Megállapodott a máltai tanácskozáson Németország, Olaszország, Franciaország és Málta a Földközi-tengeren – a többségében Soros György pénzelte – álcivil szervezetek által bérelt hajókon csempészett migránsok elosztási mechanizmusáról.
Átverésnek nevezte a tengeren felvett migránsok szétosztási mechanizmusáról született máltai megállapodást Matteo Salvini volt olasz belügyminiszter, a jobboldali Liga vezetője hétfőn. Közösségi oldalán árulásról és invázióról is beszélt.
Reuven Rivlin államelnök kérésére nagykoalíciós tárgyalások kezdődtek Izraelben a két legnagyobb párt, a Beni Ganz vezette centrista Kék-fehér és a Benjámin Netanjahu vezette jobboldali Likud között - jelentette a helyi média kedden.
Kövér László a találkozón kiemelt jelentőségű stratégiai partnerünknek nevezte Kazahsztánt a közép-ázsiai régióban, amely hídszerepet tölt be Európa és Ázsia között.
A legfelsőbb bíróság jogerős döntése nyomán a parlament ülése szerdán folytatódik. Közben az éves kongresszusát tartó legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt elnöke, Jeremy Corbyn lemondásra szólította fel Boris Johnsont.
Törvénysértőnek nyilvánította a londoni parlament ülésszakának lezárását egyhangúlag meghozott, kedden ismertetett jogerős végzésében a brit legfelsőbb bíróság, és ennek alapján semmisnek mondta ki az ülésszak lezárásáról hozott döntést.
Amúgy a svéd aktivista diáknak nem áll szándékában beszélni az amerikai elnökkel, szerinte ugyanis az úgysem hallgatná rá, neki meg nincs kedve a saját idejét vesztegetni.
Hiába mondta azt az Európai Bizottság első embere, hogy szerinte alkut lehet kötni Nagy-Britanniával a brexitről, az uniós főtárgyaló szerint elfogadhatatlan a londoni kormány javaslata. Michel Barnier úgy látja, hogy az ír határgarancia kiváltásának módja nem teszi lehetővé a szabályozott brit kilépést.
A magyarok büszkék arra, hogy "a legnyugatibb keleti nép vagyunk" - mondta Kövér László az Országgyűlés elnöke kedden Kazahsztán fővárosában, Nur-Szultanban, az Eurázsiai Államok Parlamenti Elnökeinek IV. Találkozóján.
Megtagadta az Egyesült Államok a beutazó vízum kiadását az ENSZ-közgyűlés 74. ülésszakának általános vitájára készülő orosz küldöttség tíz tagjától - közölte az egyik érintett, Konsztantyin Koszacsov, az orosz parlamenti felsőház külügyi bizottságának elnöke az Interfax hírügynökséggel kedden.
Boris Johnson záratta be a királynővel, de a bíróság döntéséből az következik, hogy az ülésszak nincsen felfüggesztve, ebből kifolyólag jelenleg is tart.
Távozásra szólította fel Boris Johnson konzervatív párti brit miniszterelnököt Jeremy Corbyn, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője, miután a brit legfelsőbb bíróság keddi végzésében törvénysértőnek, alkotmányjogi szempontból semmisnek mondta ki a londoni parlament ülésszakának lezárását.
Azok után, hogy a brit legfelsőbb bíróság megsemmisítette a parlament felfüggesztését, a brexit most látható határidejéig hátra lévő folyamatok is teljesen megváltoznak, és felmerülhet, hogy Boris Johnson miniszterelnök félrevezette a királynőt.
A Legfelsőbb Bíróság döntése után felfüggesztették a határozatot. Az ülésszak azonnali hatállyal folytatódhat. John Bercow, az alsóház elnöke el is rendelte a folytatást szerdára.
Koizumi Sindzsiró környezetvédelmi miniszter szerint úgy lehet megmozgatni a fiatalokat, ha izgalmasabbá teszik számukra a Föld megóvása érdekében szükséges cselekvést.
Magyarország 2030-ig megtízszerezi naperőművi kapacitását és befejezi a szén energetikai célú hasznosítását – jelentette ki Áder János köztársasági elnök az ENSZ klímacsúcsán. A találkozót a szervezet főtitkára azzal a felkéréssel hívta össze, hogy a tagországok üres ígéretek helyett világos vállalásokat tegyenek.
Elrendelte a londoni alsóház ülésszakának folytatását a testület elnöke, miután a brit legfelsőbb bíróság keddi végzésében törvénysértőnek mondta ki a londoni parlament ülésszakának lezárását.
Akár közjogi felelősségre vonási eljárás is indulhat Donald Trump ellen, amiért arra kérte az ukrán államfőt, hogy demokrata ellenfele családi érdekeltségei ellen indítson nyomozást.
Európában és Afrikában is válságmenedzselésre kényszeríti a kormányokat a patinás utazási iroda, a Thomas Cook összeomlása. A csőd nyomán félmillió ember rekedt külföldön és a cég fizetésképtelensége miatt egymásnak ugrottak szállodások és a vendégek.
Csökkent kedden a kőolaj ára a gyenge európai és japán feldolgozóipari adatokra, ami alátámasztja a globális gazdaság növekedésének a lassulásával kapcsolatos félelmeket, illetve annak a hatására, hogy a szaúdi olajlétesítmények elleni támadás okozta károkat a tervezettnél korábban sikerült helyreállítani.
A terrorszervezet mintegy tucatnyi korábbi katonáját azonosították az olasz és a francia hatóságok, a Földközi-tengeren keresztül érkező bevándorlók közt.
Boris Johnson brit miniszterelnök közölte, hogy nem ért egyet a brit parlamenti ülésszak lezárását törvénysértőnek minősítő legfelsőbb bírósági döntéssel, de tiszteletben tartja a határozatot.
Az Eurostat adatai szerint Magyarország jóval az EU-s átlag alatt, a mezőny utolsó 4-5 helyén áll az azonos neműekkel kapcsolatos kérdések megítélésében.
Több százmillió eurós bírság megfizetésére kötelezte a németországi Stuttgart ügyészsége kedden a Daimler járműgyártó társaságot a versenytárs Volkswagen (VW) csoport dízelbotrányához hasonló szabálytalanság miatt.
„Magyarország már egy jól szervezett, fejlett állam volt, amikor az én hazámban még senki sem élt.” Chris Finlaysonnal, Új-Zéland kultúráért, valamint az őslakosok kárpótlási ügyeiért felelős korábbi miniszterével beszélgettünk a szigetország politikájáról, a bevándorlásról, a kereszténységről és az Egyház válságáról.
Esetenként háromszoros áron akarják hazaszállítani a csődbe ment brit utazási iroda külföldön rekedt utasait a légitársaságok. Erről számoltak be a károsultak. A Thomas Cook csődje miatt 150 ezer britet kellene valahogyan hazajuttatni.