.
Hogy látja a világrend átalakulását Peking? Milyennek tűnik kínai nézőpontból a Fudan körüli hangulatkeltés? Csi Ta-jüvel, Kína budapesti nagykövetével beszélgettünk.
Változtatásokat vezet be a közösségi médiumhoz tartozó Instagram is, amivel a káros tartalomtól próbálják elterelni a tinédzsereket a közelmúlt botránya nyomán.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a harmadik dózis beadásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kínai oltás esetén is, ami egybevág a magyarországi vizsgálatok eredményeivel.
Észak-Koreának fejlesztenie kell védelmi képességeit az Egyesült Államok ellenséges politikája és Dél-Korea fegyverkezése miatt, ami destabilizálja a Koreai-félszigetet - jelentette ki kedden Kim Dzsong Un észak-koreai vezető a phenjani állami hírügynökség tudósítása szerint.
Hosszú hetekig tartó alkudozás eredményeképpen több részletben interjút adott a BBC brit közszolgálati médiának egy Dél-Koreában élő, szökevény észak-koreai hírszerző tábornok.
A műveletekben rohamlövészek, rohamcsónakok és műszaki katonák is részt vettek, miközben Kína és Tajvan között az utóbbi időszakban egyre komolyabb a diplomáciai és egyéb feszültség.
A közelmúltban Joe Biden, az USA elnöke kötelezővé tette a 100 főnél több alkalmazottat foglalkoztató cégek számára a COVID-oltást az Egyesült Államokban, ám Texas állam kormányzója, Greg Abbott rendelettel tiltotta ezt meg.