Keleten eleinte zártabb lehet a felhőtakaró, majd a felhőzet fokozatosan csökken, gomolyosodik, több-kevesebb napsütés mindenütt valószínű, ugyanakkor szórványosan alakulnak ki záporok, zivatarok - legkisebb eséllyel a Dél-Dunántúlon - derül ki az Agrárszektor vasárnapi (2020.07.19.) országos középtávú előrejelzéséből. Jó lenne kimenni a földekre,
Északon és keleten többnyire erősen felhős lesz az ég, és több helyen alakul ki eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. Másutt gomolyfelhős időre van kilátás, délután néhol záporokkal, de éjjel egyre többfelé növekszik meg erősen a felhőzet.
Vasárnap még változékony időben lesz részünk, a mainál azonban több napsütés jut majd. A jövő hét első két napjára szikrázó napsütés, meleg idő ígérkezik, igazi strandidővel.
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki felhőszakadások veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken rövid idő alatt akár több mint húsz milliméter eső eshet. A riasztások által érintett területeket, járásokat az alábbi hivatkozáson elérhető, folyamatosan frissülő térképen követhetik nyomon. Amennyiben az OMSZ vissza
Vasárnap délután helyenként ismét nagy mennyiségű csapadék érkezhet. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap főként a Dunántúl keleti megyéiben és attól keletre számíthatunk elszórt zivatarok kialakulására. Az Alföldön, ahol a zivatarok gyakran az esős csapadéktömbbe ágyazva jelenhetnek meg, felhőszakadás is előfordulhat
A hét elején nyárias meleg és sok napsütés várható, szerdán ismét csapadékosabb lesz az időjárás. Utána visszatér a napsütés, de a hétvégén ismét lehűlésre, záporokra, zivatarokra kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
A hét elején nyárias meleg és sok napsütés várható, szerdán ismét csapadékosabb lesz az időjárás. Utána visszatér a napsütés, de a hétvégén ismét lehűlésre, záporokra, zivatarokra kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai
Nem sokáig örülhetünk a jövőhét elején ránk törő kánikulának, ugyanis az Időkép előrejelzése szerint szombat-vasárnapra ismét visszatér a csapadékos, viszonylag hűvös őszi idő. Pont akkor, amikor a többség a vízparton pihenné ki a hétköznap fáradalmait.
A hét elején nyárias meleg és sok napsütés várható, szerdán ismét csapadékosabb lesz az időjárás. Utána visszatér a napsütés, de a hétvégén ismét lehűlésre, záporokra, zivatarokra kell készülni
Éjszaka tovább csökken a felhőzet, de a már említett csapadékosabb tájakon nagy terülten pára, foltokban köd képződhet. Hétfőn a pára- és ködfoltok hamar feloszlanak, ezt követően gomolyfelhős, napos idő valószínű.
A hét elején nyárias meleg és sok napsütés várható, szerdán ismét csapadékosabb lesz az időjárás. Utána visszatér a napsütés, de a hétvégén ismét lehűlésre, záporokra, zivatarokra kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn átmeneti, kedden nyaralóknak való időjárás jön, szerdán nagy esőkkel érkezik a hidegfront. Aztán két napig nyomokban nyaralásra alkalmas körülmények lehetnek, de hétvégére borul minden.
Az elmúlt napok hűvös időjárását okozó hideg légörvény elhagyja hazánk térségét. Nem marad azonban sokáig nyugodt időjárásunk, ugyanis a hét közepén újabb hidegfront vonul át felettünk.
A pára- és ködfoltok hamar feloszlanak, a nap nagy részében már gomolyfelhős, napos időre van kilátás. Délután elszórt jelleggel alakulhat ki záporeső.
A pára- és ködfoltok hamar feloszlanak, a keleti országrészben lévő vastagabb felhőzet pedig felszakadozik, a nap nagy részében már gomolyfelhős, napos időre van kilátás. Délután elszórt jelleggel alakulhat ki záporeső, de az Északi-középhegység térségében, az Észak-Alföldön, valamint az Alpokalján zivatar. A többnyire mérsékelt északnyugati, nyuga
Alapvetően napos, meleg időnk lesz a következő napokban - akár 33 fokig is kúszhat a hőmérő higanyszála -, ám záporokra, zivatarokra az ország több pontján számítani kell.
A hét elején nyárias meleg és sok napsütés várható, szerdán ismét csapadékosabb lesz az időjárás. Utána visszatér a napsütés, de a hétvégén ismét lehűlésre, záporokra, zivatarokra kell készülni – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Az öntözhető területek nagyságát százezer hektárral kívánja növelni 2024-ig az agrártárca – mondta az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára Debrecenben, a Tiszta víz 2020 című japán-magyar regionális agrárkonferencián hétfőn.
Nem nyugszik a légkör felettünk. Kedden még strandidő várható, szerdától azonban ismét változékonyabb idő valószínű. A hőmérséklet a sokévi átlag körül alakul.
Az Időkép.hu friss prognózisa szerint csak keddig élvezhetjük a szép nyári időt, szerdán ugyanis újabb hidegfront érkezik, mely véget vet a felmelegedésnek. Az időjárásportál azt írja, kedden még 31-32 fok várható. A hét harmadik napján viszont a front érkezésével északira fordul a légmozgás, a napos időszakok mellett több helyen alakulhat ki zápor
Zivatarveszély miatt másodfokú figyelmeztetést adott ki Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Zivatarveszély miatt másodfokú figyelmeztetést adott ki Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Zivatarveszély miatt másodfokú figyelmeztetést adott ki Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg, valamint Vas és Győr-Moson-Sopron megyére keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat. A veszélyjelzésük szerint Budapestre, valamint Pest, Békés, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád és Zala megyére elsőfokú figyelm