A debreceniek számára csaknem ötven évig fontos kirándulóhelynek számított a Vekeri, ma a holdbéli táj fölötti levegőt a romlás bűze tölti meg, gyakorlatilag teljesen elpárolgott a víz a tómederből. Előkerestünk pár Vekeri-tavi fotót az elmúlt évekből, hogy összehasonlítsuk az akkori és a mostani állapotokat.
Napközben sok napsütés ígérkezik, de lesznek fátyol, illetve gomolyfelhők felettünk, már reggel fátyolfelhők szűrik a napsütést, esetlegesen elszórtan lehetséges majd ismét zápor, inkább északnyugaton, miközben melegünk lesz, 27-32 fokot mérhetünk.
A TV2 népszerű időjárás jelentője csak úgy ragyog, ráadásul 52 évesen is irigylésre méltó az alakja. Barta Sylvia megosztotta a Blikkel, hogy mi a titka.
Vasárnap helyenként kialakulhat zápor, zivatar, ami miatt már az elsőfokú vészjelzést is kiadták. A zivatarok mentén az időjósok szerint átmeneti szélerősödés is előfordulhat. Estére akár 14 fokig is visszahűlhet a levegő. Hétfőn pedig gomoly- és fátyolfelhők takarják majd az eget, de ennek ellenére a kánikula ismét berobbanhat jövőhéten. Mutatjuk,
Folytatódik jövő héten a meleg, napsütéses, jellemzően száraz idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Újabb hőhullám várható a jövő hét közepén, eső nélkül. Akár 38-39 fok is lehet délutánonként. Pénteken azonban hidegfront jöhet, nagy széllel, záporokkal, zivatarokkal. Az előrejelzések szerint az ünnepi hétvégére azonban visszatér a jó idő.
Ismét egy nagyon meleg napunk lesz, már 29-34 fokot mérhetünk, és sok sok napsütés ígérkezik. Lesznek fátyol-, illetve gomolyfelhők az égbolton, de csak helyenként lehetséges ezekből zápor.
Folytatódik augusztus harmadik hetében is a meleg, napsütéses, jellemzően száraz idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Nagyon sokszor írtuk már le a riasztó számokat, melyek megmutatják, mennyi ideje is van az emberiségnek a pusztulás előtt, az olyan, visszafordíthatatlan folyamatok elindulása előtt,
Idén is stimmel a népi megfigyelés: augusztus 20-a táján jelentősen lehűl az idő. A mostani adatokból úgy tűnik, az ezzel járó vihar nem zavarja meg az ünnepi eseményeket, de 20-a este is lehetnek komoly széllökések, amik esetleg veszélyeztethetik a tűzijátékot.
Augusztus 20-án lehűl az idő, ám esetleges viharokról még nem számolt be a Meteorológiai Szolgálat, azonban a légmozgás fokozódása akár a tűzijátékot is veszélybe sodorhatja.
Pénteken nyugat felől hidegfront érkezik, amely előbb a Dunántúlon, szombaton már az Alföldön is véget vet a hőségnek. Addig marad a kánikula, 39-40 fokos hőségre is számíthatunk.
A csapadékhiány miatt sekély és gyorsan melegszik a víz, könnyen alakul ki oxigénhiány, ami a halak pusztulását okozza. Az ágazat állami segítséget sürget – mondta az InfoRádiónak Lévai Ferenc, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet szóvivője.
Már az elmúlt 50 év megfigyelései alapján is kijelenthető, hogy Magyarország érezhetően szárazodik: az 1971-1990-es időszakhoz képest a nedves területek aránya az év legcsapadékosabb hónapjában, júniusban 84-ről 68%-ra csökkent mára. A klímamodell-szimulációk szerint, ha ugyanilyen ütemben folytatódnak a globális üvegházhatású gázok kibocsátása, il