A nap első felében főként a Dunántúlon, majd délutántól, késő délutántól már az Északi-középhegységben és a Duna-Tisza közén is előfordulhat eső, záporeső, zivatar. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 29 és 34 fok között alakul, míg néhol 22, 28 fok valószínű.
Hétfőn még tombol a nyár, de délután már egy hidegfront hoz záporokat, zivatarokat és viharos szelet. A hét első felében változékonyabbra fordul az idő, majd fokozatosan visszatér a napsütés és a meleg. A hőmérséklet 22-35 fok között változik, s helyenként extrém UV-sugárzásra is készülni kell.
Az idei szezon az elmúlt két-három évtized legrosszabb akácméztermését hozta, ezért a jó minőségű hazai akácmézet érdemes mielőbb beszerezni – mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az InfoRádióban.
Zöldre színeződött a Balaton vize, a nyaralók algásodásra panaszkodnak több partszakaszról is. Bár a megelőző időszak hűvösebb volt a megszokottnál, a fonalas kékalgák máris elszaporodtak. A jó hír, hogy a ma érkező hidegfront és a vele járó szél ideiglenesen megszüntetheti a kellemetlen jelenséget.
Hidegfront érkezik, ami alaposan felkavarja az ország időjárását: eső, zápor, zivatar és jégeső is várható, elsősorban a Dunántúl keleti részén, Budapest környékén és az északi, északkeleti régiókban. A hét második felében azonban már visszatér a kánikula.
A hétvégén a Balaton több öblében is megjelent lokális algavirágzásnak várhatóan véget vet az érkező hidegfront, az elkezdődött árvaszúnyog-rajzás azonban akár még hetekig eltarthat – közölte a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet igazgatója.
A hidegfront elgyengül térségünkben, és ismét anticiklon veszi át az irányítást időjárásunk alakításában. Mindazonáltal nem maradunk sokáig front nélkül, csütörtökön érkezik a következő, de készülhetünk a 35 fokos hőmérsékletekre is.
Az ország egyes részein délelőtt még borult marad az ég, és egy-egy zápor is előfordulhat, néhol a szél is megélénkülhet. Délutánra viszont a hőmérséklet is megemelkedik, estére pedig már mindenhol derült lesz az ég, és eső sem várható.
Kedden még több helyen előfordulhat zápor, zivatar – hat vármegyére figyelmeztetést adtak ki –, de napközben fokozatosan felszakadozik a felhőzet, és egyre többfelé kisüt a nap. A szél több helyen megélénkül. A hét további részében fokozatos melegedés várható, ám csütörtökön ismét hidegfront érkezik.
Szerdán visszatér a nyár, napos, száraz idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután 28, 32 fok között alakul.
Új arc érkezik az RTL képernyőjére: a korábban a Hír TV-n szereplő Gaál Áron veszi át Vaszkó András helyét az ismét négyfősre növekvő időjárás-jelentő csapatban. A meteorológus nemcsak tapasztalt előrejelző, hanem évtizedes televíziós múlttal is rendelkezik, így számára nem lesz idegen a pálya. Bár főállásban továbbra is a HungaroMetnél dolgozik, j
Egy különleges égi jelenséget sikerült lencsevégre kapni az éjszaka. Horvátországban tomboló zivatarok voltak, ezek fölött pedig vörös lidércek keringtek. A fotós, Kacs Dávid életében először találkozott ezzel a ritka jelenséggel, amelyet a hidegfront mögött kitisztult égbolt tett lehetővé. A vörös lidércek, ezek a szinte misztikusnak tűnő magas lé
Az előrejelzésekben nyoma sincs annak, hogy kiterjedt csapadékrendszer érje el hazánkat, ezért a – már egyébként is – súlyos aszályhelyzet június maradék napjaiban tovább fog romlani.
A hét második felében túlnyomóan napos, száraz időre számíthatunk, bár csütörtökön érkezik egy gyenge hidegfront, amely átmeneti szélerősödést és északkeleten záporokat, zivatarokat okozhat. A nappali csúcsértékek 27-35 fok között alakulnak, a hétvégén viszont kissé mérséklődik a meleg.
