Az események szálait eddig egyértelműen Milos Zeman államfő mozgatta, a Rusnok-kormány az ő kormánya, de a szerdai döntés után a képviselőház terén pattog a labda.
A szíriai állami televízió csütörtökön olyan felvételeket mutatott be, amelyeken Bassár el-Aszad elnök látható, amint meglátogat egy damaszkuszi mecsetet a böjt megtörésének ünnepe (íd al-fitr) alkalmából.
Kénytelen volt leállítani működését két olyan titkosított email szolgáltató, amely az átfogó megfigyelést folytató amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség útjában állt.
Támadás érte a Bassár el-Aszad szíriai elnököt szállító konvojt Damaszkuszban - erről szóltak a hírek tegnap az arab médiában. A szíriai információs minisztérium tagadta a híreket, állítva, hogy azok csupán "a szerkesztőségek és a mögöttük álló kormányok illúzióit és óhajait tükrözik".
Barack Obama mától kiveszi a szabadságát, de aligha pihenhet zavartalanul, számos lezáratlan ügyet kell nyomon követnie. Az amerikai elnök a vakáció előtt sajtóértekezletet tartott a Fehér Házban. Az újságíróknak először volt alkalmuk kérdéseket feltenni az elnöknek a Snowden-ügy kirobbanása óta a titkos adatgyűjtésről, az amerikai-orosz viszonyról.
Az Egyesült Államok újabb külföldi képviseletéről, a pakisztáni Lahore-ban fenntartott konzulátusáról is evakuálta a személyzet nagy részét. A konzulátus ellen "hihető és komoly" fenyegetés érkezett, ezért döntöttek a kiürítéséről.
Parlamenti vizsgálóbizottság előtt is beszámolhat az amerikai adatgyűjtés elősegítésében játszott szerepéről a német szociáldemokraták frakcióvezetője, Frank-Walter Steinmeier. Az SPD 2009-es kancellárjelöltje egykor a kancellár hivatalának vezetője és a titkosszolgálatok munkájának koordinátora volt, így feltételezések szerint neki is tudnia kellett az adatgyűjtésekről.
Líbiában katonai alakulatokat vezényeltek Tripoliba a közrend fenntartására. Az indoklás szerint így akarnak véget vetni az utóbbi időkben a fővárosban és környékén kialakult erőszakhullámnak.