Az ausztrál pénzügyminiszter azt mondta: ahogy a holokauszt túlélői öregszenek, kezd elhalványulni az „emberiség története legsötétebb korszakának emléke”.
Az Európai Bizottág megvédi a koronavírus elleni oltóanyagot gyártókkal kötött befektetési megállapodásokban rögzített érdekeit és az európai adófizetők pénzét - jelentette ki szerdán Brüsszelben Sztella Kiriákidisz, az uniós testület egészségügyért felelős tagja az AstraZeneca vakcinagyártó vállalat oltóanyaggyártási és -szállítási nehézségeivel k
Nemzetközi összefogás eredményeképpen az illetékes hatóságok megszakították a működését és átvették az elmúlt évtizedben kibertámadások elkövetésére leggyakrabban használt, Emotet nevű malware moduláris banki trójai program irányítását.
Sokkoló tiltakozások és rendbontás rázta meg Hollandiát a Covid-járvány miatt bevezetett kijárási tilalom nyomán. A héten már bedeszkázták az üzleteket a több napja tartó lázongás és fosztogatás miatt.
Robert Fico korábbi háromszoros szlovák kormányfő, jelenleg az ellenzékben politizáló Smer párt elnöke szerint az Igor Matovič vezette kormánykoalíció megszegte a választások előtt a migrációs politikával kapcsolatban tett ígéreteit, miután olyan személyt nevezett ki a migrációs hivatal élére, aki korábban a Soros György által támogatott Nyílt Társ
Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Amerika Tanulmányok Kutatóintézetének munkatársa az InfoRádióban tisztázta, az európai ügyeket helyettes államtitkári szinten kezeli az Egyesült Államok.
A koronavírus elleni vakcinák 75 százalékát mindössze 10 országban használják fel - figyelmeztetett szerdán Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója, aki igazságosabb oltási kampányt sürgetett.
A holokausztra emlékezés Németországban kiformálódott kultúrája önmagában nem biztosít védelmet a rasszizmus és az antiszemitizmus új formái ellen - mondta Wolfgang Schäuble, a német szövetségi parlament (Bundestag) elnöke szerdán az auschwitz-birkenaui náci haláltábor felszabadításának 76. évfordulóján tartott ünnepi ülésen. Megemlékezések voltak
A bajor régióban a legszigorúbbak a koronavírus elleni intézkedések Németországban. A legutóbbi rendelkezés szerint mindenkinek, aki az utcára lép, olyan maszkot kell hordania, mint az egészségügyi dolgozóknak. A sajtó és a lakosság egy része indokolatlannak tartja a szigort, az idősotthonokban pedig a hosszú távú elszigeteltség következményeitől t
Lesznek országok, amelyekben valószínűleg soha nem valósul meg a tömeges immunizáció, miközben néhány fejlett állam akár már az idei év végére szinte teljes lakosságát átolthatja.
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint károsan hat sportolók ezreinek felkészülésére, hogy a koronavírus-járvány újabb hullámai miatt spekulációk jelentek meg a tokiói nyári olimpia esetleges újbóli elhalasztásáról vagy törléséről.
Élesedik a vita az EU és a britek között a vakcinák miatt. Az AstraZeneca az uniónak csak a beígért oltások 25 százalékát tudja szállítani, miközben a britek a teljes megrendelt adagjukat megkapják.
"Az Egyesült Államokban a választások közeledtével leállítottuk a politikai szervezetek ajánlását, és most az a szándékunk, hogy ezt az egész világra kiterjesztjük" - közölte Mark Zuckerberg, a közösségi oldal alapítója és vezetője a vállalat negyedéves eredményeinek ismertetésekor.
Luca di Montezemolo, a Ferrari korábbi elnöke szerint nem szabad túlzott elvárásokat megfogalmazni Mick Schumacher felé az első világbajnoki szezonjára.
Várhatóan a Biden-adminisztráció sem változtat az amerikai katonai jelenlét eddigi stratégiáján – mondta az InfoRádiónak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének munkatársa. Csíki Varga Tamás emlékeztetett, az elmúlt 10 évben az Egyesült Államok jelentősen csökkentette a külföldön állomásozó katonái számát, a katonai jel
Elkészült az alkotmánybírók részletes indoklása, úgyhogy a varsói kormány nem bírt tovább várni a teljes tiltással. Már szerdán voltak, akik utcára vonultak.