Csütörtökön 35 fokig melegedhet az idő, majd egy szeles hidegfront újabb lehűlést hoz. A kellemetlen szelet leszámítva ugyanakkor hétvégén sem lesz szélsőségesen rossz az idő.
Úgy tűnik, végérvényesen megérkezett a nyár Magyarországra. A következő napokban is folytatódik a száraz, napos időjárás, bár érkezik egy gyenge hidegfront, amely legfeljebb átmeneti felfrissülést hozhat. A kánikula a hétvégére visszatér, csapadékra továbbra sincs kilátás, így az aszály egyre súlyosabbá válik.
Folytatódik a nyugodt, napos, száraz idő a hétvégén is, de az északias szél a hétvége első felében többfelé lesz élénk. A csúcshőmérséklet lassan emelkedik, de jellemzően 30 Celsius-fok alatt alakul, a hajnalok frissítőek lesznek - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe - írta csütörtöki agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet Zrt. a honlapján.
Folytatódik a nyugodt, napos, száraz idő a hétvégén is, de az északias szél a hétvége első felében többfelé lesz élénk. A csúcshőmérséklet lassan emelkedik, de jellemzően 30 Celsius-fok alatt alakul, a hajnalok frissítőek lesznek – derül ki a HungaroMet előrejelzéséből.
Bár pénteken egy hidegfront kissé visszafogja a melegedést, a hétvégén és a jövő hét elején ismét fokozódik a hőség. Az aszály egyelőre nem enyhül, a csapadék továbbra is elkerüli hazánkat. Hétfőtől már 30–35 fok közötti kánikulára készülhetünk.
Tikkasztó nappalok után csípős hajnalokra készülhetünk, akár kabát is elkélhet reggelente. A legalacsonyabb hőmérsékletet ismét Zabar környékén mérhetik, ott nagyon hideg lesz.
Mindez a termőföldek kimerüléséhez, csökkenő élelmiszerforrásokhoz, növekvő inflációhoz és az elsivatagosodás miatt elvándorláshoz vezethet egy-egy térségben. A HungaroMet heti jelentése szerint az idei aszály itthon egyre csak fokozódik.
Folytatódik a száraz, napos idő. Eleinte az éjszakák még jelentős felfrissülést hoznak, miközben erősödik a nappali felmelegedés.Érkezik majd egy hidegfront, de markáns, tartós lehűlést és az ország döntő részén számottevő csapadékot valószínűleg nem hoz.
Mindez a termőföldek kimerüléséhez, csökkenő élelmiszerforrásokhoz, növekvő inflációhoz és az elsivatagosodás miatt elvándorláshoz vezethet egy-egy térségben. A HungaroMet heti jelentése szerint az idei aszály itthon egyre csak fokozódik.
Csípős hajnalra ébredtünk, de az előrejelzések szerint ezen a nyári hétvégén nem lehet okunk panaszra: szép, napos idő várható. A kánikula már a nyakunkon van, az idő napról napra melegszik, az UV-val viszont már ma is vigyázni kell. És van még egy rossz hírünk a frontérzékenyeknek: mindenkinek, de különösen az időjárás-érzékeny embereknek nagyon k
A hidegfront utáni légtömeg és a száraz talaj miatt több mérőállomáson is szokatlanul hideg volt júniushoz képest. Majd nappalra megint visszatért a nyár.
A száraz, napos idő marad, de helyenként záporok is kialakulhatnak. A hét második felében újra fokozódik a hőség, szerdától konstans 30 fok fölött alakul a hőmérséklet.
Vasárnap figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország valamennyi régiójában - tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. szombaton.
Vasárnap figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország valamennyi régiójában - tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
A szokásosnál alacsonyabb vízszinttel indult idén a balatoni szezon. Ebben az időszakban általában 110-120 centiméter szokott lenni a víz, azonban jelenleg az egy métert sem éri el. A szakemberek szerint az alacsony vízállás mögött a száraz időjárás áll, azonban szerintük nem kell attól tartani, hogy kiszárad a tó.
Folytatódik a nyáriasan meleg idő június utolsó heteiben is: sok napsütés várható, 30 Celsius-fok körüli csúcshőmérsékletekkel, de a jövő hét közepén többfelé kell záporra, zivatarra, helyenként felhőszakadásra számítani. Mutatjuk, milyen időre számítson a napokban.